Jump to content
lukio

Powiało zmianami w algorytmie

Recommended Posts

Albo mi się wydaje albo w ciągu ostatnich kilku dni Google wprowadziło jakieś kolejne zmiany w algo. Kilka stronek, każda inaczej pozycjonowana przeszło liczne zawirowania pozycji z czego większa część odczuła delikatny spadek. Też coś zauważyliście? Pewnie to nie panda ale coś się dzieje.

Tez mam takie odczucie ze od początku czerwca sie cos dzieje spadek odwiedzin o 1/3 jak nie wiecej w czerwcu, i na 36 monitorowanych słów kluczowych dużo spadła mi w dół, mam tylko nadzieje że powrócą na swoje pozycje.

Przejrzałem kilka setek różnych fraz i zdrowo zamieszało 3-4 dni temu - nie to że jakaś tendencja spadkowa lub wzrostowa - po prostu zamieszało ogonami - jedna podstrona wyleciała na jakąś frazę inna wpadła na jej pozycję - ogólnie można powiedzieć, że bez większych zmian.

M

BUDOWLANE wizytówki w internecie - reklama.

Darmowy hosting dla użytkowników PIO.

Dokładnie obserwuję to samo. Na niektóre frazy całkiem wyleciałem poza TOP 200 a byłem w TOP3, widzę to na kilku swoich stronach i przy kilku frazach, które już od roku są pozycjonowane, więc ustablizowaną sytuację powinny już mieć, a tutaj taka niespodzianka :/ Ciekawe co z tego wyniknie.

Domeny na sprzedaż - pod zaplecze SEO, strony PP, strony firmowe, sklepy internetowe.

Zapraszam również na podstronę z darmowymi narzędziami SEO >> https://techformator.pl/darmowe-narzedzia-seo/

Na kilkaset pozycjonowanych fraz (dla kilkunastu serwisów) niczego szczególnego ostatnio nie zauważyłem. Jak dla mnie normalne zmiany - coś poszło w górę coś poszło w dół...

Monitorowany ruch również bez zmian - porównywalne poziomy jak w maju.

Właśnie to te 3-4 dni temu zauważyłem:) Wygląda to tak jakby wyniki brane były sprzed kilkunastu dni wstecz;)

Nie, nie, to całkiem nowe - INNE wyniki. Nie dotyczą u mnie podstawowych fraz tylko ogony. Są wywrócone do góry nogami. Np. od kilku lat miałem jedną podstronę z katalogu bardzo wysoko, teraz znikła, a w jej miejsce wpadł TAG z podobną zawartością.

M

BUDOWLANE wizytówki w internecie - reklama.

Darmowy hosting dla użytkowników PIO.

Również zaobserwowałem zmiany, zwłaszcza dzisiaj się więcej podzialo, dla większości stron +/- max 20 pozycji.

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

U mnie takie same obserwacje jak u Was. Ogolnie wiekszosc stron na minus, a szczegolnie long tail zaliczyl mocny spadek.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO.

U mnie spadek średnio tylko o 6 pozycji, czyli nie wiem czy to mnie dotyczy ta zmiana.

jak to przy zmianach: coś w górę, coś w dół.

nie ma co panikować i trzeba przeczekać, dalej robiąc swoje

(przecież pandy to nie są zbytnio szybkie zwierzątka :))

a jak wygląda pozycjonowanie na pandę?

"Pan da 1szą pozycję" :P

dymna.jpg

początkujący strassburger przy tobie to oaza wielkości morza :P:)

U mnie pozycje skoczyły do góry na frazy, które obserwuje ale tylko w nowym wyglądzie googla ;/

Nie mam pojęcia dlaczemu wyleciały i mają filtera Polskie znaki w adresach Joomla od nowa napisane, czytelnie i logicznie. Dylemat adres z www czy bez? Powinno to rozwiać wszelkie wątpliwości.

Naprawiam kodowanie [krzaki, chińskie znaki, polskie znaki] dowiedz się także czymże jest kodowanie znaków bo to podstawa.

Zmiany w SERP'ach konkretne u mnie. Stare domeny niewzruszone, a te które mają po kilka miesięcy mają mocne roszady. Zaczęło się podobnie jak u Was - gdzieś w połowie czerwca.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio