Jump to content

Jak rozpropagować serwis zakupów grupowych


Recommended Posts

Ostatnio stworzyliśmy z kolegom serwis zakupów grupowych dla Wrocławia http://www.wrodeal.pl , przyświecała nam idea, żeby mieszkańcom przedstawiać oferty (czasami te same co w innych serwisach) natomiast znacznie taniej. Nie chcemy zarabiać a promować zakupy grupowe. Nasza prowizja to 10% (najniższa na rynku).

Osoby kupują, ale wydaje mi się, ze mogliby więcej, gdyby wiedzieli o serwisie. Może strona jest źle zoptymalizowana?

Promujemy oferty z agregatorach zakupów grupowych. Co moglibyśmy jeszcze zrobić aby wzmocnić pozycję serwisu we Wrocławiu? Macie jakieś pomysły?

 • Like 1

Najlepsze rozwiązanie dla każdej firmy to Aplikacja dla firm CRM , a szkolenia znajdziesz w bazie szkoleń

Link to post
Share on other sites

Jeśli ceny macie naprawdę dobre ja bym cisnął drogę viralową - czyli lepiej eksponować przyciski share, mocno pracować nad Fanpage. Jeśli chodzi o seo to ograniczyłbym się do optymalizacji i długiego ogona. Lokalna reklama display to faktycznie dobry pomysł, ale tu będzie potrzebny na pewno jakiś budżet...

Link to post
Share on other sites

Próbujesz wcisnąć igłę w litą stal... Łatwo nie będzie...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Link to post
Share on other sites

@Kapitan Seo; wiem, że masz rację, ale z drugiej strony wiele firm przestaje współpracować m.in z gruponem ponieważ naciągają klientów m.in. kosmicznymi prowizjami. Dlatego liczę na to że lokalny serwis, promocja i korzystne warunki będą dla użytkowników i firm bardzo korzystne. Liczy się najniższa cena końcowa.

Najlepsze rozwiązanie dla każdej firmy to Aplikacja dla firm CRM , a szkolenia znajdziesz w bazie szkoleń

Link to post
Share on other sites

Jestem z Wrocławia... Więc będę Ci kibicował... Ale to Mission Impossible... :)

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Link to post
Share on other sites

jest szansa spora !!! Powiększ prowizje i zatrudnij firmę która by zawierała umowy, a miedzy czasie FB + TWittta, linkowanie w katalogi sobie odpuść przez kilka miechów bo może szybko wejść w top 10 i szybko zlecieć. Portal super... Możesz pochodzić po firmach i pogadać, usługowych tipsy fryzjer, itd... nie stawiaj tylko na internet !!!. ulotki rozdawaj w miejscach ruchliwych typu manicure 75% taniej ... albo fryzury na sylwestra.... bon :P no pomysł masz pole do popisu 600 000 mieszkańców. Zainwestuj w mailing ... dla firm, dla użytkowników z Wrocławia. Wiesz typu" Aby otrzymywać oferty promocyjne zapisz się na biuletyn"

Link to post
Share on other sites

Najlepiej promować się przez facebooka, przygotujcie dobrą ofertę, która będzie regionalnym hitem, kupony na pizze, bilety do kina.. (tutaj masz przykład ponad 80 000 kuponów w 3 dni http://komercyjnie.com/groupon-rekord/ ) Jeżeli oferta będzie dobra to błyskawicznie sama rozniesie się na facebooku.

Możecie ja tez trochę podpromować używając adwords.

Po za tym warto przygotować informację prasową (tylko ciekawie ją przygotujcie, może jakaś infografika?) i porozsyłać do wszystkich serwisów zajmujących się e-biznesem i e-commerce i serwisów regionalnych, żeby było wiadomo że was serwis powstał. Nie trafisz przez to do grupy docelowej (chyba ze w portalu regionalnym) ale zyskasz trochę wartościowych linków.

MarketingAD.pl - Agencja Reklamowa Gdańsk. Najlepszy serwis AGD Gdańsk. TuszTusz.com - drukarnia Gdańsk.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli serwis jest lokalny to musi być promowany także lokalnie na żywo (nie w internecie). Zrób tak, ugadaj się z drukarnią, niech ci wydrukuje coś na wzór plakatów czy takich dużych ulotek, oraz mase małych, wyjdź z domu przejdź po sklepach w mieście które sobie wymarzyłeś mieć w serwisie (wybierz ich powiedzmy 200) zanieś do nich ulotki i powiedz że mają darmowe ogłaszanie u ciebie w serwisie do czasu do kiedy będą wrzucać każdą małą ulotkę do worka z zakupem. Małą mam na myśli wielkości wizytówki najlepiej by miała coś przy sobie dodatkowego jak np kawałek sznurka przyczepiony do rogu aby wyglądała tak jakby to była część ubrania lub dodatkowa metka która się odczepiła. Ulotki bedą lądować u każdego z klientów sklepu, klienci tego sklepu zawsze będą mogli wejść na promocje, oraz dostają ruch od nowych osób z serwisu. Sytuacja jest taka, że obydwie strony wygrywają. Do dużych ulotek wynajmij jakąś firme roznoszącą po mieście albo kilku znajomych i każda duża niech wyląduje w skrzynce na listy.

Możesz nie zdzierać pieniędzy z pierwszych 200, nie potrzebujesz z nich zdzierać. Daj im za DARMO. Będziesz zarabiał na całej reszcie, która dołączy widząc, że większość lepszych sklepów w mieście już jest u ciebie. Za 2-3 lata, kiedy będziesz w top wtedy możesz dyktować zasady i także od nich brać pieniądze, także ci nie uciekną. Przemień mój pomysł na SWÓJ, zmodyfikuj, zmień, rozpisz, niech cię zainspiruje ;) inaczej nie zrobisz nic i projekt upadnie.

Ta ulotka ze sznurkiem może być czymś innym, czymś co właściciel sklepu będzie chciał wrzucić do worka lub np. do każdego sznurka jest przyczepiony długopis, coś przydatnego...

Edited by wree

Zarabiaj na wyświetleniach reklam - wszystkie serwisy akceptowane

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Mion
   Świąteczna promocja cenowa na zakup RED'a  - Teraz w atrakcyjnej cenie 150 netto!
   Promocja ważna do 31 grudnia  2018
    
   Strona systemu: http://redv2.pl/
   Nagrania z obsługi systemu na Youtube: https://www.youtube.com/results?search_query="Redirector+RED"
   Kontakt w sprawie zakupu: systemy.internetowe@gmail.com

   --------------------------------------------------------------------
   HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki
   Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań

   NIP: 7831514314
   REGON: 301740913
    
   Kontakt:
   Telefon: 723 227 124
   E-mail: biuro@http200.pl
    
  • By edios
   Sprzedam licencję pod jedną domenę na funkcjonalny Skrypt Zakupy Grupowe RWD, pozwalający na szybkie i niedrogie stworzenie własnego serwisu internetowego. Skrypt możemy w dowolny sposób dostosować do Twoich potrzeb zmieniając jego wygląd, przeznaczenie lub dodając nowe funkcje.
    
   Kupując nasz skrypt otrzymujesz: CMS z panelem administratora pozwalającym na zarządzanie serwisem, standardowy szablon graficzny RWD, zintegrowane moduły płatności, bezpłatną pomoc techniczną i bezpłatne aktualizacje przez okres 5 lat. Oprogramowanie instalowane jest bezpośrednio na serwerze klienta, instalacja jest bezpłatna.
    

    
    
   Podstawowe informacje
    
   Skrypt Zakupy Grupowe RWD jest jedynym tego typu oprogramowaniem na Polskim rynku, oferowanym z pełnym wsparciem technicznym, aktualizacjami i możliwością jego dalszej rozbudowy. Żadna inna firma w naszym kraju nie posiada takiego skryptu w ofercie.
     Skrypt pozwala na dodawania płatnych i bezpłatnych ofert, wraz z możliwością tworzenia dla nich różnych wariantów cenowych (np. 999zł za nocleg, 1499zł za nocleg i wyżywienie itd). Generowanie kuponów PDF i ich wysyłka następuje automatycznie po zaksięgowaniu płatności - system nie wymaga stałej obsługi. Zintegrowany jest z płatnościami dotpay lub przelewy24.pl (istnieje możliwość integracji innego systemu płatności)
     Oferty podzielone są na kategorie i miejscowości, które można dodawać poprzez panel administratora.   Skrypt jest przystosowany pod SEO zgodnie z wymogami google (zarządzanie metatagami, przyjazne linki, struktura nagłówków h1,h2, wewnętrzne linkowanie, mapa xml, podłączenie pod google webmaster tools i google analitycs)  
    
   Do czego możesz wykorzystać skrypt ?

   Skrypt można bardzo łatwo dopasować jako serwis lokalny lub branżowy, wystarczy zmienić logotyp i dodać docelowy podział kategorii/miejscowości. W oparciu o nasz skrypt możesz uruchomić portal:
   - zakupów grupowych na wzór grupon.pl i innych;
   - portal zniżek turystycznych i hoteli na wzór travellist.pl
   - własny portal sprzedaży o funkcjach zbliżonych do sklepu internetowego;
   - portal kuponów zniżkowych; na wzór qpony.pl;
   - portal promocji i zniżek na wzór pepper.pl.
    
    
   Podstawowe funkcje
    

    
    
   Pełna specyfikacja struktury i funkcjonalności skryptu
   http://www.edios.pl/pdf/specyfikacja-skrypt-zakupy-grupowe.pdf
    
    
   Wersja demonstracyjna skryptu
    
   Demo skryptu znajduje się pod adresem: grupowe.edios.pl

   Panel administratora : http://grupowe.edios.pl/min/
   login : admin
   hasło : admin  
    
   Jesteś programista lub koderem?  Zmodyfikuj nasz skrypt.
    
   Modyfikacje kodu możesz wykonać we własnym zakresie i stworzyć w oparciu o nasz skrypt serwis dla własnego klienta. Skrypt naszego autorstwa napisany jest w całości od podstaw w języku programowania PHP, z użyciem elementów jquery i javascript. Skrypt łączy się z baza mySQL. Grafika skryptu oddzielona jest od funkcji i opiera się na szablonach smarty, co pozwali na szybką zmianę wyglądu serwisu. W plikach znajduje się bardzo wiele przydatnych komentarzy programisty, które opisują za co odpowiedzialny jest dany fragment kodu i jak można go zmienić.
    
    
   Przykładowe zrealizowane serwisy :
   sweetbill.pl
   modnewesele.com
   aktywnedzieciaki.info
   www.mecenasi.pl
   www.znajdz.org
    
    
   Dlaczego warto zakupić nasze oprogramowanie ?
   1. Bezpłatne aktualizacje oprogramowania przez 5 lat
   2. Wystawiamy FVAT23%
   3. Bezpłatna instalacja
   4. Gwarancja pomocy w 24h lub zwrot pieniędzy
   5. Pozytywne referencje i opinie naszej firmy (więcej na edios.pl)
   6. W sieci działa setki serwisów opartych na naszych skryptach
   7. Niema żadnych dodatkowych opłat, płacisz tylko raz (licencja użytkowania jest dożywotnia);
    
    
   Skontaktuj się z nami :
   Strona internetowa : http://www.edios.pl
   Adres email: kontakt@edios.pl
   Telefon: 697-293-173
   Gadu Gadu: 22740223
    
  • By MaxPan
   W tym temacie dajemy linki do ofert lub opisujemy własną ofertę. Jeśli podajemy reflink obowiązkowo podajemy również link "czysty" i opisujemy który jest który
   Jeśli piszemy o własnej ofercie obowiązkowo zaznaczamy konkretnie od kiedy do kiedy obowiązuje promocją oraz podajemy poprzednią cenę ( bez promocji), dane kontaktowe.
  • By okazwłoka
   W temacie tym będą zamieszczane informacje o promocjach SEO Solutions.
    
   Seo Solutions Kustronia 4/90 43-300 Bielsko-Biała NIP 5472108546 email: seosolutons@i4a.pl  
    
   Dla wszystkich dzieci bez względu na wiek, z okazji "dnia dziecka":
    
   Promocja obowiązuje od teraz do końca dnia 2.06.2017 (do końca najbliższego piątku):
    
   DonLinkage: 300 zł netto zamiast 400 zł netto lub DonLinkage+OCRdl 400 zł netto zamiast 500 zł netto. Zamów: http://i4a.pl/?p=donlinkage
    
   Premium DonLinkage: 100 zł netto zamiast 190 zł netto za Premium 90 dni. Zamów: http://i4a.pl/?p=premiumDonLinkage
    
   OCRdl: 100 zł netto zamiast 220 zł netto. Zamów: http://i4a.pl/?p=ocrdl
    
   Panel WPis: 250 zł netto zamiast 400 zł netto. Zamów: http://i4a.pl/?p=wpis
    
   Aktualizacje WPis: 75 zł netto zamiast 150 zł netto. Zamów: http://i4a.pl/?p=wpis-aktualizacje
    
   DonIndexer: 150 zł netto zamiast 300 zł netto. Zamów: http://i4a.pl/?p=donindexer
    
   SeoInstalator: 150 zł netto zamiast 300 zł netto. Zamów: http://i4a.pl/?p=seoinstalator
    
   Panel Piko CMS: 50 zł netto zamiast 90 zł netto. Zamów: http://i4a.pl/?p=panel-piko-cms
    
   SuperMini: 50 zł netto zamiast 190 zł netto. Zamów: http://i4a.pl/?p=supermini
    
   indeksowanie.i4a.pl, synonim.i4a.pl, mj.i4a.pl, freshscraper.i4a.pl: podwojenie konta, aby skorzystać z tej promocji trzeba po zakupie napisać do nas mail z informacją o chęci skorzystania z promocji
  • By hiper
   Ile razy zdarzyło się tak, że przegapiliśmy jakąś promocję, ogłoszenie, informację, okazję?
   Ile razy zdarzyło się tak, że mieliśmy do zaoferowania jakiś produkt, usługę ale nasze ogłoszenie nie zostało zauważone?
    
   Z myślą o tym aby ograniczyć w przyszłości takie sytuacje powstał właśnie serwis subskrybent.pl.
    
    
   SUBSKRYBENT.PL to usługa, która umożliwia oferentom dotarcie z informacją do odpowiedniej grupy odbiorców zaś subskrybentom umożliwia otrzymywanie ofert i informacji zgodnych z ich preferencjami.
    
   Oferty trafiają do Twojej skrzynki w serwisie Subskrybent.pl a na adres email otrzymujesz codzienne powiadomienie o otrzymanych ofertach (jeśli istnieją).
   Oferty są dobierane zgodnie z Twoimi preferencjami, które określisz w serwisie. Ponadto masz możliwość wyszukiwania wśród wszystkich dostępnych ofert oraz zasubskrybowania ofert wybranych użytkowników.
    
    
   Jeśli chcesz...
   Szybko dotrzeć ze swoją ofertą do licznej grupy osób Zareklamować produkt/usługę Poinformować o aukcji na Allegro Zostawić ogłoszenie Dowiedzieć się o obniżkach, promocjach, rabatach, itp. Ciągle być na bieżąco z nowościami ...to ta strona jest dla Ciebie. 
   Strona jest w fazie beta.
    
    
   kontakt [@] subskrybent.pl
    
    
   Zapraszam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy