Jump to content

[startup] TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO

Recommended Posts

39 minut temu, maugosias napisał:

A propos ostatniego akapitu wpisu - Pan Smyk pisze właśnie o researchu i sorry, ale tu napisanie tekstu wychodzi już poza samo "naklepanie" konkretnej ilości znaków z uwzględnieniem pewnie śródtytułów i wypunktowań.

Gdybym miała napisać taki tekst, musiałaby też popatrzeć, z jakich źródeł korzystam - bo na pewno nie oprę się o prywatny blog jakiegoś pana Felka, który pisze notki opierając się głównie na subiektywnym swoim spojrzeniu związanym z jego własnymi potrzebami, prawda?

Druga sprawa - trzeba te informacje sensownie ogarnąć i napisać tak, aby było to zrozumiałe dla czytelnika szukającego takich info - wbrew pozorom to też wyzwanie - ufam, że wie Pan to z własnych doświadczeń

można posiłkować się  rankingami sieci afiliacyjnych comperia money bankier, teksty zmawiałem z przeznaczeniem na zaplecze a  nie na główne strony "najpoczytniejszych portali w tej tematyce", jak widać największym problemem w tej całej sytuacji  jest kwestia pośrednika, podobnie jak w relacji pracownik - pracodawca, pracodawca płaci za pracę pracownika np. 4500 zł a pracownik dostaje tylko 3000 zł, więc zawsze najlepszą opcją jest omijanie pośredników ;) 
dodatkowo faktycznie czasami ciężko przyporządkować zlecany art do danej tematyki: uznałem że kategoria opis produktu - czyli opisanie "produktu" finansowego jest odpowiednim miejscem

2 godziny temu, freelcopy napisał:

Czyżby copywriter, który szuka podwykonawców piszących za niższe stawki?

daj spokój :) 

9 minut temu, murp napisał:

Chyba tak, skoro w pierwszym poście jest taka propozycja:
"Jeśli ktoś były zainteresowany to szukam wykonawców zleceń (...) zapraszam do kontaktu na priv, do wykonania przez platformę textbookers.com."

:rolleyes:

niesamowite śledztwo :) jeśli jesteście tak bardzo ciekawi napiszcie do mnie na priv dlaczego zleciłem napisanie artykułów przez TB, bardzo chętnie odpisze na te błyskotliwe domniemania :)
Dla mnie dyskusja jest zamknięta, możecie pisać różne scenariusze z jakiej motywacji wynika takie bądź inne zachowanie zlecającego na TB, ale to strata czasu, chyba że ktoś tak lubi, oczywiście zawsze też można nie podjąć zlecenia, .. wyluzujcie trochę ;) 

• Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dajcie sobie na wstrzymanie albo załóżcie wątek "ile powinien dostawać copy za precla". Już mam dość pierdyliarda postów o tym, jak to zleceniodawcy wykorzystują autorów. Skoro potraficie napisać po r

Na obecną chwilę sprawa załatwiona pozytywnie, textbookers przyjęo reklamację...tylko trwało to ponad miesiąc

Mnie tylko zastanawia skąd Ty to wszystko wiesz? Wiesz, że nikt nie chciał nigdzie pisać precli po 6k. Wiesz, że połowa tekstów pozostawia wiele do życzenia. I skąd wiesz ile copy chcieli za te precle

Posted Images

14 minut temu, Smyk napisał:

zawsze też można nie podjąć zlecenia, .. wyluzujcie trochę ;) 

no i chyba tak się stało, nie? może zatem my przestaniemy domniemywać, a pan przestanie lamentować, że nie ma tabunu chętnych do tekstów za wynagrodzenie z trzeciego świata 

16 minut temu, Smyk napisał:

niesamowite śledztwo :) 

Jakie znowu śledztwo? Przecież sam to zaproponowałeś ledwie 2 strony wcześniej. Narzekasz na TB i zapraszasz copywriterów do współpracy , ale wykonanie twoich zleceń ma się odbywać przez TB. Dla odmiany w ostatnim poście piszesz, że współpraca przez pośredników jest zła i lepiej ją omijać :)

• Like 1

@amebix ja lamentuję? przeczytaj jeszcze raz cały wątek ... 

4 minuty temu, murp napisał:

Przecież sam to zaproponowałeś ledwie 2 strony wcześniej

może chodzi o efekty tego śledztwa ... @murp napisałem powyżej że jeśli chcesz znac powody dla których zlecenie pojawiło się przez TB to zapraszam na priv, to może pewne sprawy wydadzą się dla Ciebie bardziej zrozumiałe :)

Ja piszę na TB od września 2016 i od zawsze łapałem się tylko precli/katalogów z powodów wyżej opisanych (chore wymagania wyższych kategorii, a stawki większe tylko odrobinę). Cwaniacy byli zawsze, ale teraz faktycznie chyba jest ich więcej. Ze względu na żałosne stawki, najpierw pisałem sporo, a potem coraz bardziej motywacja opadała i teraz piszę już rzadko, taka równia pochyła.

Czuję się rozdarty między tym, że chciałbym sobie przyjemnie popracować (praca w domu to mój ideał), a tym, że jestem za te teksty wynagradzany żałośnie. Najczęściej obecnie kończy się to tym, że piszę 1, 2, 3 teksty, dociera do mnie, że zarobiłem ledwie na bochenek chleba i daję sobie spokój.

My tu możemy sobie dyskutować, ale wszystko i tak zależy od administracji serwisu. Jeżeli chcą utrzymać platformę, to będą musieli w końcu stanąć po stronie piszących, a nie tylko klientów, bo dysproporcja w tym, komu sprzyjają, od zawsze była bardzo widoczna.

• Like 1

Czy punkty do TB można kupić gdzieś nieoficjalnie? Albo konto z punktami? 200 punktów mnie konkretnie interesuje :)

DesignBox - projektowanie stron Konin w najlepszym wydaniu. Ponadto tworzenie sklepów internetowych, migracje, optymalizacja, usługi graficzne. Działalność prowadzona nieprzerwanie od ponad 9 lat. Solidnie i w normalnej cenie.

Stabilny hosting w normalnej cenie i tanie odnowienie domen *.pl - SeoHost

6 godzin temu, atp napisał:

Czy punkty do TB można kupić gdzieś nieoficjalnie? Albo konto z punktami? 200 punktów mnie konkretnie interesuje :)

Mam 235,89 pkt niepotrzebnych do wykorzystania. Niestety, w TextBookers nie ma opcji przelewania punktów, o co proszę od dawna :) Dosłownie 2 post w tym wątku :)

A dostępu do konta niestety nie mogę dać.

No chyba, że ktoś z TB podejmie temat, jak skasować mi punkty, a dać Tobie.

Edited by kris_set
  • Like 1
Guest maugosias

Ciekawe, czy ktoś w końcu uświadomi zleceniodawcę, który zleca precle na min. 3000 znaków, w których słowa kluczowe mają najczęściej formę pytania...? Czy ktoś w ogóle realizuje co któreś z tych zleceń?

Takie "słowo kluczowe" to materiał przynajmniej na zapleczówkę.

Guest maugosias
5 minut temu, aleksandra_dabrowska napisał:

A ja jestem ciekawa, kto to taki wrzucił do kategorii "Sklepy, Zakupy" teksty związane chyba ze wszystkimi możliwymi dziedzinami. :rolleyes:

Otóż to  :)

16 godzin temu, maugosias napisał:

Ciekawe, czy ktoś w końcu uświadomi zleceniodawcę, który zleca precle na min. 3000 znaków, w których słowa kluczowe mają najczęściej formę pytania...? Czy ktoś w ogóle realizuje co któreś z tych zleceń?

Takie "słowo kluczowe" to materiał przynajmniej na zapleczówkę.

Raczej nikt nie uświadomi, bo administracja serwisu stwierdziła ostatnio, że precel może mieć nawet 10k póki jest preclem. Szkody tylko, że przy takiej ilości po prostu nie da się lać wody i trzeba pisać konkrety, wchodząc głębiej w temat. Wszystkie precle powyżej 2-3k to tak naprawdę wychodzą zapleczówki, które zawierają już jakieś konkretne informacje i szczegóły na temat. Administracja udaje, że tego nie widzi.

Guest maugosias
16 minut temu, marek_____ napisał:

Raczej nikt nie uświadomi, bo administracja serwisu stwierdziła ostatnio, że precel może mieć nawet 10k póki jest preclem. Szkody tylko, że przy takiej ilości po prostu nie da się lać wody i trzeba pisać konkrety, wchodząc głębiej w temat. Wszystkie precle powyżej 2-3k to tak naprawdę wychodzą zapleczówki, które zawierają już jakieś konkretne informacje i szczegóły na temat. Administracja udaje, że tego nie widzi.

Pisałam już o tym - precel to tekst (jeśli chodzi o ilość znaków) na max 2000 zzs. Jak jest dłuższy, a jak jeszcze ma jako słowa kluczowe do użycia całe pytania typu "jak coś zrobić", "dlaczego coś się dzieje", "kiedy coś się ma wydarzać". Ciekawa jestem ile razy taki zleceniodawca jeszcze będzie umieszczał takie zlecenia, jeśli nie będą realizowane właśnie z powodu niezgodności z rodzajem tekstu

Edited by maugosias

Przykład obecnego zlecenia (jednego z wielu podobnych):

Tematyka: Dom, Mieszkanie, Wnętrze, Rodzina
Słowa kluczowe: Temat: "Narożnik czy komplet wypoczynkowy - co wybrać?"
Jakość: Tekst preclowy
Tekstów: 1
Znaków: 4100

Nie, wcale nie jest to zaplecze/tematyczny w cenie precla, wcale... Niech administracja śpi dalej...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By ingus4321
      [SPRZEDAM] SEO  Styczeń 2021, Nowy Rok czas zacząć! Pakiet 10 tekstów do publikacji o Content Marketingu 599 zł bru. -Teksty 4k zzs, są gotowe do wklejenia na stronę, są sformatowane, mają nagłówki h2, linkowanie wychodzące, linkowanie wewnętrzne, zdjęcie, listę punktową i pogrubienia fraz. Pakiet o Content Marketing 599 zł brutto
      1. Czym jest content marketing?
      2. Dlaczego warto stosować content marketing?
      3. Dlaczego content marketing staje się coraz ważniejszy i jest skuteczny?
      4. Pisane formy content marketingu — jakie są pisane formy treści, te proste i jak zaawansowane?
      5. Oryginalne formy content marketingu
      6. Gdzie i jak zlecać pisanie contentu?
      7. Content marketing i SEO czyli jak pisać teksty dostosowane też pod kątem SEO do Google?
      8. Content i jego dystrybucja czyli gdzie zamieszczać treści w sieci
      9. Content marketing w social mediach – jak i gdzie się promować?
      10. Content marketing – Czego nie robić przy tym rodzaju promocji

Pakiet 10 tekstów do publikacji o Pozycjonowaniu 599 zł brutto - Teksty mają 4k zzs, są gotowe do wklejenia na stronę, są sformatowane, mają nagłówki h2, linkowanie wychodzące, zdjęcie, listę punktową i pogrubienia fraz. Pakiet o pozycjonowaniu 599 zł brutto
      1 Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?
      2. Pozycjonowanie lokalne, szerokie, pod urządzenia mobilne... czyli rodzaje pozycjonowania
      3. Optymalizacja strony www on site a działania off page czyli co składa się na pozycjonowanie
      4. Ile trwa pozycjonowanie i od czego zależy ten czas
      5. Linkowanie wnętrze, wychodzę i zewnętrzne na stronie www
      6. Dlaczego pozycjonowanie jest korzystne i jakie plusy daje?
      7. Jak Google indeksuje witryny i ustala ranking wyników przy pomocy algorytmów Panda, Pingwin itp.
      8. Najważniejsze czynniki rankingowe wpływające na pozycje strony w Google
      9. Audyt SEO podstawa każdego pozycjonowania
      10. Jak analizować frazy, gdzie je pozyskiwać i jak pisać teksty SEO z tymi frazami?

— 200 Gotowych tekstów po 6k i 10k zzs https://gieldatekstow.pl/text/buy/search,u_sMnzCz60b   z Marketingu internetowego, Pozycjonowania, Finansów, Nieruchomości, Lifestyle — nowe tematy!     Co w ofercie? Pakiety do publikacji 10 tekstów 4k zzs, Teksty 6k zzs, Teksty premium 10k zzs Rozliczenie: FV z Useme, GiełdaTekstów, Prywatnie Stawki: Gotowe teksty na giełdzie 8zł brutto / 1000 zzs, Pakiety 15zł brutto / 1000 zzs.   Zapraszam do mojej BAZY GOTOWYCH TEKSTÓW. Teksty mają 6k zzs, są dobrej jakości i są ogólnie zoptymalizowane pod kątem seo. Można je kupić od ręki na giełdzie z FV. To już w sumie 2 lata prowadzenia Bazy Gotowych Tekstów, która pierwotnie mała być jedynie dla moich klientów, aby mogli w razie kryzysowej sytuacji kupić gotowe teksty i opublikować je w 10 minut. Obecnie korzysta z niej wiele osób, powiększyłem listę tematów do prawie 300, dodałem kategorię Teksty Premium 10 k zzs i stale ją rozwijam. Dziękuję za 2 lata udanej współpracy  Wystawca FV  - Setugo Sp. z o. o., ul. A. Brody 88B, 43-450 Ustroń, NIP: 5482669476 | REGON: 361463358 | KRS: 0000557140) Wystarczy się zalogować, wpłacić pieniądze i kupić tekst.   Kim jestem? Mam na imię Piotr. Jestem doświadczonym Copywriterem. Na początku stworzyłem bazę gotowych tekstów dla swoich klientów, aby w razie potrzeby, można było z niej kupić jeden lub kilka tekstów i nie szukać copywritera, zlecać mu pracy itp. co bywa czasochłonne. W bazie umieściłem teksty z tematatyki, na której się znam. Bazę tę rozwijam, dodaje nowe teksty. Nie macie czasu zlecać pisania? Chcecie kupić gotowy tekst od ręki? Zapraszam 

Nie ma tekstu, który chciałeś kupić, bo ktoś Cię uprzedził? Nie martw się! Pod koniec miesiąca uzupełniam bazę, a jeśli chcesz zamówić konkretne teksty "na już" - napisz na e-mail - gordongraycv@gmail.com 
      Kontakt: gordongraycv@gmail.com
    • By seo-synonimy
      [Wykonam] Zlecenia na synonimy/teksty SEO! [PL i ENG] Tanio, precyzyjnie i szybko

Dzień dobry!
      Dziękuję za zainteresowanie moim ogłoszeniem. Jako doświadczony copywriter (w branży od 2008 roku) chętnie podejmę się realizacji zleceń dotyczących tworzenia treści - pisania nowych, unikalnych i zoptymalizowanych tekstów na: strony firmowe/sklepy (opisy kategorii i produktów), pod zaplecza SEO, na witryny typu landing page, na portale (artykuły sponsorowane), blogi, wizytówki firmowe lub teksty reklamowe z najróżniejszymi słowami (frazami) kluczowymi. Dostarczam zoptymalizowane teksty pod wskazane w zleceniu słowa kluczowe, z odpowiednim formatowaniem, nagłówkami i nasyceniem oraz odmianami fraz (istnieje również możliwość zamówienia researchu fraz pod artykuły/stronę).
      Specjalizuję się również w synonimizacji (teksty z klamrami pisane od podstaw lub dodawanie synonimów do przesłanych przez Klienta artykułów, możliwe wielokrotne zagnieżdżanie) i redagowaniu/optymalizacji gotowych tekstów. Piszę artykuły w języku polskim i angielskim - również synonimy. Wszystko na potrzeby oraz pod dyktando klienta. Zapewniam fachowość, profesjonalizm i terminowość.
      Gwarantuję rzetelne podejście do tematu oraz szybkość wykonania zleceń za rozsądne pieniądze. Szukam zamówień pojedynczych lub stałej współpracy. Copywritingiem zajmuję się zawodowo, w branży od 2008 roku.

Realizuję zlecenia na:

- opisy produktów, kategorii i firm (teksty na strony firmowe i sklepy internetowe),
      - teksty wyższej jakości (poradniki, recenzje, artykuły blogowe/branżowe),
      - artykuły sponsorowane i reklamowe,
      - wpisy do katalogów, wpisy na blogi, teksty na fora internetowe,
      - zwykłe teksty (precle),
      - teksty na zaplecza SEO,
      - teksty na e-mail (newsletter),
      - teksty w języku angielskim (zarówno teksty zapleczowe, jak i firmowe/wyższej jakości),
      - synonimy (dodawanie synonimów do gotowych tekstów lub tworzenie tekstów z synonimami od podstaw, również wielokrotnie zagnieżdżonych; synonimy w języku PL i ENG),
      - tłumaczenia z języka angielskiego na polski i odwrotnie,
      - pisanie newsów i ich publikacja, prowadzenie blogów,
      - opowiadania, e-booki,
      - redagowanie tekstów, przygotowywanie napisanych tekstów pod kątem kampanii SEO (optymalizacja gotowych tekstów).

Cechuje mnie:

- komunikatywność,
      - dyspozycyjność,
      - terminowość,
      - profesjonalizm,
      - doświadczenie,
      - kreatywność (nie boję się żadnego tematu, piszę unikalne, ciekawe teksty zarówno poradnikowe, jak i wpisy na strony firmowe i opisy produktów a także teksty na potrzeby SEO – dla mnie każde zlecenie to nowe wyzwanie),
      - precyzja i dokładność synonimizacji tekstów (każdy synonim jest gruntownie sprawdzany, aby idealnie pasował do kontekstu zdania i całego tekstu – w efekcie po wygenerowaniu tekst jest logiczny i spójny),
      - dbanie o unikalność i dokładność realizacji zleceń (piszę teksty tylko i wyłącznie unikalne, spełniające wszystkie wymagania Zamawiających).

W ofercie również tworzenie stron w oparciu o CMS (WordPress), publikacja i optymalizacja gotowych artykułów, administracja witryn, audyty SEO, wdrożenia optymalizacyjne SEO i wiele więcej!

Zapraszam do kontaktu na e-mail: damian@seo-synonimy.pl w celu zapoznania się z cennikiem oraz portfolio a także przetestowania moich umiejętności. Przy większych zamówieniach lub dla stałych Klientów udzielam atrakcyjne rabaty! Zapraszam do współpracy - Damian.

• By seo-synonimy
      [Wykonam] Zlecenia na synonimy/teksty SEO! [PL i ENG]

Dzień dobry!
      Dziękuję za zainteresowanie moim ogłoszeniem. Jako doświadczony copywriter (w branży od 2008 roku) chętnie podejmę się realizacji zleceń dotyczących tworzenia treści - pisania nowych, unikalnych i zoptymalizowanych tekstów na: strony firmowe/sklepy (opisy kategorii i produktów), pod zaplecza SEO, na witryny typu landing page, na portale (artykuły sponsorowane), blogi, wizytówki firmowe lub teksty reklamowe z najróżniejszymi słowami (frazami) kluczowymi. Dostarczam zoptymalizowane teksty pod wskazane w zleceniu słowa kluczowe, z odpowiednim formatowaniem, nagłówkami i nasyceniem oraz odmianami fraz (istnieje również możliwość zamówienia researchu fraz pod artykuły/stronę).
      Specjalizuję się również w synonimizacji (teksty z klamrami pisane od podstaw lub dodawanie synonimów do przesłanych przez Klienta artykułów, możliwe wielokrotne zagnieżdżanie) i redagowaniu/optymalizacji gotowych tekstów. Piszę artykuły w języku polskim i angielskim - również synonimy. Wszystko na potrzeby oraz pod dyktando klienta. Zapewniam fachowość, profesjonalizm i terminowość.
      Gwarantuję rzetelne podejście do tematu oraz szybkość wykonania zleceń za rozsądne pieniądze. Szukam zamówień pojedynczych lub stałej współpracy. Copywritingiem zajmuję się zawodowo, w branży od 2008 roku.

Realizuję zlecenia na:

- opisy produktów, kategorii i firm (teksty na strony firmowe i sklepy internetowe),
      - teksty w języku angielskim (zarówno teksty zapleczowe, jak i firmowe/wyższej jakości),
      - synonimy (dodawanie synonimów do gotowych tekstów lub tworzenie tekstów z synonimami od podstaw, również wielokrotnie zagnieżdżonych; synonimy w języku PL i ENG),
      - opowiadania, e-booki,
      - redagowanie tekstów, przygotowywanie napisanych tekstów pod kątem kampanii SEO (optymalizacja gotowych tekstów).

Cechuje mnie:

- komunikatywność,
      - dyspozycyjność,
      - terminowość,
      - profesjonalizm,
      - doświadczenie,
      - kreatywność (nie boję się żadnego tematu, piszę unikalne, ciekawe teksty zarówno poradnikowe, jak i wpisy na strony firmowe i opisy produktów a także teksty na potrzeby SEO – dla mnie każde zlecenie to nowe wyzwanie),
      - precyzja i dokładność synonimizacji tekstów (każdy synonim jest gruntownie sprawdzany, aby idealnie pasował do kontekstu zdania i całego tekstu – w efekcie po wygenerowaniu tekst jest logiczny i spójny),
      - dbanie o unikalność i dokładność realizacji zleceń (piszę teksty tylko i wyłącznie unikalne, spełniające wszystkie wymagania Zamawiających).

W ofercie również tworzenie stron w oparciu o CMS (WordPress), publikacja i optymalizacja gotowych artykułów, administracja witryn, audyty SEO, wdrożenia optymalizacyjne SEO i wiele więcej!

Zapraszam do kontaktu na e-mail: damian@seo-synonimy.pl w celu zapoznania się z cennikiem oraz portfolio a także przetestowania moich umiejętności. Przy większych zamówieniach lub dla stałych Klientów udzielam atrakcyjne rabaty! Zapraszam do współpracy - Damian.

• By seo-synonimy
      [Wykonam] Zlecenia na synonimy/teksty SEO! [PL i ENG] Tanio, precyzyjnie i szybko

Dzień dobry!

Realizuję zlecenia na:

- opowiadania, e-booki,

Cechuje mnie:

- komunikatywność,
      - dyspozycyjność,
      - terminowość,
      - profesjonalizm,
      - doświadczenie,

• By seo-synonimy

Dzień dobry!

Realizuję zlecenia na:

- opowiadania, e-booki,

Cechuje mnie:

- komunikatywność,
      - dyspozycyjność,
      - terminowość,
      - profesjonalizm,
      - doświadczenie,

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy