; Jump to content
stefan_96

Jak poszerzyć długi ogon

Recommended Posts

Witam szanowne grono ponownie, odkąd google zaszczyciło mój sklep komunikatem zwanym filtr ręczny, moje rozumienie słowa "pozycjonowanie" uległo przewartościowaniu , okazało się że mimo że 6 fraz ogólnych poleciało hen daleko to moja sprzedaż nie zmalała, a nawet rośnie. Teraz jak na dłoni widać że niemal cała sprzedaż pochodzi z długiego ogona. Dlatego chciałem was prosić o garść rad co do budowy strony pod kątem długiego ogona. Co powoduje że konkretny produkt jest w czołówce wyszukiwań. Jak mogę pomóc klientom siebie odnaleźć przy rozbudowanych zapytaniach.

Czy chodzi tutaj o używanie w opisach fraz w różnych wariantach, czy o samą unikalność opisów. Może parę linijek kodu dopisać który by pokazywał np. "klienci kupili również"

Co teraz jest skuteczne w budowie long taila?

Posiadam taki tam sklep dla niemowląt www.wyprawki-dzieciece.pl

Domy weselne. Znajdź idealne miejsce na imprezę okolicznościową

optymalizacja wewnętrzna - nagłówki, treść - unikalna,albo chociaż dodatkowe materiały które sprawią, że mimo iż opis produktu powielany, to strona nie będzie samym duplicatem, no i oczywiście porządne linkowanie wewnętrzne - można tak jak zasugerowałeś pokazac userowi podobne popularne produkty itp.

optymalizacja wewnętrzna - nagłówki, treść - unikalna,albo chociaż dodatkowe materiały które sprawią, że mimo iż opis produktu powielany, to strona nie będzie samym duplicatem, no i oczywiście porządne linkowanie wewnętrzne - można tak jak zasugerowałeś pokazac userowi podobne popularne produkty itp.

Wszystko to mam, a nawet ciut więcej, i długi ogon dostał totalnie po tyłku.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Sprawdzić suplemental ostatnio w nim lądują treści unikalne ale podobne tematycznie

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Sprawdzić suplemental ostatnio w nim lądują treści unikalne ale podobne tematycznie

No a jak sprawdzę i znajdę to co?

Wszystko to mam, a nawet ciut więcej, i długi ogon dostał totalnie po tyłku.

Ciut więcej to znaczy co? Czy jest jeszcze coś co mogę zrobić? może przydał by się audyt na niszowe frazy na które można by podlinkować podstrony

mocniej zróżnicuj treści

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

mocniej zróżnicuj treści

Już to robiłem dla dużej cześci. Ale nie da się wymyślić dłuższej treści pod każdy np. filmik. Ile można pisać np. o tym samym wykonawcy muzycznym. Przecież nie wymyślę mu 50-ciu życiorysów :)

Nie wspomnę, że pisanie tysięcy treści i to w języku innym niż "native" to wyjątkowo żmudna robota, a rezultat wcale nie gwarantowany.

Dokładam też komentarze, to chyba też dobrze. Ale strasznie dużo tego. No i komentarze tez muszą wyglądać w miarę unikalnie, poprawne gramatycznie i ortograficznie, a to wcale nie takie łatwe w obcym języku.

Jak myślisz Beerbant, czy komentarze są OK jesli chodzi o wzbogacenie treści strony i jej unikalności? W moim mniemaniu tak.

Użytkownicy któzy sami dodają filmy raczej nie kwapią się do pisania długich artykułów w opisie, mimo, że stosuję prośby i daje pewne limity minimum.

Edited by dargre`

Dobra już wiem co to ten suplemental index. Beerbant czy ten sposób na sprawdzanie suplemental z tego postu jest aktualnu http://www.forum.optymalizacja.com/topic/182501-supplemental-jak-sprawdzic-ile-podstron-w-nim/.

Jak mam rozumieć powstałe informacje? na site:strona mam 2360 wyników a na site: strona [fraza ze stopki] mam tylko 169 wyników

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Cinex
      Moi drodzy, ja do Was z ptyaniem początkującego. Czy opłaca się odpalać różne kampanie na różne słowa kluczowe dla tej samej strony? Załóżmy na jedno hasło jest kilkanaście tysięcy wyszukań ale wysokie stawki za klik, na inne hasła jest tylko kilkaset wyszukań, ale takich haseł jest więcej i ich stawki za klik są dużo niższe.

Chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie to słowo kluczowe na kilkanaście tysięcy wyszukań zje mi cały budżet z danej kampanii i nie wystarczy na inne "mniejsze" hasła. Może lepiej będą działać long tail frazy, a jak wszystko puszcze na jednej kampani to nie będę tego widział. Z tego co patrzyłem dzienny budżet można ustalić tylko dla kampani nie dla grupy reklam. Dobrze myśle?
    • By st_fot
      Witam serdecznie

Sprzedam za 23 zł. aktualną listę 430 for internetowych (polskich) gdzie można umieścić linki w sygnaturce i profilu. Lista jest aktualna na dzień 5.10.2016.

Linki na tych 97% z tych forach mają atrybut dofollow

Na liście jest również ok. 25-30 for, które mają atrybut nofollow (nie od dziś wiadomo, że jak mamy same linki dofollow, to również może się to wydać podejrzane dla Google'a)

Listę tą można wykorzystać do naturalnego (white hat seo, zgodnego z wytycznymi google) pozycjonowania, linkowania stron w treści wypowiedzi.

Lista ta ciągle jest aktualizowana! Są to wartościowe fora. Wszystkie fora na niej umieszczone posiadają aktualny (na dzień 5.10.2016) TrustFlow oraz CitationFlow. Każdy z serwisów posiada również wpisany wiek domeny, po którym można poszeregować całą listę.

Poniżej przedstawiam fragment listy:

http://bankfotek.pl/image/2016252

Zachęcam do zakupu!

Możliwość dokonania zakupu na allegro.
      W razie pytań i chęci zakupu pozostaję do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym: lvcas(at)onet.eu
    • By jimmi
      Wszystkie sklepy od lat starają się o długi ogon, większość strategi pozycjonowania opiera się na długim ogonie.
      A bing wymyślił sobie że będzie pokazywał tylko pierwszą stronę wyników z bardzo "fajnym" komunikatem
      "Uważamy że to są najlepsze wyniki wyszukiwania. Pozostałe słabszej jakości wyniki zostały pominięte"

Jak na razie są to chyba testy tylko, ale jakby Google poszło w ich ślady to była by dopiero rzeź.
    • Guest MikeStatman
      By Guest MikeStatman
      Takie oto dziś zapytanie dostałem od chyba dość dużej firmy (NetL.. D; w mailu podpis pełnomocnika zarządu pana P.S.)
      http://1drv.ms/1xRnJ9k
      Otwieram, prawie 1800 fraz, myślę może coś z tego będzie ale na koniec patrzę na prawą część i widzę warunki:
      1. budżet za stronę max 150zl miesięcznie
      2. 150zl za wbicie do top10 minimum 70% fraz dla danej strony
      3. wbicie do top10 oznacza że fraza trzyma się 30 dni w top10
      4. ilość przekazywanych stron miesięcznie w granicach 50-70
      5. umowa na stronę na okres 4 miesięcy
      6. optymalny czas na wypozycjonowanie do top10 to 30 dni
      7. ostateczne warunki po zawarciu umowy o poufności
      8. co miesiąc przekazujemy ok. 40 NOWYCH STRON
      9. płatności w cyklach comiesięcznych
      10. brak efektów na poziomie 30% wzrostów na całości zestawów w ciągu 30 dni od przekazania powoduje rozwiązanie umowy ze skutkiem natychmiastowym bez wynagrodzenia dla Zleceniobiorcy ( kwestia do dogadania,natomiast nie chcemy marnować czasu na firmy/osoby które chcą sie pobawić w pozycjonerów, proszę o zrozumienie)
      No to dzwonię i pytam o co chodzi? Fraza za 8-10 zł w Top10? Odpowiedź: owszem, a tak w ogóle to mają pozycjonera co samą optymalizacją Top10 robi.
      Więc podziękowałem za rozmowę i powiedziałem, ze się zgłoszę jak dostanę w darowiźnie 51 udziałów w Google ;-)
    • By damianoos
      Witam,
      prześladuje mnie od pewnego czasu pewien problem. Mianowicie mam stronę, która cyklicznie równo co 2 miesiące wchodzi na pozycje z długim ogonem (wzrost ruchu o 15k uu/dzień) i trwa to zawsze równo 3 tygodnie. I tak od blisko roku już. Czy może ktoś wyjaśnić dlaczego tak się dzieje i czy jest jakiś sposób na ustabilizowanie tego? Może ktoś ma podobnie lub słyszał o takim zjawisku? Strasznie to denerwujące...
      Pozdrawiam,
      Damian
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy