Nowaczyk-Robert

Uwaga! nierzetelny partner! /proszę zgłaszać [nierzetelnych] partnerów wyłącznie tutaj, żeby nie brudzić na całym forum/

1748 postów w tym temacie

38 minut temu, *paweł* napisał:

Odnośnie GIODO to możesz się nie doczekać... 1,5 roku temu wysłaliśmy zgłoszenie bazy. Zero reakcji.

Obowiązkiem jest zgłosić do GiODO a czy oni to dodadzą do bazy nikogo nie interesuje.

Pożyczka bez bik? Sprawdź na pozyczkibezbikikrd.pl

Pożyczki dla zadłużonych? Wejdź na pozyczki-chwilowki.mozello.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Interesuje bo np. ja zgłaszam TY sprawdzasz w rejestrze online, a mnie tam nie ma.Interesuje kogoś?Mnie !!

Jak zwykle wszystko interpretujesz pod siebie.

Możesz mi powiedzieć dlaczego nas opisałeś w jednej z kampanii jako że płacimy stawki śmieszne?

Dlaczego nas opisałeś a promujesz tą kampanię nadal przez Bankier? A my mamy to na wyłączność?Bankier bierze to od nas bo nie ma innej możliwości?

Człowieku opanuj się trochę !

U Ciebie w grupie na FB nie mogę odpowiedzieć bo niestety wyrzuciłeś mnie za niezbyt korzystne dla Ciebie info.

Edytowane przez Finan
Pytanie do użytkownika AdamBogdanD

logo_novacash3.png

Chcesz stworzyć własny program partnerski? - porozmawiajmy o tym.                                                            

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 24.02.2017 o 10:20, AdamBoganD napisał:

Przecież każdy, bez zalogowania może wejść w Cedig i dane sprawdzić.

Co do wycieku, zabezpieczenia dotyczy to wrażliwych danych (będących w zbiorach) i to zgłoszonych do GiODO.

---------------

Może poniższa tabela wyjaśni kwestię obowiązków i zabezpieczeń dot. danych osobowych z CEIDG.

Pamiętajmy, że jeżeli mamy jakiekolwiek dodatkowe dane (np. adres e-mail czy telefon nieujawniony w CEIDG) to mamy już kompletnie inny zbiór i znajduje zastosowanie pierwsza kolumna.

58b9926e9690c_tabela2.png.0158acdba97d218d55668ced4f8d07a3.png

Zabezpieczać musimy każdy rodzaj przetwarzanych przez nas danych - nie tylko danych wrażliwych.

Na marginesie - PESEL, data urodzenia, telefon i adres nie są w żadnym wypadku danymi wrażliwymi :) 

Gdyby było tak jak mówisz, musiałbym każdego kontrahenta pytać o zgodę na przekazanie faktur do księgowej jak i o zgodę na zapłacenie faktury przelewem bo tam też są dane podmiotu.

Nie jest to trafiony argument, gdyż w tym przypadku masz inną podstawę przetwarzania danych osobowych (realizacja umowy lub/i uzasadniony interes administratora - art. 23 uodo)

Są firmy, które pobierają dane z Cedig i można legalne kupić rekordy wg kryteriów nas interesujące. Podobnie jest z KRS gdzie są podane dane właściceli (imię i nazwisko) bo wpis do KRS w zakresie podanym na ich stronie jest publiczny podobnie jak Cedig.

Owszem, ale nie każdy może tak robić. Każdy ma prawo do bezpłatnego dostępu, dalsze udostępnianie to trochę co innego.

Myślę, że @Finan miał na myśli własnie te obostrzenia.

Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej:

Art. 39. 1. Dane CEIDG mogą być nieodpłatnie udostępniane, w sposób inny niż określony w art. 38 ust. 2, po uprzednim ustaleniu z ministrem właściwym do spraw gospodarki warunków udostępniania tych danych.
2. (uchylony)
3. W zakresie nieuregulowanym w ust. 1 do ponownego wykorzystywania danych CEIDG stosuje się przepisy ustawy z dnia 25 lutego 2016 r. o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego (Dz. U. poz. 352).

Polecam również artykuł: http://www.rp.pl/Administracja/305179992-CEIDG-latwiej-przetwarzac-dane-przedsiebiorcow.html#ap-1

20 godzin temu, AdamBoganD napisał:

Obowiązkiem jest zgłosić do GiODO a czy oni to dodadzą do bazy nikogo nie interesuje.

GIODO to sprawa smutna i tragiczna.

Mi jeszcze nie wpisali zbiorów rejestrowanych w 2014 roku ;)

Masz rację @AdamBoganD - formalnie spełniamy obowiązek i nikt nie może mieć do nas pretensji. Jednakże w praktyce zdarzają się osoby, którym nie przemówi się do rozumu, że proces rejestracji trwa lata. Dla nich czego nie ma w publicznym rejestrze, to nie istnieje...

Jedyne co można zrobić to odsyłać do GIODO, jak wskazał @Finan lub legitymować się potwierdzeniem nadania zbiorów do GIODO (jak ktoś jest upierdliwy to wskazuję numery referencyjne złożonych wniosków - na platformie e-GIODO każdy wniosek automatycznie zyskuje taki numer).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

polecam skończyć ten offtop, ten temat stworzony do konkretnego celu (czytajcie pierwszy post).

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
22 minuty temu, MaxPan napisał:

polecam skończyć ten offtop, ten temat stworzony do konkretnego celu (czytajcie pierwszy post).

@MaxPanMoże przenieść część postów dot. Cedig innego tematu bo sens tego tematu poszedł w krzaki ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Informuję, że w dniu dzisjeszym otrzymałem przelew od rafał morawski rafsoft.net w związku z czym zobowiązanie zmalało do kwoty 2,11 PLN (tylko odsetki) i do tej kwoty dziś ograniczyłem e-pozew :rolleyes:

Wcześniejszą należność wyegzekwować musiał komornik.

dopisano 15.03.2017: dziś doszedł kolejny przelew na 2,70 więc pozew wycofałem i na tą chwilę firma Rafsoft.net Rafał Morawski jest rozliczona "do zera". Nie mniej nie jest to solidny partner do biznesu.

Podobno po raz kolejny na oferii szuka seowca :D

Edytowane przez AdamBoganD
dodatkowe info

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 29.01.2017 o 10:17, AdamBoganD napisał:

Ostrzegam przed "ESIA" Marcin Izdebski

z siedzibą ul. Stefana Żeromskiego 9 08-110 Siedlce

NIP 8212382499

Sprzedaje usługi których nie jest w stanie zrealizować. W moim przypadku był to transfer punktów statlinka który zakończył się 38 dni przed opłaconym terminem bo jemu też zakończyli przelew z powodu braku płatności.

Przyznał się do "wałka" i obiecał oddać kasę 5 dni temu i ... znikł.7jy35hal8wed_t.jpg

Poszkodowanych jest więcej:

https://www.statlink.pl/forum/viewtopic.php?t=3332

https://sadinternetowy.pl/gielda-wierzytelnosci/81db72ae06d987602276c1124eeb3164868156dc/

Poszukiwane są osoby które miały inny biznesowy kontakt z w/w np. sprzedawały usługi i nie otrzymały zapłaty.

Dziś po urlopie złożyłem zeznania na policji. I na razie w bazie policyjnej Izdebskiego nie ma (żadna inna prokuratura nie postawiła mu jeszcze zarzutów). Czyżby nikt inny z oszukanych nie zgłosił tego?!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach