Jump to content
elliot

Księgowość online - Co polecacie?

Recommended Posts

witajcie,

Od tego miesiąca wystartowałem ze swoją działalnością jednoosobową· Szukam jakieś przyzwoitej usługi księgowość online. Co możecie polecić, z czego korzystacie? Będe musiał również prowadzić KPiR, dlatego ważne jest aby były to tego również narzędzia.

dzieki

ifirma.pl

infakt.pl

edit:

z doświadczenia - po roku radzę zatrudnić księgową bo na rachunkowość czasu nie bedzie :)

Edited by zgred

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

z czasem na pewno zmienie na fizyczną księgową :)

o ifirma słyszałem opinie, że jakoś zwolnili ostatnio tempo (co do rozwoju). po piętach depcze im wfirma.

polecają jeszcze: bookkeeper.pl i szybkafaktura.pl może ktoś korzysta?

co do infakt, to oferują oni tylko narzędzie do faktur, a ja wolałbym mieć wszystko w jednym miejscu no chyba że ich usługa na prawdę jest naj naj.

Edited by elliot

Polecam...

I podpięty pod link zapewne Twój ID programu partnerskiego ma sprawić, że dam wiarę w to co piszesz?

Swoją działalność zakładałem prawie rok temu, miałem dylemat online, czy offline. Odnośnie online znalazłem wówczas sporo opinii, że kiepskie doradztwo itp. Zdecydowałem się na tradycyjne biuro rachunkowe, które kosztuje mnie 123 zł miesięcznie, więc nie dużo, a jeśli mam wątpliwości, pytania to śmiało mogę walić do nich z pytaniem i jestem zadowolony z wyboru w 100%.

Moim zdaniem nie warto bawić się w księgowość on-line. Nie ma to jak dobra księgowa. A koszty przy jednoosobowej firmie mającej max 50 dokumentów miesięcznie to koszt góra 150zł brutto, a jeśli dopiero wystartowałeś to sporo biur rachunkowych ma promocje i możesz mieć pierwsze pół roku nawet po 50% :) wystarczy dobrze poszukać.

Najlepsza pralnia chemiczna w Warszawie http://www.dry-clean.pl

Przeprowadzki Warszawa - Kompleksowo

W przypadku infakt.pl nie trzeba wybierać :-) można mieć księgowość online i pomoc księgowych (przez telefon, mail i czat) za 200 PLN rocznie. Łatwo obliczyć, że daje to oszczędność 2 000 rocznie w stosunku do biura rachunkowego, a skoro dopiero zaczynasz działalność to pewnie taka oszczędność się przyda :-)

@Mwrona - potwierdzam, ja mam księgowego, do którego można przyjść - kawkę wypić i przegadać na spokojnie jak zoptymalizować księgowość ;)

Pozdrowienia

Jest jeszcze Taxe.pl z mojej stopki (link z refem).

Ja tam jestem (na innych zasadach, bo to mój stacjonarny księgowy, ale dokumenty wystawiam przez Taxe), Krzysiek Lis również.

To prawdziwy księgowy z odpowiedzialnością, tylko że usługi świadczy zdalnie. Zupełnie inne podejście niż automaty gdzie jednak sam za wszystko odpowiadasz. Taxe nazywa to księgowością hybrydową.

a ja takie wynalazki jak ifirma odradzam(jeśli chcesz polegać na supporcie), jeżli nie masz zapytań "problematycznych" wszystko idzie jak trzeba ale jak pojawiają się problemy-a czasem wyjdzie coś takiego to mogą wprowadzić w błąd, za który odpowiesz przy kontroli

jakiś czas temu 3 razy łączyłem się z innym konsultantem i otrzymałem 3 różne odpowiedzi na tak samo postawione pytanie:P

My korzystamy już prawie od dwóch lat z http://wfirma.pl/ i spisuje się rewelacyjnie. W ciągu tych dwóch lat możliwości ich produktu się znacznie poszerzyły a cena w przypadku płatności rocznej pozostała bez zmian.

• Like 1

Hosting już od 39 zł brutto/rok! Sprawdź nasze możliwości: brak limitu domen, subdomen, kont FTP, baz danych MySQL, wiele wersji PHP, dostęp do konta przez SSH, automatyczna instalacja WordPress, kompatybilność z frameworkami Symfony/Laravel, blokada krajów, integracja z CloudFlare i wiele innych.

do wystawiania faktur używam InFakt, a to ze względu na proste rozwiązanie przypominania klientom o zaległych płatnościach;

do księgowości to już księgowa, wszystkie dokumenty wysyłam pocztą, mailem dostaję kwoty podatku do zapłacenia, jakieś wątpliwości to na telefon, raz na 3 miesiące jadę 600km na kawę i podpisać puste blankiety do US.

koszt to 200zł netto/miesiąc, wymienne na pozycjonowanie strony biura księgowego na lokalne frazy;