godfather2008

Założenie firmy, a dotacja z PUP

Polecane posty

Temat stary, ale widzę że nie rozwiązany więc napiszę jak to wygląda na dzień dzisiejszy jakby ktoś tu trafił. Otóż można przeznaczyć część środków na reklamę, a ile to zależy od regulaminu w danym urzędzie pracy. Nie trzeba płacić jakimś konsultantom, wystarczy przeczytać dokumenty zamieszczone na stronie UP. Biznesplanu własnego nie trzeba, są rubryki we wniosku które robią za "biznesplan" ale mało ma to wspólnego z dużym biznesplanem. Ogólnie urząd mało patrzy na uzasadnienie ekonomiczne. Jakby ktoś pisał wniosek o dotację z UP to zapraszam do siebie, napisałem artykuł jak to zrobić dobrze: 

http://www.niepoddawajsie.pl/dotacja-z-urzedu-pracy/

Sprawdź skąd wziąć dotację, następnie załóż firmę a na koniec otwórz darmowe konto dla firm w polskim banku :)

Witam,

nie jest to niestety prawdą 

przede wszystkim 

Ad. 1 nie każda reklamę można sfinansować - każdy PUP ma swój własny regulamin - należy sprawdzić zazwyczaj na stronie www PUP

Ad 2 są w PL PUP gdzie biznes plan musisz tworzyć osobno aniżeli sam wniosek

Ad 3 nie prawdą jest, iż PUP mało patrzy na analizę finansową gdyż jest to jeden z najważniejszych elementów danej aplikacji

doradzanie - nawet na ogólnodostępnym forum jest dobrą rzeczą - ale trzeba to robić z głową

opinia na temat wszystkich PUP w PL na podstawie 1 - nie ma nic wspólnego z doradzaniem z głową

Pozdrawiam,

Generalnie sposób oceny wniosku / biznes planu o dotacje również zależy od PUP. W jednym miejscu otrzyma się więcej punktów za kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, w innym wprost przeciwnie - będą się liczyć głównie cyferki. Prócz regulaminu zwykle na stronie PUP jest również dostępny schemat oceny wniosku. Trzeba pisać tak, by urwać jak największą liczbę punktów. Pozwoliłem sobie przygotować poradnik online, jak przygotować biznes plan do Urzędu Pracy, więc zapraszam:

http://planujbiznes.pl 

Odkopałeś temat sprzed 3 lat :) Zazwyczaj największą ilość punktów dostaniesz jak masz poręczyciela.

LinkTak.pl         - linkuj ze statycznego SWL ze stron o wysokim TrustFlow!

EdytorSeo.pl    - szybkie i łatwe tworzenie treści pod SEO!

Skoro już temat odkopany to dodam aktualne informacje z mojej okolicy (kilka największych miast woj. śląskiego) bo kilka miesięcy temu się dowiadywałem co i jak: dotacji takich typowo z PUP praktycznie nie ma. Są miasta gdzie dostali trochę pieniądze na kilka dotacji (np osiem dotacji na cały rok na miasto ponad 150tyś mieszkańców) i ta kasa rozeszła się już w styczniu/lutym. Są miasta gdzie nie dostali podobno ani jednej dotacji. W jednym z PUP Pani wprost powiedziała mi, że pieniądze które miały iść na dotacje zostały przesunięte na 500+. 

We większości miast był uruchomiony przez dłuższy czas program z UE, ale były wymagania: np. długotrwała bezrobotoność (minimum 12 miesięcy zarejestrowany w PUP), grupa inwalidzka, kobiety itp. Ja jako 32 letni mężczyzna, całkowicie zdrowy i przechodzący płynnie z etatu na działalność nie łapałem się na żaden program.

Niedługo nowy rok, więc może ruszą jakieś nowe programy.

Pozdrawiam :)

21 godzin temu, okazwłoka napisał:

Zazwyczaj największą ilość punktów dostaniesz jak masz poręczyciela.

bez poręczyciela to nie masz nawet po co iść do PUPu

Pieniądze są, ale najlepiej starać się na początku roku. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.