Jump to content

Tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 vs Apple Ipad2


Recommended Posts

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze tabletu, mój znajomy jest za granicą ma przywieźć mi tablet i teraz się zastanawiam, który wybrać: SGT10.1 czy Apple 2. SGT 10.1 jest lepszy technicznie (foto, video, ram, flash on, display) ale niedostępny w sprzedaży w europie stąd boje się, że nie będzie supportu technicznego. Apple 2, który jest ciut gorszy technicznie ale pewny support. Wydaje mi się, że walka będzie głównie w wyborze systemu: IOS czy Android ? Appstore czy adroid market ?.

Napiszę co potrzebuje mieć i do czego mi tablet potrzebny będzie: pisanie maili, ewentualnie pisania notatek z wykładów lub teksty na zaplecze :) (myślę, że dodatkowa klawiatura będzie potrzebna), pdf, MS office reader (jest taka opcja w tabletach ?), kalkulator, przeglądanie stron internetowych, sprawdzanie newsów ze świata, mapy - gps , pogoda, kalendarz organizer, rozklad-pkp ;p, waluty, notowania z giełdy papierów wartościowych, facebuki, i te inne socjalistyczne media mnie mało interesują bo nie korzystam, żyje przez telefon komórkowy. Z rozrywki to filmy i muzyka za grami nie przepadam ewentualnie jakieś ciekawostki naukowe np. astronomiczne widgedy, albo chemiczne (z zamiłowania interesuje się chemią).

Dodatkowym plusem dla SGT jest niższa cena od Ipada ale jeżeli Ipad jest bardziej funkcjonalny to myślę, że nie ma ona znaczenia.

Co byście wybrali na moim miejscu i dlaczego ?

Pozdrawiam

Edited by chemi
Link to post
Share on other sites

Różnica pomiędzy tymi dwoma tabami jest tak niewielka (ze wskazaniem na Samsunga :)), że osobiście kierowałbym się głównie ceną.

Inną istotną sprawą jest środowisko, w którym pracowałeś do tej pory: jak ktoś rozpoczął kiedyś działanie w środowisku MACa, to choćby ze względu na pełną integrację wszystkich urządzeń nie zmieni producenta :).

A jeśli nie pracowałeś jeszcze w środowisku apple, to przemyśl, czy w przyszłości przesiadasz się ze wszystkim na ich produkty: jeśli nie - wybierz Samsunga.

dymna.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie widziałem Samsung Galaxy Tab na oczy ale Apple kładzie ogromny nacisk na usability swoich rozwiązań, dlatego przez wzgląd na wygodę i łatwość posługiwania się sprzętem oraz jego oprogramowaniem polecam iPada, do którego nie trzeba podłączać klawiatury aby wygodnie pisać nawet długie teksty :)http://www.youtube.com/watch?v=qQG0XfU-bFs

Łukasz Borchmann

Google+ / LinkedIn / GoldenLine

Link to post
Share on other sites

Ja mam iPada 2. Mysle ze nie zmieniłbym wyboru, ze względu na aplikacje.

BTW, jeśli cokolwiek robiłes na telefonie... przestaniesz. telefon słuzy mi już tylko do dzwonienia.

Trochę informacji o mnie i kontakt: Leszek Wolany

Jedyny: Magazyn Marketingu w Wyszukiwarkach SEM Specialist

Droga do efektywnej pracy - Najlepszy system oparty o Getting Things Done - nozbe.com Teraz także po Polsku, z aplikacją na iPhone i iPada

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy