Jump to content

[Pomysł] Przydatne narzędzie dla pozycjonerów - darmowy projekt.


Recommended Posts

Witam szanowne grono,

Od dłuższego czasu po mojej głowie chodzi mi myśl o tym, aby rozpocząć na boku jakiś otwarty projekt - całkowicie charytatywnie (na darmowej licencji). Z tego też powodu otwieram ten temat.

Może najpierw kilka słów o mnie - jestem webdeveloperem, piszę różnego rodzaju aplikacje internetowe, od zwykłych stron, po serwisy interentowe. W pracy używam głównie technologii HTML/CSS/Javascript/PHP/MySQL itd., (piszę to, abyście wiedzieli czego się po mnie spodziewać).

Znam także inne technologie i języki (Java, C, C++), mówiąc w skrócie programowanie i webdeveloperka to nie tylko moja praca, ale także i hobby.

I z tego właśnie powodu otwieram ten temat - chciałbym otworzyć jakiś otwarty i darmowy projekt, który będzie przydatny dla kogoś. Chciałbym zrobić to w celu pogłębienia swojej wiedzy, a także stworzenia czegoś ciekawego i przydatnego (nie tylko dlatego, aby się tym pochwalić, ale aby nabrać kolejnego doświadczenia i mieć z tego satysfakcję).

Z doświadczenia wiem, że najlepiej uczy się podczas tworzenia aplikacji, z tego też powodu wysuwam tutaj porpozycje dla was, pozycjonerów, o zastanowienie się nad tym, czy są jakieś narzędzia, które byłyb dla was przydatne.

Pamiętaj, że słowo może stać się ciałem - jeśli jakaś propozycja mi się spodoba, wtedy po prostu mogę to zrobić, także zachęcam Ciebie do wyrażenai swojej opinii (masz szansę, aby ktoś poświęcił masę godzin na to, aby stworzyć to, co siedzi w Twojej głowie).

A co to może być? Cokolwiek! Może to być mini-plaftofma do szybkiego tworzenia stron w stypu Pico (ktoś kiedyś zrobił taki mini-projekt). Ogólnie wszystko, co jest związane z webdeveloperką, tj. narzędzia lub serwis, który można zainstalować na serwerze i wykorzystać w jakiś sposób.

Zachęcam do opiniowania - jestem zdecydowany na taki projekt i to kwestia czasu, kiedy zostanie wykonany. W tej chwili szukam społeczności, dla której mogę wykonać coś fajnego.

Także zapraszam do działania. Jeśli jest coś, czego Ci zawsze brakowało, wtedy opisz to śmiało, poniżej przedstawiam listę pomysłów:

Pomysły:

I. To miejsce czeka na Twój pomysł.

II. To także.

III. ...

Piszcie tutaj a w razie czego mój email to damian72a(at)gmail.com

Link to post
Share on other sites
 • 4 months later...

Również jestem ciekawy, bo inicjatywa godna uwagi, jednakże na forum były już osoby co tworzyły oprogramowania za free i tak samo jak szybko się pojawiały tak znikały. Daj znać Damian72, czy nadal jesteś gotów do jakiegoś projektu?

Link to post
Share on other sites

1)Proponuje projekt do automatycznego/półautomatycznego tworzenia wycen SEO (pdf) oraz ich automatycznego wysyłania do potencjalnych klientów.

2) Comment poster do komentowania na blogach napisany w php z użyciem bazy mySQL.

3) Automat do automatycznego podlinkowywania blogów który pobierał by linki do podlinkowywania z mapy strony typu ATOM 2.0 nastomiast anchorem było by losowe słowo z <meta name="keywords"

Edited by dawstaw
 • Like 1

Zobacz koniecznie Blog Doroty oraz pamiętaj że do gry w paintball będą Ci potrzebne kulki do paintballa.

Link to post
Share on other sites

2) Comment poster do komentowania na blogach napisany w php z użyciem bazy mySQL.

Po co baza danych MySQL do komentowania I dlaczego ma być w PHP :hmmm:

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

 

Link to post
Share on other sites

2) Comment poster do komentowania na blogach napisany w php z użyciem bazy mySQL.

Po co baza danych MySQL do komentowania I dlaczego ma być w PHP :hmmm:

każda kopia napisana w C++ /Visual Basic czy tam coś= 1 licencja windows. Program w PHP = nieograniczona ilość postawionych kopii bez kosztów licencji windows.

baza mySQL tak do masowego importu projektów. ( tak aby można było sobie np zaimportować 10 000 projektów i odpalić na najbliższe 2 lata :):P

Edited by dawstaw

Zobacz koniecznie Blog Doroty oraz pamiętaj że do gry w paintball będą Ci potrzebne kulki do paintballa.

Link to post
Share on other sites

1)Proponuje projekt do automatycznego/półautomatycznego tworzenia wycen SEO (pdf) oraz ich automatycznego wysyłania do potencjalnych klientów.

bardzo przydatne narzędzie

nie od dziś wiadomo, żeby wykonać dokładna wycenę, żadne narzędzie za nas tego dokładnie nie zrobi

jednak wspomóc może przy szybkim tworzeniu ofert

pomysł trafny

popieram

:)

[ problemy z pisownią ]

Link to post
Share on other sites

W tej chwili szukam społeczności, dla której mogę wykonać coś fajnego.

Skoro przez pół roku nikt nawet nie odpowiedział, to nie ma się co dziwić, że wybrał inną społeczność ;)

 • Like 1

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> http://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz http://pozycjonowanie-bialystok.pl

Link to post
Share on other sites

Nie ma się co dziwić, że posty tego typu są total ignored. Byli na forum nawet tacy, którzy na inżyniera chcieli robić darmowy seo soft. I dooopa - chyba żaden projekt nie został zrealizowany.

Link to post
Share on other sites

Stworzyć to nie problem. Problem jest wymyślić coś nowego i po to są takie "darmowe zapytania ofertowe" ;)

achęcam Ciebie do wyrażenai swojej opinii (masz szansę, aby ktoś poświęcił masę godzin na to, aby stworzyć to, co siedzi w Twojej głowie).

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By SEO-Admin
   Ok, z tą kawą przesadziłem, ale takie rzeczy jak automatyczne dodawanie wpisów w serwisach ogłoszeniowych, itp., autorejestracja użytkowników na forach, zmiany w profilach, itp. działania na stronach - wykonuje.
    
   Program wykonując te działania bazuje na dostarczonych lub utworzonych samodzielnie skryptach przypisanych do adresów, czyli przechodzi kolejne kroki naśladuje działania człowieka na stronach. Otwiera strony, klika, zaznacza checkboxy, wybiera selecty, rozwiązuje captchę (przez serwis anti-captcha), wkleja zabezpieczające pytania dodatkowe, wysyła formularze, zapisuje wynik.
    
   Demo: http://www.cyfropolis.pl/zasoby/autoflux/autoflux.php
   Program jest w wersji portable, więc zipa należy wypakować przed uruchomieniem. Wiem, że to oczywiste, ale niestety, niektórzy się gubią, a może im się tak spieszy.
    
   Aplikacja w wersji demo dewastuje wklejane teksty wyrazem DEMO oraz nie pozwala na otwieranie więcej niż 20 adresów.
    
   Po otwarciu programu najlepiej kliknąć na "Pomoc" w menu, aby wyświetlić ją w programie i poczytać.
   Szybki start:
   1. Wybierz projekt z drzewka projektów (zauważ, że po prawej stronie nad notatką do projektu masz rodzaj skryptu, który będzie używany
   w otwieranych adresach).
   2. Przejdź do przeglądarki i otwórz listę adresów stosowną do rodzaju skryptów zapisaną w projekcie, np. masz projekt do ogłoszeń,
   wybierz plik z adresami stron ogłoszeniowych.
   3. Kliknij raz na adres, aby załadować skrypt.
   4. Kliknij przycisk uruchamiania pojedynczego skryptu (przycisk nad polem tekstowym skryptów podobny do "play"), aby zobaczyć jak
   program wykonuje skrypt.
   W wersji demo linie skryptów zawierające rozkaz wysyłania captchy i klikania na przyciski wysyłania formularzy są wstępnie zakomentowane slashem, aby nie było niepotrzebnych próbnych wysyłań formularzy przy testowaniu. Oczywiście, po odkomentowaniu taka linia będzie wykonana.
   5. Zapoznaj się w pomocy z zagadnieniem pisania czy modyfikacji skryptów, trickami skryptów, a najlepiej z całą pomocą. 🙂
    
   Rozwój tego narzędzia będzie polegał na (oprócz stricte aktualizacji samej aplikacji) udostępnianiu paczek adresów i skryptów do
   automatycznego dodawania. Ale na razie poczekam na Wasze uwagi.
    
   pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku!
   Grzegorz
  • By DamianLokomotywa
   Cześć wszystkim!
    
   Mam do was pytanie - jakie polecanie narzędzie, które generuje raporty dotyczące ruchu do strony z ostatnich kilku miesięcy, bez konieczności screenowania.
    
   Dzięki!
  • By Damino
   Witam.

   Szukam jakiegoś narzędzia do znalezienia brakujących fraz na stronie w treści. Więc za pomocą Keywordtool.io i Planera stworzyłem sobie listę fraz pod pozycjonowanie long tail. Listę mam w csv. Frazy 2,3,4 wyrazowe. Część z tych fraz już mam na stronie, chciałbym wiedzieć które nie występują w ogolę i przeredagować część tekstów (opisów produktów i artykułów) żeby każda z tych ciekawszych występowała z 2-3 razy w obrębie całej strony. Myślałem że uda mi się to osiągnąć za pomocą http://tools.seobook.com/general/keyword-density/ , ale nie radzi sobie z polskimi znakami, a mimo że dodałem moją listę to nie widzę żeby to działało.

   Czy jest jakieś proste (darmowe najlepiej) narzędzie do sprawdzenia jakich fraz z listy brakuje na stronie w treści ? Narzędzi do sprawdzenia nasycenia jest sporo, ale mi chodzi o taką funkcję.
   Pozdrawiam.

    
  • By wariat123
   cześć,
   czy ktoś zna DARMOWE narzędzie do pozbycia sie zduplikowanych domen?
   mam sporą liste domen i są tam różne url, z podstronami itd, potrzebuje pozbyc sie zduplikowanych domen
    
   podkreślam że zależy mi na darmowym programie.
  • By fast1
   Hej, szukam opdowiedniego dostawcy komentaży ale niestety kolejny mnie zawiódł i postanowiłem poszukać narzędzie które zautomatyzujące postowanie komentaży. Mam scrapeboxa ale ten niedaje rady...proszę o pozytywną informację zwrotną  
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy