Jump to content

Łukasz Gugała

Forumowicze
 • Content Count

  1,002
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Łukasz Gugała

 1. Adek, no po prostu bez żartów proszę. Wyraźnie napisałem w poście ID strony o jaką chodzi! Po cholere mam pisać po raz enty kolejnego maila, jak widać, jak byk jaka to strona z którą jest problem? Ok, napiszę - z ciekawosci czy wogóle dostanę odpowiedź.

 2. @janedkszeryf - jesli otrzymujesz odp. w 24-48h to gratuluję - też bym tak chciał. W to nie wnikam, bo to najmniejszy problem - nie mam odp. to znaczy, że odbiorca nie miał czasu odpisać - OK, nie będę się o to denerwował. Problem jest taki, że strona ze statusem "Oczekuje na Moderację", z odp. site i PR leży od ponad tygodnia. To jest testowa strona, zeby zobaczyć ile w tym momencie mozna uzyskać pkt. z takiej jakości strony. W kolejce mam nastepne.

  Nie chcę sobie pozwalać w tym temacie na takie zastoje, dlatego ten problem jest dla mnie coraz bardziej uciążliwy.

 3. @Leon, znam system od +/- 5 lat, wiem jak wygląda status strony, która oczekuje na moderację..

  ID 73386 czeka na moderację ponad tydzień.

  Pisałem na form kontaktowy, pisałem na PW. Nic.

  Jakość obsługi systemu + wyśrubowane wymogi dla stron = jak dla mnie olewka użytkowników.

 4. Witam,

  Potrzebuję zlecić podlinkowanie w celu indeksacji:

  - stron zapleczowych,

  - precli,

  - wpisów w katalogach

  Przy niektórych projektach będę wymagał NDA - z wiadomych powodów.

  Z racji nakładu pracy jaki teraz mam (ciężki okres, spiętrzenie projektów) proszę pisać tylko PW.

  W wiadomości proszę o informacje o usłudze i cenę za 1000 podstron.

  Dostarczam paczki minimum 500 podstron, niektóre są zaindeksowane, oczekuję stanu gdzie 100% jest zaindeksowanych.

  Email (regulamin): biuro@latio.pl

  Pozdrawiam,

  Łukasz

 5. Witam,

  Także wywołany przez PW, już biegnę pod tablicę z zeszytem :-)

  W językach mówionych nie pomogę, bo znam tylko polski i angielski - i uważam to za podstawę.

  Co do programistycznych - zależy co chcesz robić, ale na pewno warto uczyć się tego co jest pomijane - niezależnie w jakim języku wykonujesz soft - algorytmy, projektowanie czysto obiektowe, metody optymalizacji, zabezpieczania i debugowania tworzonego oprogramowania, optymalizacja SQL, testy jednostkowe, praca w zespole wg metodologi Agile - jest sporo rzeczy, które w środowisku "script kiddies" jest po prostu pomijane i nie brane pod uwagę, a zastępowane często "naucz się php/mysql i htmla i bedzie".

  Jeśli chcesz być programistą, musisz pewne kwestie podstawowe opanować, bo rzadko kto rozumie, że język to tylko narządzie w Twoich rękach. Jeśli swoje umiesz, napiszesz w dowolnym języku cokolwiek - musisz tylko poświęcić czas na zapoznanie się z jego składnią i środowiskiem uruchomieniowym. Dojdziesz w pewnym momencie do takiego etapu, gdzie technologia będzie dobierana pod projekt, a nie odwrotnie, bo dysponujesz tylko PHP/MySQL i tylko w tym potrafisz pisać.

  Owszem, warto mieć swoje asy w rękawie, tj. zestaw technologii w którym czujesz się najlepiej - życia by brakło żeby się wszystkiego dookoła nauczyć na perfekt.

  Ja polecam do webówki ZEND Framework + PostgreSQL. Jeśli chodzi o przyszłość mój faworyt Django. RoR nie rpzypadł mi do gustu - musiał by się klient naprawdę uprzeć, żebym coś komercyjnego w tym robił.

  Z baz danych wspomniane PSQL oraz ogólna składnia SQL na poziomie transakcji i wyzwalaczy. Na pewno w swoim życiu spotkasz MySQL i MSSQL oraz może inne wymysły NoSQL typu MongoDB.

  Na desktop i konsolę - w zależności co to ma być, w Javie lub C# (chociaż sam wyznaję zasadę .NOT), ale to prawie to samo, tyle że drugie tylko Winda.

  O znajomości html/css nie będę wspominał, bo to jasne. JavaScript - także, ale obyś nie wpadł w pułapkę, w którą wpadło 3/4 "łebdeveloperów", którzy uważają się za wielkich front-endowców, a nie umieją pisać chociażby pluginów do jQuery czy na słowo OO w JS wpadają w wielkie zdziwienie.

  PS. Ktoś to wspomniał o nauce PERLa - pisałeś coś w nim kiedyś, że go polecasz? Jeszcze mu SSI poleć.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy