dervill

Joomla czy Wordpress

Rekomendowane odpowiedzi

Na WP oraz Joomla powstałe wiele ogromnych serwisów, które wielokrotnie mają PR7-9. Każdy serwis jest dobry. W joomla wystarczy zmniejszyć ilość zapytań i usunąć niepotrzebny kod a w WP podobnie ;) Linkujesz i masz efekty... Ja stawiam strony na Joomla! jednak nie odstawiam WP na drugi plan, on również jest przydatny...

multikomto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na WP oraz Joomla powstałe wiele ogromnych serwisów, które wielokrotnie mają PR7-9. Każdy serwis jest dobry. W joomla wystarczy zmniejszyć ilość zapytań i usunąć niepotrzebny kod a w WP podobnie :) Linkujesz i masz efekty... Ja stawiam strony na Joomla! jednak nie odstawiam WP na drugi plan, on również jest przydatny...

Ja również, do większych "spraw" używałbym Joomli. Choć ma swoje "jazdy" ... naprawdę można ją ładnie zoptymalizować. Polecam

Opisuję skuteczne i darmowe sztuczki SEO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instalując oryginalne skrypty bez zadnych dodatków Wordpress jest bardziej przyjazny...Joomla jednak bardziej wydajna...Oba jednak da się dostosować pod kątem SEO

Legalne darmowe programy
Tanie pozycjonowanie stron www w rozliczeniu za efekt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Oba systemy pozycjonują się dość dobrze. Teraz większość ludzi wybiera WordPressa, ale Joomla nie złożyła broni. Ostatnio zestawiałem ze sobą te dwa CMS-y pod innym kontem: który do czego lepiej wykorzystać, bo to są dwie różne filozofie tworzenia CMS-a. 

WordPress chce być intuicyjny i prosty, Joomla prostotę chce łączyć z dużą ilością różnych opcji. I tak większość użytkowników wykorzystuje jedynie podstawowe funkcje CMS-ów,  więc moim zdaniem niezależnie, czy wybiorą WordPress czy Joomlę, to oba CMS-y dobrze się dla nich sprawdzą. WordPress jest bardziej popularny, bo jest bardziej intuicyjny. Joomla jest dla geeków. Jak ktoś chce, to może więcej przeczytać tutaj: Joomla czy WordPress?

Edytowane przez Ciuciubabek

Blog o PR w kulturze na którym omawiam też marketing w kulturze. O tutaj drukarnia lublin, gdyby była wam potrzebna,  chociaż każdy wie, że to z miłości do Google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko ok, ale ja nie czuje, żeby Joomla pod każdym wzgledem była przyjazna użytkownikowi. Wolę osobiście zwykłe strony w htmlu, jesli miałbym wybierac alternatywe dla WP :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie Joomla to przerost formy nad treścią. Za dużo opcji. Wordpresss wygodniejszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi