hubot

Nowi Forumowicze
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O hubot

 1. Potrzebuję sobie skonfigurować na jakimś serwerze z najlepiej zagranicznym IP anonimowy serwer proxy i VPN. Potrzebuję anonimowego serwera proxy głównie do użytku w szkole czy publicznych hotspotach, gdzie łącze jest monitorowane i są wprowadzane na łączu różne blokady oraz do ukrycia w publicznych sieciach swojego ruchu. Mam postawionego własnego VPN-a na wykupionym serwerze Aruba Cloud z czeskim IP przy użyciu aplikacji OpenVPN idącego po UDP bez hasła. Mój plan jest taki: 1) vpn-a mam postawionego, więc nic już nie muszę przy nim kombinować, 2) postawić anonimowy serwer proxy przy użyciu squida jako serwera, privoxy do filtrowania treści pod kątem chociażby reklam czy cookies i tora po to, aby zanonimizować cały ruch przychodzący na serwer proxy, 3) będąc połączonym z vpn-em zestawić sobie tunel ssh i przekierować porty 443, 80, 21 z ip-serwera:8118. Czy zagwarantuje mi to pełną anonimowość? Potrzebuję tego zestawu po to, aby móc sobie zapewnić filtrowanie treści po drodze pakietów i przekierować przy okazji cały ruch z komputera przez Tora.
 2. Zaszyfrowałem Raspbiana używając algorytmu aes-cbc-essiv:sha256 z 256-bitowym kluczem używając LUKS i skonfigurowałem go do zdalnego odblokowywania.S ugerowałem się następującymi poradnikami: - https://learn.adafruit.com/resizing-raspberry-pi-boot-partition/edit-partitions (żeby się dowiedzieć jak rozszerzyć partycję boot), - https://robpol86.com/raspberry_pi_luks.html (żeby się dowiedzieć jak przygotować zaszyfrowanego Raspbiana), - http://paxswill.com/blog/2013/11/04/encrypted-raspberry-pi/ (żeby się dowiedzieć jak skonfigurować Dropbear i przygotować klucze ssh), - https://sowhatisthesolution.wordpress.com/2016/03/20/unlock-luks-via-ssh-in-debian/ (żeby się dowiedzieć jak nawiązać połączenie z internetem podczas rozruchu initramfs), - https://stinkyparkia.wordpress.com/2014/10/14/remote-unlocking-luks-encrypted-lvm-using-dropbear-ssh-in-ubuntu-server-14-04-1-with-static-ipst/ (aby skopiować i wkleić skrypt crypt_unlock.sh). Kiedy próbowałem nawiązać połączenie ssh z zaszyfrowanym urządzeniem, zostałem przeniesiony do konsoli BusyBox i wszystko jak na razie działa: hubot@debian:~$ ssh -i ~/.ssh/id_rsa_rpi_dropbear root@192.168.1.3 To unlock root-partition run unlock BusyBox v1.22.1 (Raspbian 1:1.22.0-9+deb8u1) built-in shell (ash) Enter 'help' for a list of built-in commands. ~ # unlock Please unlock disk /dev/mmcblk0p2 (sdcard): cryptsetup: sdcard set up successfully Connection to 192.168.1.3 closed. Jednak, jeśli spróbowałem połączyć się zdalnie przez ssh z odblokowanym urządzeniem na kliencie, dostałem następujący błąd: hubot@debian:~$ ssh pi@raspberrypi ssh: connect to host raspberrypi port 22: Connection refused Na serwerze, kiedy Raspbian się uruchamia po odblokowaniu mogę zobaczyć następujący błąd: Error: unexpectedly disconnected from boot status daemon Pod linkiem https://stinkyparkia.wordpress.com/2014/10/14/remote-unlocking-luks-encrypted-lvm-using-dropbear-ssh-in-ubuntu-server-14-04-1-with-static-ipst/ autor napisał: ale jednak chcę pomimo tego co on napisał mieć możliwość zdalnego logowania się przez ssh na odblokowywany system Raspbian. Czy może ktoś mi pomóc?
 3. Chciałbym abyście ocenili mojego bloga dev::hubot.pl pod adresem: https://dev.hubot.pl pod kątem treści oraz strony technicznej i wizualnej.
 4. http://whatismyipaddress.com/blacklist-check, Czeskie IP, 81.2.239.96. Przy takim ruchu jaki mam nie ma problemu.
 5. Można też kupić najtańszy serwer VPS na Aruba Cloud, postawić na nim squid + privoxy + havp + tor, skonfigurować i będzie się mieć funkcjonalne, anonimowe proxy?
 6. Mam wykupiony serwer VPS za 4 zł za miesiąc i nie spotkałem się z tym aby moje IP było zblacklistowane.
 7. Jakie macie opinie o Aruba Cloud? Co sądzicie o ich serwerze VPS za 4 zł?
 8. Hej

  Hej! Trafiłem na to forum poprzez książkę Bartosza Danowskiego "Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW Jak to się robi". Chcę zwiększyć popularność bloga o informatyce dev.hubot.pl i zacząć za dwa lata zarabiać na reklamach, dlatego mam nadzieję że będę mógł się was o porady dotyczące SEO spytać.