Jump to content
Powiadam

Gogle Site Map

Recommended Posts

Witam

Strona zrobiona w mambo - utworzłem mapę strony (programem Site Map Builder .NET).

Program utworzył 330 linków. Wygląda to tak że do jednej ( tej samej) podstrony "prowadzi" ok. 30 linków,

różniących sie tylko o parametr "Itemid" ( index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=39 ). Pytanie- czy to jest poprawna sytuacja?

Itemid zawiera pozycję w menu w którym znajduje się link do danego artykułu. Nie wiem jak działą ten program, ale widocznie masz zdublowane linki w menu do tych samych treści. Zobacz może w opcjach programu.

Skuteczne kampanie AdWords - Redseo.pl

Czy w mapie strony Google umieszczać wszystkie te linki? Prowadzą one do tego samego artykułu(podstrony) a różniący je parametr ( Itemid) zmienia sie w zależnosci od wyswietlanej w danej chwili pozycji menu głównego. Tak więc mam ich tyle ile pozycji w menu.

No to ja sie znowu wlacze w temat (wchodzi mi to w krew :D) i zadam jedno pytanko, ktore mnie nurtuje od jakiegos czasu.

Stworzylem mape w xml i zapodalem na Google, strona nie jest zaindeksowana.

Zamieszczam screena z programu Google Sitemap.

www.winka.net/mapa.JPG

o co chodzi z tym:

Syntax not understood

pliku robots.txt nie mam na serwerze bo mi nie jest potrzebny wiec skad taki komunikat ?

Moze jestem nadwrazliwy ale to jakos nie brzmi dobrze ;)

Pozdrawiam

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Czy w mapie strony Google umieszczać wszystkie te linki? Prowadzą one do tego samego artykułu(podstrony) a różniący je parametr ( Itemid) zmienia sie w zależnosci od wyswietlanej w danej chwili pozycji menu głównego. Tak więc mam ich tyle ile pozycji w menu.

Myślę, że nie ma sensu tego dublować.

Skuteczne kampanie AdWords - Redseo.pl

Syntax not understood

pliku robots.txt nie mam na serwerze bo mi nie jest potrzebny wiec skad taki komunikat ?

No właśnie nie masz takiego pliku a do tego masz przekierowanie na główną jak jest odwołanie do nie istaniejącego adresu.

Nie jestem pewien bo zawsze umieszczam ten plik ale może google próbuje odczytać index i głupieje. Najlepiej zrób pusty plik robots.txt lub tylko z wpisem "User-agent: *" i zobacz wtedy czy będzie taki sam błąd.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Ok, juz jest na servie, zobacze jak to zadziala i wtedy odpisze.

Dzieki za zainteresowanie :D

Blad zniknal ;) dzieki wielkie

Edited by holee

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):