Lexy

[Ankieta] Działania wykonywane po nałożeniu filtra za nienaturalne linki przychodzące

Działania po nałożeniu filtra za backlinki  

257 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jak zdejmujesz ze stron klientów filtry za backlinki?

• zwiększam liczbę linków
      67
    • usuwam podejrzane linki
      46
    • zgłaszam linki, których nie udało się usunąć (disavow)
      35
    • wysyłam zgłoszenie ponownego rozpatrzenia
      31
    • ustawiam 301 na nową domenę
      14
    • nic - czekam aż sam wygaśnie, albo nie wiem co robić
      14
    • nie miałem jeszcze takiej sytuacji
      20

Polecane posty

Żeby czytać między wierszami trzeba posiadać jakąś wiedzą na dany temat popartą praktyką.

• Like 1

"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów": Albert Einstein

Ale tak jest w każdej dziedzinie. Nie ma tak, że ktoś wpada do stada i ma wszystko na tacy podane. Musisz sam napierw poczytać, potem pokombinować, czasem ktoś sie napije i coś podrzuci, czasem na trzeźwo. Nikt, kto coś odkrył i działa nie rzuci tego na public, bo to odkrycie powoduje, że właśnie teraz jest się przed innymi, szybciej wraca po wpadce, albo sie ciągle utrzymuje. A już najgorsi sa tacy, którzy wpadają, zadają pytanie, które zresztą czasem jest bez sensu i opierdzielają wszystkich dookoła, że po wysłaniu sms'a do mamusi jeszcze nie ma odpowiedzi.

Często czytam tu, że na innych forach jest inaczej. Super, można tam iść i cieszyć sie tą innością dowoli ;)

• Like 3

- Reklama -

Miejsce do wynajęcia. Zainteresowany? Zgłoś się na PW z propozycją :)

Zgadzam się z przedmówcami, tylko są ludzie którzy celowo wpuszczają ludzi w maliny, to uważam że lepiej żeby wcale nie publikowali swoich myśli, nie chodziło mi o podawanie na tacy wszystkiego.

"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów": Albert Einstein

Na żadnym forum/blogu nikt nie pisze wprost "zrób to i tamto i będzie działać", no chyba że ten sposób już znają wszyscy i nie działa od pół roku. Wtedy owszem - opiszą. Lub jest to forum/blog płatny.

W SEO jest tak(a szczególnie w dzisiejszym SEO), że albo wiesz coś przed konkurencją i robisz topy, albo jesteś w czarnej )( bo przecież wszyscy nie mogą mieć topów, chyba to jest jasne DLACZEGO ? :D

Jeśli ktoś robi testy w trybie ciągłym NORMALNE JEST że traci na to dużo czasu/kasy. Czy ktoś kto właśnie się doweidział jak zroibć topa w 3 dni na trudną frazę ma o tym napisać publicznie ? Nie, zachowa tę wiedzę dla siebie i opublikuje za pół roku(jak już będize o tym wiedziało 20% pozycjonerów). Publikując swoją wiedzę taki gość musi ZDAWAĆ SOBIE SPRAWĘ, że jego metoda przestanie działać bardzo szybko(bo jak mówiłem wszyscy nie możemy mieć topów :D

I znowu trzeba szukać($$) nowego rozwiązania.

Z tego właśnie wynika niechęć do udzielania odpoweidzi na pewne pytania.

Niestetu ale wielu "pozycjonerów" uważa, że pozycjonowanie składa sie z pyknięcia blastem tu i tam "po robocie". Ba, robią to nawet pracując w innej "prawdziwej" robocie :D

• Like 1

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

zakasajcie ręce casy i do przodu :)

true

A na jakim forum polskim dostanie prawdziwą odpowiedź? :] Ktoś kto umie czytać między wierszami i tak sporo wyciągnie z tego forum.

I tak i nie. Wyciągnie ten co zrobi swoje testy. Śmierdzący leń nie będzie wiedział które to wiersze to prawda a które fikcja.

Żeby czytać między wierszami trzeba posiadać jakąś wiedzą na dany temat popartą praktyką.

Ubiegłeś to co napisałem wyżej :)

Wystarczy przeczytać dział dla początkujących ze zrozumieniem i masz podstawy do zabawy w praktyce.

Nie wystarczy

EDIT: Nie doczytałem, że do zabawy, bo do zabawy tak :)

Zgadzam się z przedmówcami, tylko są ludzie którzy celowo wpuszczają ludzi w maliny, to uważam że lepiej żeby wcale nie publikowali swoich myśli, nie chodziło mi o podawanie na tacy wszystkiego.

Jak czasami czytam niektóre wypowiedzi to nawet nie jest tak, że to jest celowe. To jest tak jak w tym dowcipie gdzie ślepy, głuchoniemy i gość bez nóg płynęli łódką. Głuchy mówi - słyszę coś, ślepy - widzę coś, na to odzywa się ten bez nóg: To spier...my!

@straseusz podsumował chyba wyczerpująco cały temat i opisał działanie tego forum. To jest inna specyfikacja forum niż np forum elektroda, gdzie jak kupiłem sobie kompa i nie wiem co i jak zrobić to ktoś mi pomoże, bo sam w tą wiedzę nie włożył swojej $$ i czasu. Tutaj, żeby mieć jakąkolwiek wiedzę trzeba poświęcić setki domen na testy i miesiące pracy. Czy wy na prawdę myślicie, że tutaj są sami wolontariusze?

Edytowano przez blake

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Jedna niespojnosc tegoz artykulu na wykresie masz ze pingwina masz okolo 29.11, a wychodzisz okolo 13.12, a w artykule piszesz ze trzeba odczekac nawet 2 miesiace i do tego do aktualizacji pingwina, 13 grudnia chyba aktualizacji nie bylo:)

Dostałem dziś odpowiedz na 2 zgłoszenia dotyczące ponownego rozpatrzenia za nienaturalne linki. Obie strony nie linkowałem od około 2 lat. Nowe linki jakie teraz do nich nowe przychodziły to niestety głównie swl itp kierujące w profile (!) , które i tak nie są indeksowane... Na szczęście po filtrze poleciały jednostkowe frazy nie wpływające znacząco na ruch.

W pierwszym przypadku, gdzie średnio mi zależało wybrałem kilkanaście jakiś podejrzanych domen, zgłosiłem disavow i dziś przyszło info o wycofaniu ręcznych działań.

W drugim przypadku, gdzie szkoda mi prawdziwego serwisu przyłożyłem się, zgłosiłem dość dużo domen ze śmieciami swl i ...... i odpowiedź - sorry, dalej prowadzą linki nienaturalne.

Wygląda na to, że ktoś kto to rozpatruje ma jakieś 5 sekund na podjęcie decyzji i strzela raz na lewo, raz na prawo.

BUDOWLANE wizytówki w internecie - reklama.

Darmowy hosting dla użytkowników PIO.

Albo ma na liscie o jaką domene mu konkretnie chodzi np. jedną heheeh i dopoki jej nie usuniesz to nie zdejmie i musisz strzelac jak w grze trafioony zatopiony.

Jedna niespojnosc tegoz artykulu na wykresie masz ze pingwina masz okolo 29.11, a wychodzisz okolo 13.12, a w artykule piszesz ze trzeba odczekac nawet 2 miesiace i do tego do aktualizacji pingwina, 13 grudnia chyba aktualizacji nie bylo:)

Roli w grudniu była aktualizacja rozbita na 3 etapy (czas nieco przybliżony):

- 7 grudnia

- 13 grudnia

- 21 grudnia

To poszczególne poprawki Pingwina. Nie pamiętam, czy Google oficjalnie się do tego przyznało, ale gadałem z kilkoma pozycjonerami i potwierdzili mi te obserwacje (terminy pingwinów)

Dodane:

- dużo witryn udaje nam się wyciągnąć po miesiącu, ale znaczna część wychodzi średnio po 2 miesiącach (dochodzi analiza witryny, rozdanie linków - to wydłuża czas.)

Edytowano przez radek

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Albo ma na liscie o jaką domene mu konkretnie chodzi np. jedną heheeh i dopoki jej nie usuniesz to nie zdejmie i musisz strzelac jak w grze trafioony zatopiony.

Też zaczynam odnosić takie wrażenie, że to jak gra w statki, tylko że masz całą planszę linków i zatapiasz te 'dobre' aż trafisz w ten 'zły'. A Google się przygląda i śmieje :)

Marketing Internetowy - SEO/SEM - km-web.pl

A jak sprawdzić czy dana strona dostała filtr?

Strona stosunkowo nowa, linkowana, pozycjonowana na bardzo konkurencyjne frazy, pojawiła się nagle na dobrych pozycjach a po tygodniu spadła daleko bo od kilku dni nie mogę znaleźć jej w 200ce,

Przykładowo:

pozycjonowanie stron - pojawiała się w top20, po tygodniu spadła tak daleko ze nie mogę jej znaleźć

pozycjonowanie stron miasto - pojawia się na dobrych pozycjach

pozycjonowanie stron nazwa firmy - pojawia się na dobrych pozycjach

To tylko przykład, fraz są trochę mniejszej konkurencyjności, wyszukaności. Frazy od 2-20 mln wyników. Czy to możliwe aby z top20 spadła poza top200? Wiem że nowe strony dostają kopa na początku, ale czy aż taką konkurencje może mieć dana strona?

P.S jedna z fraz która również jest bardzo konkurencyjna pozostała w top20, spadła nieznacznie kilka pozycji w dół.

Po wpisaniu site:nazwa_domeny_pl wyświetla się główna i wszystkie podstrony (ponad 25 stron G.)

Czy to możliwe ze dostałem filtr?

Edytowano przez M_Gaw

A jak sprawdzić czy dana strona dostała filtr?

W pierwszej kolejności zerknij, czy nie masz żadnych powiadomień w GWT. Jak nie to podaj dokładną datę spadku i sprawdź, czy nie pokrywa się z jakimś popularnym updatem.

Jeśli spadły tylko pojedyncze frazy, to upewnij się, czy Google nie ma problemu z ustaleniem trafności jaką podstronę wyświetlić i przede wszystkim, czy podstrona zoptymalizowana pod daną frazę jest cały czas zaindeksowana. Może być tak, że dla tej samej frazy raz wyświetla się strona główna, innym razem podstrona i w zależności od tego zmieniają się pozycje. Jeśli to cały czas ta sama podstrona, albo spadek jest mocno widoczny na większość fraz, prawdopodobnie masz do czynienia z filtrem.

Napisz jeszcze, na ile młoda jest Twoja strona, bo być może jest zbyt wcześnie na szukanie na niej filtrów i to inny problem. Poza tym, jeśli strona nagle (jak to określiłeś) zajęła wysokie pozycje i później nagle spadła to nie ma tu czego analizować.

W pierwszej kolejności zerknij, czy nie masz żadnych powiadomień w GWT

A jak ktoś nie ma tam podpiętej strony to gdzie ma kierować pierwsze kroki?

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Mam ponad 250 podstron zindeksowanych na tej domenie. Czy możliwe ze dostałem filtr za nadmierne używanie słów kluczowych w tytułach podstron?

Np:

tytuł_z użyciem fraza1, fraza2

tytuł_podstrony1 - fraza1, fraza2

tytuł_podstrony2 - fraza1, fraza2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez pozycjonero
      Dzień dobry,

Jeśli Twoja strona:
      - zanotowała spory spadek pozycji w wyszukiwarce
      - nie może ruszyć z miejsca
      - podejrzewasz że ktoś linkuje lub linkował ją z niskiej jakości źródeł

Zgłoś się do mnie, wykonam gruntowną analizę i poprawię widoczność Twojej strony w wyszukiwarce Google.

W branży SEO od 2004 roku.

Wystawiam faktury VAT, na wykonanie usługi podpisujemy umowę.

Kontakt: biuro@siteup.pl

Dane firmy:
      Site Up Adrian Major
      ul. Słoneczna 9B
      43-200 Pszczyna
      NIP: 638-173-00-97
    • Przez pozycjonero
      Dzień dobry,

Jeśli Twoja strona:

Zgłoś się do mnie, wykonam gruntowną analizę i poprawię widoczność Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Dane firmy:
      Site Up Adrian Major
      ul. Słoneczna 9B
      43-200 Pszczyna
    • Przez pozycjonero
      Dzień dobry,

Jeśli Twoja strona:

Dane firmy:
      Site Up Adrian Major
      ul. Słoneczna 9B
      43-200 Pszczyna
    • Przez pozycjonero
      Dzień dobry,

Jeśli Twoja strona:

Dane firmy:
      Site Up Adrian Major
      ul. Słoneczna 9B
      43-200 Pszczyna
    • Przez pozycjonero
      Dzień dobry,

wykonam ręczny audyt linków przychodzących do Twojej witryny i pomogę w usunięciu nałożonych na nią kar przez wyszukiwarkę Google.

Jeśli Twoja strona:

Zgłoś się do mnie, wykonam gruntowną analizę i przedstawię jakie są możliwości aby Twoja strona poprawiła widoczność w
      wyszukiwarce.

Wystawiam faktury VAT, na wykonanie usługi podpisuje umowę.

Dane firmy:
      Site Up Adrian Major
      ul. Słoneczna 9B
      43-200 Pszczyna