Jump to content

Chamstwo polskiej policji nie zna granic...


Recommended Posts

To sa prości i niestety bezkarni ludzie. Jednak w tym wypadku nie udało im się skasować filmu i pewnie poniosą konsekwencje. We Wrocławiu często widze policjantów, ktorzy lamią przepisy drogowe, najczęsicej zakaz zatrzymywania się i parkowania..

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Link to post
Share on other sites

To sa prości i niestety bezkarni ludzie. Jednak w tym wypadku nie udało im się skasować filmu i pewnie poniosą konsekwencje.

Udało się im wykasować filmik + całą galerię, ale ja wynika w wypowiedzi reportera, udało się je odzyskać (na szczęście) ;)

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Link to post
Share on other sites

Trzeba po prostu usunąć z ustawy o policji takie idiotyczne jak zakaz nagrywania policjantów itd. A taki idiota , na którego są np: 2 oficjalne skargi powinien mieć kask z kamerą włączoną w trakcie służby + czarna skrzynka. Kolejny absurd: byłem ostatnio spisywany i im się krótkofalówka zepsuła....stracone 30 minut. Jak by nie dało się tego przez tel komórkowy zrobić...I ponoć 3 częstotliwości blokują.

Link to post
Share on other sites

Nic nowego. Policjanci czują się całkowicie bezkarni. Wystarczy oglądnąć jeden odcinek "Uwaga Pirat" lub programu w tym stylu i widać wielokrotne łamanie przepisów (np. bezprawne przeszukania samochodu, brak protokołu przeszukania itd), straszenie ludzi a nawet szykanowanie w momencie odmowy przyjęcia mandatu. Nikt na to nie reaguje.

Głośno ostatnio w mediach sposobach przesłuchiwania ludzi podejrzanych o drobne przestępstwa. Po tych przesłuchaniach były ostatnio 3 zgony (w tym 1 samobójstwo).

A czują się bezkarni, bo prokuratura też jest bierna np. w przypadku udokumentowanego pobicia przez policjanta manifestanta nie stawiającego oporu, kopanie go w głowę w momencie w którym już leży, chce umorzenia śledztwa, bo "policjant działał w stresie". To czego oni mają się obawiać?

Tym razem mieli pecha, bo trafili na dziennikarza, media nagłością sprawę, oni dostaną upomnienie od szefa i na tym się skończy. W tysiącach innych przypadków nie będzie nawet tego.

Link to post
Share on other sites

To sa prości i niestety bezkarni ludzie.

Z naciskiem na prości. :)

Bezkarni są ponieważ ludzie boją się policji. w dalszym ciągu policja utożsamiana jest z władzą, jak to miało miejsce w poprzednim ustroju. Faktem jest, ze często zachowują się bezkarnie i lamią prawo. Mało kto zwróci uwagę policjantowi.

  • Like 3
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie "dziennikarzyna" - skąd ten jad? - tylko reporter.

Po drugie nie donos, tylko oficjalne zawiadomienie, na które jest reakcja:

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu podjął w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

Po trzecie, funkcjonariusz pełniący swoje obowiązki może być nagrywany/fotografowany, ale przepis ten jest na tyle kontrowersyjny i niejasny - bo czy policjant jedzący burgera w czasie przerwy nadal jest "na służbie" czy już nie, że nie dziwię się, że w tv nie chcą puścić twarzy, aby nie mieć potem problemów.

PS. https://www.facebook.com/SfotografujPolicjanta

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Link to post
Share on other sites

trzecie, funkcjonariusz pełniący swoje obowiązki może być nagrywany/fotografowany, ale przepis ten jest na tyle kontrowersyjny i niejasny - bo czy policjant jedzący burgera w czasie przerwy nadal jest "na służbie" czy już nie

Funkcjonariusz poruszający się pojazdem oznakowanym nie ma prawa poruszać się nim nie będąc na służbie, więc w tym konkretnym przypadku byli na służbie. Z tego co kojarzę, a mogę się mylić, mundurowy po zakończeniu służby ma obowiązek zdjąć mundur i założyć ciuchy cywilne - można więc przypuszczać także, że każdy w mundurze, nawet wcinający hamburgera w centrum handlowym, jest aktualnie na służbie.

  • Like 2

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy