Jump to content
lopez20

Optymalizacja-czyli co?

Recommended Posts

Optymalizacje zaczynasz od zbadania jak Twojej strony będą szukać w internecie i gwarantuje Ci, że na 1000 firm może z 5 zrobi Ci zoptymalizowaną stronę .

Stronę optymalizuje się pod Twój biznes.

wooow no teraz zabiłeś mi klina, czy z doświadczenia możesz polecić mi kogoś kto zna się na rzeczy ewentualnie jakaś lekturę żebym nie dał się zrobić w balona?

najpierw postaw się w roli swojego klienta - jak jako klient szukałbyś swoich własnych usług/towarów (zapominając , żeś zakładam specjalista w tych dziedzinach) spisz wszystkie wyrażenia jakimi ktoś może szukać witryny i pod te frazy każ zrobić stronę zoptymalizowaną (pod frazy).

Zastrzeż sobie w umowie poprawki a potem daj na forum do oceny i kup parę flaszek :D

Na poważnie to wszystko też zależy od budżetu (znaczy Ci co się na tym znają muszą sobie zamortyzować koszty nauki) :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Beerbant -dzięki za cenne rady!

Zajacgd -dzięki za lekturę.

Flaszki już się chłodzą;-)

Zapytam się o możliwość sprawdzenia strony i ew. wprowadzenia zmian i zobaczymy co z tego wyniknie.

Otrzymałem konkretną propozycję na zoptymalizowanie strony jak w podanym przypadku:

http://exel-car.com.pl/

Czy ktoś może sprawdzić czy optymalizacja jest zrobiona prawidłowo i czy zawiera najskuteczniejsze sposoby optymalizacji?

Dodam że moja branża to architektura i będzie sporo galerii.

Do ideału optymalizacji jej trochę brakuje, a jeżeli chodzi o interfejs to porażka... :)

Webmastering, kodowanie & programowanie

Więcej informacji na moim profilu

Zapraszam na PW

Zrób stronę www. Optymalizacja i tak przyjdzie z czasem jak zaczniesz się pozycjonować profesjonalnie. A jak nie to nie słuchaj mądralów co pokazują "o tak optymalizujemy!" tylko zrealizuj stronę www i załóż zapytanie w odpowiednim dziale dotyczący audytu strony pod kątem SEO. Na pewno znajdziesz ludzi z renomą, którzy zapoznają Cię z propozycją cenową, a Ty prześledzisz ich pod kątem wiedzy. Tak się składa, że na PiO bardzo wypacza się brak wiedzy więc nie powinno być problemów.

Czy proporcjonaly bedzie efekt do ceny jeżeli wykupię 10-15 domen z kluczowymi hasłami dla mojej branży do jednej odrózniającej się?

Np: meblekuchennepruszkow.pl, kuchniaoltarzew.pl

Zwróć uwagę, że w Ołtarzewie to mieszka z 500 osób, więc to mały rynek, nie lepiej porobić b.wyspecjalizowane strony w ramach zaplecza pod Pruszków, Ożarów, Grodzisk, Milanówek?

To był tylko taki przykład;-)

Możesz podać jakieś przykłady jak wyglądają wyspecjalizowane strony pod zaplecze? Czy te strony są tak samo rozbudowane i zoptymalizowane jak ta najważniejsza strona?

Prace dobiegły końca. Firma która wykonała mi stronę wydaje się godna polecenia. Jednakże nie znam sie aż tak bardzo na ocenie jakości napisania takiej strony dlatego mam prośbę o ocenę wykonania optymalizacji tzn. czy zostały uzyte najefetywniejsze sposoby optymalizacji i czy strona jest przyjaznie napisana dla wyszukiwarek.

Firma z branży architektury która będzie działała póki co na rynku lokalnym, Ząbki, Wołomin, Kobyłka, Marki, Legionowo, Zielonka, Tłuszcz, Radzymin, Sulejówek, Rembertów.

http://www.ministerstwoarchitektury.pl/

Pozdr.

No to tak na szybko, bo nie mam więcej czasu, żeby obejrzeć:

* brak przekierowania bez www. na www. lub odwrotnie

* krótkie title na stronach kategorii i w sumie ogólnie title są słabe

* brak treści na stronach z projektami

* zdjęcia mogłyby mieć fajniejsze nazwy i krótsze linki

* meta descriptiony całkowicie zjebane

BlackPress.pl - Automatyczna dodawarka do precli [Najtańsza na rynku - wystawiamy FV]

BlackPress.pl na forum PiO

Darmowa mieszarka synonimów

dodam jeszcze:

- brak <h1>, <h2>, nagłówki zaczynają się dopiero od <h3>

- tak jak napisał kolega wcześniej z takim Title za wiele nie zdziałasz

- za dużo linków zewnętrznych

- zdjęcia nie mają atrybutu alt

- description to jakiś żart, podobnie jak keywords

ekreacja.png

Świadczymy usługi pozycjonowania i tworzenia stron WWW - www.e-kreacja.pl

Dostałem odpowiedź w sprawie poprawek na stronie ale nie wiem co odpisać oprócz tego że zaproponowałem inne słowa kluczowe:

Może zacznijmy od tego że moim rynkiem będzie region lokalny czyli miasta takie jak:

Ząbki, Wołomin, Zielonka, Radzymin, Sulejówek, Marki

Frazy które mnie interesują to:

projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, architekt, biuro projektowe, projekty domów, architekt wnętrz.

Title podstawowe:

Ministerstwo Architektury - Projekty budowlane Warszawa, Mazowieckie - Strona główna

słowa kluczowe:

Ministerstwo Architektury, biuro projektowe, pracownia, architekt, architekci warszawa, mazowieckie, projekty domów, jednorodzinne, wielorodzinne, budynki komercyjne, kuchnie, wnętrza, sypialnie, salony, wystrój wnętrz, Zielonka, projektowanie wnętrz, projekt domu, Projektowanie obiektów handlowo-usługowych, projektowanie budynków biurowych, projekty zieleni, wielobranżowe, architekt Patryk Trzciński, urbanistyka, zabudowa przestrzeni

Proszę zaakceptować powyższe

* zdjęcia mogłyby mieć fajniejsze nazwy i krótsze linki

Nie ingerowałem w nazwy zdjęć/ może Pan to łatwo zrobić w panelu.

Co do linków to obecnie są np. http://ministerstwoarchitektury.pl/images/.../1/ACCamera.jpg

W którym momencie chciałby Pan skrócić link?

* meta descriptiony całkowicie słabe

Obecnie jest: <meta name="description" content="Ministerstwo Architektury - Projekty budowlane Warszawa, Mazowieckie - Strona główna Domy jednorodzinne Domy wielorodzinne Wnętrza komercyjne Kuchnie Salony

Sypialnie Łazienki Pokoje dziecięce Realizacje Inne projekty" />

Proszę o akceptacje ew. zmiany

* brak <h1>, <h2>, nagłówki zaczynają się dopiero od <h3>

Gotowe, jednak nie ma to większego znaczenia na stronie na której jest mało tekstu.

* za dużo linków zewnętrznych

Jak to rozumieć?

* zdjęcia nie mają atrybutu alt

gotowe

* description bardzo źle, podobnie jak keywords

-brak odpowiedzi

lopez20 piszesz, że Twój region to rynek lokalny, a podajesz frazy ogólne. Wygląda, że sam nie wiesz czego chcesz :D

W tytule podajesz frazy do pozycjonowania. Na stronie głównej tytuł nawiązuje do Warszawy i woj Mazowieckiego. Znów zmieniasz region, który założyłeś na początku wypowiedzi.

Słowa kluczowe rozumiem, że chodzi o znacznik keywords: chyba nie czytałeś żadnego poradnika, ani wskazówek. Znacznik keywords nie jest barny pod uwagę przez roboty G. Możesz go całkowicie pominąć. Na pewno jednak nie powinieneś wypisywać w nim zbyt wielu słów

Linkami do zdjęć bym się nie przejmował. Jednak chyba chodziło o to, że można zdjęcia wyciągnąć do nadrzędnego katalogu.

Opis "description" nie ma to jak wymagać czegoś o czym nie ma się zielonego pojęcia. Ja też jestem bardzo ciekawy dlaczego uważasz, że description jest bardzo słabe?

Za dużo linków zewnętrznych lopez20 czy wiesz o co chodzi?

lopez20 nie zoptymalizujesz strony jeśli nie będziesz rozumiał tego czego wymagasz. Poczytaj, dowiedz się i wtedy optymalizuj. Rzucając czyjeś stwierdzenia firmie od stron i tak nie będziesz wiedział czy dobrze poprawili.

Moja sugestia dla Ciebie. Przygotuj poprawki, które uważasz, że powinny zostać wprowadzone. Pokaż je na forum i uzyskaj odpowiedź. Wtedy kontaktuj się z firmą, która zrobiła Ci stronę.

kto pisał te pomarańczowe zalecenia ? firma ?

De facto te propozycje są do d.u.p.y.

poza tym inaczej optymalizuje się strony pod frazy powiatowe, inaczej regionalne a inaczej ogólne.

Totalnie brakuje tekstów na stronie głownej i podstronach (jest ich za mało).

Trzeba poprawić niektore linki

A oglnie jak chcesz coś robić sam to "Wojownik SEO" - kupić i poczytać.

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl