Jump to content

Indeksacja na Facebooku


Recommended Posts

Witam,

zaobserwowałam problem z indeksacją stron na facebooku, co mnie bardzo zdziwiło, bo zgodnie z tym, co się uważa: FB, G+, Twittery indeksuję się bardzo szybko.

Indeksacja jednej ze stron, którą stworzyłam trwała ponad miesiąc (poskutkowało dopiero zamieszczenie boxa na stronie). Zwróciło to moją uwagę i sprawdziłam inne strony klientów, co się okazało? Duża część, nawet te prężnie działające od KILKU LAT, nie są zaindeksowane!

Sprawdziłam wszystkie ustawienia - są maksymalnie publiczne. Fakt, część z nich nie ma połączenia ze stroną, ale z drugiej strony mam też strony, które są w dużo gorszej "kondycji", nie są połączone ze stroną, a są zaindeksowane.

Spotkaliście się może z takim problemem? Wiecie jakie czynniki mogą wpływać na szybkość indeksacji?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Wg mnie to społecznościówki się kiepsko indeksują, a do tego sam facebook to mam wrażenie, że robi wszystko by nie być Google Friendly. Linki są zwykle jakimiś dziwnymi przekierowaniami, pomijając już nofollow. Teoretycznie google mówi, że biorą pod uwagę społecznościówki, ale tak w praktyce to są często nietypowe rozwiązania i ciągle zmieniane jak w przypadku FB, to Googiel by musiał dostosowywać robota i co chwilę go zmieniać osobno dla każdej społecznościówki.

Edited by Sandr
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy