Jump to content
Sign in to follow this  
MieszkoDomagała

Wygodny, darmowy CMS

Recommended Posts

Cześć,

przed chwilą udostępniłem wersję BETA mojego systemu zarządzania treścią. Zwróciłem uwagę na wygodne przemieszczanie się po panelu administracyjnym, oraz łatwemu tworzeniu templatek. Bardzo fajnie się tworzą także adresy podstron - funkcja aliasów. Szablony tworzone są w postaci plików PHP, także jest szerokie pole do popisu i praktycznie nieograniczona swoboda tworzenia strony. System jest lekki, szybki i prosty. W zasadzie, to ciężko jest mi to opisywać, chciałem to Wam dać do przetestowania. Jak Wam się przyda, to się będę cieszył :)

System oparty o licencję GNU/GPLv3, zapraszam do pobierania z oficjalnej strony: http://easiest.pl, jak i ze strony projektu na sourceforge.net.

Zapraszam do testowania i wypowiadania swoich opinii na temat systemu. Na oficjalnej stronie znajdziecie także krótki poradnik dotyczący tworzenia modułów jak i szablonów. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się więcej szablonów i modułów do pobrania.

Pozdrawiam, Mieszko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ciekawości pobrałem paczkę ale struktura bazy i sam kod pokazują, że nie jest tak "lekki, szybki i prosty" jaki być powinien :) Całość wygląda jak pierwsze doświadczenie z PHP + MySQL :)


Łukasz Borchmann

Google+ / LinkedIn / GoldenLine

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Veal - dlatego system jest na licencji GNU GPLv3, aby każdy mógł zaproponować jakieś nowe rozwiązania i być lepszym projektem.

Masz coś do zaproponowania? :)

Jeżeli chodzi o PHP, to znam go dosyć długo, ale nie zawodowo, lecz hobbystycznie. Mam nadzieję, że to tłumaczy moje błędy znalezione przez Ciebie ;)

Myślę, że ktoś w pierwszym doświadczeniu z PHP nie pisałby systemu i wydaje mi się to zdanie mocno naciągnięte :) No ale cóż, to jest Twoje zdanie :P

Jak się komuś innemu spodoba to się ucieszę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
fakt, Veal ma racje. I tak to dosyć delikatnie ujął bo moim zdaniem używanie globalsów w 2011 roku to MEGA ŻENUA :)

Zrobię więc stałe w nowej wersji ;)

Jakbym sam napisał super hiper świetny system zarządzania treścią, to nie rozdawałbym go za darmo :) Wiedząc że system ma pewne wady, zrobiłem z tego otwarty projekt, gdzie każdy może dorzucić coś od siebie, aby system stał się lepszy. W dodatku to jest wersja beta :)

Edited by MieszkoDomagała

Share this post


Link to post
Share on other sites
na stronie nie można pobrać twojego cms...

Z tego co ja widzę, jest napisane "Możliwość pobierania wstrzymana do odwołania" - pracuję nad nowszą betą, która będzie miała używanie globalsów dużo bardziej ograniczone.

Powinna się pojawić jutro, ale możliwe że będzie jeszcze dzisiaj do pobrania. Ciągle informuję o postępach nad systemem na fanpage'u https://www.facebook.com/pages/EasiestCMS-S...217605714951690 - więc zapraszam do lubienia, śledzenia i zgłaszania swoich uwag co do systemu jak i strony oficjalnej ;)

Apropos globalsów, macie rację, trochę przeanalizowałem działanie na globalsach i ich stosowanie jest trochę głupie :blink: System Easiest to pierwszy system zarządzania treścią za który się biorę. Udostępniam go wszystkim, mając nadzieję, że niektórym się przyda, a ja sam się nauczę czegoś więcej na własnych błędach, które mam nadzieję będziecie mi zgłaszać oraz proponować mi nowe rozwiązania :P

Pozdrawiam, Mieszko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowa wersja do pobrania ze strony EasiestCMS oraz SourceForge.net.

Changelog: Zmienne globalne konfiguracyjne zostały zmienione na stałe plus kilka poprawek bezpieczeństwa.

Zachęcam do zgłaszania swoich uwag i wątpliwości :D Jeśli coś na tym postawicie, to mnie też poinformujcie - będę się cieszył :) Zapraszam do formularza kontaktowego w dziale kontakt na stronie - te informacje dochodzą do mnie najszybciej.

Pozdro, Mieszko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie obraź się ale trochę to za mało nawet jak na wersję beta. Niestety konkurencja w sieci jest spora, nawet w kategorii lekkich cms'ów. Np. darmowy Quick.Cms nawet nie wymaga bazy SQL, zerknij sobie też jak jest prosto zrobiony panel administracyjny, ale wygląda dużo lepiej niż Twoja wersja.

Rozumiem że to początki ale za mało jak na publikację.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy