Jump to content

Sklep i przysklepowy Blog


Recommended Posts

Jeśli ma zawierać dobrą treść to można też potraktować blog nie jako zaplecze, tylko jako metodę na - korzystną pod względem SEO - rozbudowę strony (w takim wypadku umieścić go np. w katalogu, w domenie sklepu).

Łukasz Borchmann

Google+ / LinkedIn / GoldenLine

Link to post
Share on other sites

Z założenia ma budować markę sklepu, ale dodatkowo mógłby zwiększyć sprzedaż. I teraz jak postawie go na tym samym ftp co sklep to wrzucanie w blogu odnośnika do produkty nie będzie miało takiej mocy jak na blogu z innego ftp i innej domeny ??

Przydałby się złoty środek :)

A co byście powiedzieli jakbym zrobić blog na innym ip i domenie zachowując elementy layoutu sklepu ?? Będzie to miało sens??

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz budować blog firmowy to linki powinny mieć drugorzędne znaczenie. Ja bym zrobił na tej samej domenie przede wszystkim ze względu na częstą aktualizację treści, która może dobrze wpłynąć również na Twój sklep.

Po drugie w przypadku podlinkowania bloga i dobrego połączenia go ze sklepem możesz sobie również zapewnić lepszy przepływ mocy wewnątrz witryny. Możesz ściągać ruch na blog i kierować użytkowników do konkretnych produktów oraz polecać ich zakup. Jeżeli będzie to wysokowartościowy, firmowy blog to trochę szkoda tracić jego potencjał na osobną domenę, a linkowanie z pojedynczej strony nie da Ci zbyt wielkiej korzyści. Takie jest moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy