Jump to content

Positionly - monitorowanie pozycji fraz w wyszukiwarkach

Recommended Posts

• 3 weeks later...
  • Replies 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wprowadziliśmy duże uaktualnienie do funkcji sprawdzania backlinków. Obecnie naszym źródłem jest Ahrefs. Więcej szczegółów znaleźć można na naszym blogu: http://blog.positionly.com/product-updates/im

Witajcie,

Od postu na Forum PiO minęło trochę czasu. Od ostatniego roku Positionly rozwinęło się, a także wzbogaciło się o nowe funkcje:

Analiza konkurencji

hej4.png

Poza monitorowaniem pozycji dla najpopularniejszych fraz, nasi użytkownicy mają możliwość zestawienia ich ze stronami konkurencji.

Backlinki

rpoe.png

Wgląd do linków zewnętrznych monitorowanej strony.

Nowa wyszukiwarka - Yandex

9z80.png

Dodaliśmy nową wyszukiwarkę Yandex, dla wszystkich tych, którzy zjamują się pozycjonowaniem w Runecie.

Więcej fraz

7re.png

W zamian za polecenia na Facebook'u, bądź Twitterze nasi użytkownicy mają możliwość zdobycia większej ilości słów kluczowych, dla których mogą monitorować pozycję strony w Google - całkowicie za darmo.

To tylko część z nowości, które wprowadziliśmy do tej pory i które wkrótce zamierzamy również wprowadzić :)

Co z tego jak ceny nadal z kosmosu?

Zalecam zmiany:

- Dodanie darmowego pakietu dla paru fraz i paru domen. Wiele polskich systemów monitorowania ma takie coś. 14 dni testu to raczej mało przekonuje.

- Zmiana cen na niższe bo są kosmiczne.

- dodatkowe darmowe frazy i domeny do śledzenia za like fb, g+ bądź polecenia.

• 4 weeks later...

Testuję narzędzie od kilku dni i w kwestii usability wszystko super, przejrzysta obsługa, wszystko prosto i konkretnie. Niestety cena zabija (mówię o sobie)

Wg mnie powinien być osobny cennik dla klientów z Polski ponieważ jak wszyscy dobrze wiedzą ceny usług za granicą są o wiele większe niż u nas, my Polacy niestety mamy kilkakrotnie mniejszy portfel niż koledzy z Niemiec czy Anglii więc przeliczanie 1:1 jest nie do końca ok.

Natomiast jest opcja negocjacji w zależności od potrzeb - więc tutaj już lepiej.

• 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ja także testuję ten system i jestem mocno zawiedziony. A mianowicie Panowie co zauważyłem. Nie dość że Positionly jest BARDZO DROGI w stosunku do możliwości oraz w stosunku do konkurencji to na dodatek chciałbym opowiedzieć Wam o funkcji tworzenia i wysyłania raportów. Wszystko pięknie, raporty wizualnie nawet mi się podobają ale jakież było moje zdziwienie gdy się okazało że po wygenerowaniu raportu czy to ręcznie czy automatycznego czy też cyklicznego ( podczas generowania raportu podaje się na dole email klienta ) no więc okazuje się że klient co prawda dostaje pięknego i stylistycznie ładnego meila że właśnie wysłałem mu raport i ..... tutaj zaczynają się schodzy. Klient klika w piękny zielony przycisk ZOBACZ RAPORT i .... dostaje komunikat że jeśli chce zobaczyć raport ma się zarejestrować. Jakoś można by to przełknąć, gdyby nie to że po zarejestrowaniu się i zarejestrowaniu klient owszem widzi Raport, jednak obok w systemie ma napisane: Konto ważne tylko 14 dni. Także POSITIONLY nie dość że mnie chce skasować bardzo drogim jak na Polskie warunki abonamentem to jeszcze chce skasować pieniądze od moich klientów. To jest jakieś kuriozum! Ja jako firma pozycjonująca strony chcę by klient kliknął i sobie obejrzał raport bez dodatkowego logowania się. Chciałbym owszem pozakładać konta klientom tak by mogli się logować ale tylko tym wybranym czyli nie którym klientom którzy u mnie odpowiednią usługę sobie zamówią. Natomias większość moich klientów chce poprostu raport. Byłem przekonany że skoro płacę wysoką cenę abonamentu w POSITIONLY to mam prawo wysyłać darmowe raporty moim klientom np automatycznie. To prawda automatycznie one przychodzą do klientów - jednak klienci są zmuszani do rejestracji a po 14 dniach do opłacenia konta. ( podkreślam ja nie chcę by klient który nie chce konta posiadał jakieś konto ). Co Wy na to??? Czy to jest fair?

• 3 months later...
  • 1 month later...

Witam was dobrzy ludzie. Mam pytanie - planujecie może drożyć taką opcję jak monitorowanie pozycji domen w TOP15,30 itp na daną frazę? Coś jak serpstat.pl swego czasu.

@up

Trochę późno, ale lepiej tak, niż wcale ;) Podeślij nam wiadomość na support[at]positionly.com. Mamy nadzieję, że szybko uda nam się rozwiązać ten problem.

Rozwiązaliście ten problem czy dalej obcy klienci muszą bulić?

Edited by Xamox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By mlody0072
      Witam 
      Polskie proxy idealnie nadają do programów które monitorują pozycję stron w google. Jeśli zależy Ci na wiarygodnych wynikach programów monitorujących dla polskich fraz to ta oferta jest dla Ciebie. Najtańsze proxy w Polsce ! 
      Ceny już od 12.60 zł brutto. 

Przy większych ilościach powyżej 1000 sztuk wycena indywidualna. 

Zapoznaj się z ofertą Polskie Proxy

Piersa.pl Adam Piersa ul. Stefana Jaracza 18/28 07-409 Ostrołęka NIP: 7582220707
      Piersa.pl Adam Piersa ul. Stefana Jaracza 18/28 07-409 Ostrołęka NIP: 7582220707 e-mail: bok@proxylive.pl  
    • By mental
      Witajcie,

przeglądając Wykop.pl natknąłem się na wpis użytkownika, który udostępnia kilka ciekawych softów na licencji Freeware - w tym oprogramowanie GetPozition, służące do monitorowania pozycji w Google oraz raportowania.
      Ponadto oferuje on m.in. narzędzie do monitorowania dostępności zamieszczonych w internecie linków - HrefSystem, czy system do masowej wysyłki mailingu Php Blue Dragon (oraz kilka innych, wartych zainteresowania)
      Softy do instalacji na własnym hostingu.

Tak jak wspomniałem, wszystkie programy są udostępniane na licencji Freeware, jednak autor jest osobą niepełnosprawną, po dwóch ciężkich operacjach, po których zostało mu wiele schorzeń (osłabienie prawej strony ciała, porażenie twarzy, utrata oka) i potrzebuje pieniędzy na kosztowne utrzymanie. Pobierając oprogramowanie, można wesprzeć chłopaka poprzez DOBROWOLNE darowizny.

Tutaj jego oświadczenie:

Więcej info oraz inne programy znajdziecie tutaj (linki w stopce)

Niestety nie testowałem jeszcze wspomnianych softów, jednak wyglądają ciekawie. Testowanie jak na razie pozostawie Wam. Forum PiO nie raz udzielało się dobroczynnie i udowodniło, że potrafi pomagać, także mamy okazję do darmowego pobrania ciekawych narzędzi i wsparcia kolegi po fachu, osoby, która się nie poddała i wzięła sprawy we własne ręce. Ponadto może dzięki temu tematowi, znajdzie się pracodawca, który zapewni autorowi godziwą pracę (i płacę ). Poniżej zamieszczam opis narzędzia.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Narzędzie do monitorowania pozycji i raportowania GetPozition

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis: Oprogramowanie przeznaczone jest do sporządzania raportów oraz sprawdzania obecnej pozycji strony w wyszukiwarce Google po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych. Wystarczy dodać adres swojej strony, wpisać słowa kluczowe oraz dodać odpowiednia zadania do CRON-a. Program automatycznie dokona wyszukiwania, poprzez co będzie można zorientować się na której pozycji w wynikach wyszukiwania znajduje się nasza strona.

Funkcje:
      -Masowe dodawanie i sprawdzanie fraz
      -Automatyka działania (CRON)
      -Nieograniczona ilość projektów
      -Nieograniczona ilość fraz
      -Obsługa proxy
      -6 miesięczna historia wyników

DOWNLOAD I WIĘCEJ INFORMACJI: http://pl.getpozition.eu/

• By Sylwin
      Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach jest w dzisiejszych czasach bardzo istotnym procesem. Dzięki zdobywaniu linków, możesz osiągać wysokie pozycje w wyszukiwarkach, a co za tym idzie - znaczący wzrost liczby odwiedzin Twoich serwisów. Dzięki nam, teraz za darmo, możesz na bieżąco monitorować wzrost pozycji Twoich stron na podane frazy kluczowe. Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o ilość dodanych adresów - jednocześnie możesz monitorować aż 30 fraz kluczowych. Dodatkowo otrzymasz możliwość udostępniania raportów swoim klientom lub znajomym. Zarejestruj się i korzystaj za darmo.

Możliwości systemu:
      - Dodawanie nieograniczonej ilości adresów stron internetowych
      - Jednoczesne monitorowanie aż 30 fraz kluczowych
      - Przejrzyste raporty z monitorowania pozycji
      - Udostępnianie raportów klientom lub znajomym
      - Czytelny, intuicyjny panel użytkownika

Plany na przyszłość:
      - Rozbudowa raportów + raporty CSV
      - Definiowanie cennika dla wybranych fraz
      - Monitorowanie pozycji również dla zagranicznych stron www
      - Wprowadzenie funkcjonalności zaproponowanych przez użytkowników systemu

Zapraszamy do korzystania: darmowe monitorowanie pozycji

• By seolution
      Sprzedam 2 softy:
      DonLinkage + OCR za 250zł netto(cena promocyjna na stronie autora to 450zł netto),
      OmniCRM za 100zł netto(cena na omnipanel.pl to 350zł), dodaję za darmo 2 licencje OmniADW.

Zapraszam do konaktu mailowego admin(małpa)seolution.eu

• By Listopad
      Zauważyłem bardzo niepokojące zjawisko. Strona po wyłączeniu monitoringu idzie w górę w pozycjach, monitorowana spada.
      Dwa przykłady:
      Domena od 4-5 miesięcy na miejscach 11-15. 3 dni temu przestawiłem sprawdzanie fraz co 3 dni (2 dni nie sprawdzana) i co dziś widzę, wszystkie frazy wskoczyły na miejsca 9-10. Domena siedzi spokojnie w wynikach na pierwszym miejscu w Google Maps przy frazie lokalnej. Sprawdzana od czasu do czasu tylko przez przeglądarkę (w trybie prywatnym). Po włączeniu monitoringu natychmiastowy wylot z wyników. Wnioski – niby tylko dwie domeny jednak reakcja aż nazbyt schematyczna. Takie reakcje na pewno nie dotyczą wszystkich domen, ale mogą dotyczyć domen rozpoznanych przez Google jako pozycjonowane, które są „zamrożone”.
      Co o tym myślicie? Częste odpytywanie Google na frazę i dana domenę może prowadzić do jej „zamrożenia” lub wypchnięcia poza TOP10? To byłoby logiczne i w ten sposób Google mogłoby łatwo uwalać pozycjonerów, wszak każdy musi sprawdzać frazy choćby do wystawienia honorarium (w przypadku rozliczania za efekt).

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy