Jump to content

Pysio

Forumowicze
 • Content Count

  452
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Posts posted by Pysio

 1. P.S. Z tego co wygooglałem to Visa pozwala na niepodawanie CVV dla tzw. transakcji no-show transaktion (Visa Core Rulesand & Visa Productand Service Rules strona 609)

  A w swoim API tłumaczy No-Show Transaction to cytując

  "

  A no-show transaction occurs when you and a cardholder have an agreement for a purchase, but the cardholder does not meet the terms of the agreement. No-show transactions are typically used in hotels and motels for a single-night stay.

  "

   

  Chyba takie zabezpieczenie dla hoteli jak się umówisz na nockę nie przyjedziesz. Dlatego tez sciągneli sobie noc po nocce a nie za obie od razu. Ja bym brak chergeback odechciałoby im się kombinowania.

   

  Pozdrawiam

  Pysio

   

  • Thanks 1
 2. Nie każda transakcja wymaga CVC ustawia to merchant.

  Najprościej dla Ciebie, jeżeli płaciłeś kartą kredytową zawsze możesz zrobić chargeback jako płatność nieautoryzowaną. Skorzystałeś z noclegu więc kasy pewnie nie zwrócą ale będą musieli dać Ci odpowiedzieć dlaczego puścili płatność bez autoryzacji. Jako przyczynę chargebacka możesz podać transakcja nieautoryzowana. Chargeback idzie od wystawcy karty więc ze strony Mastercard/Visa i to Bank ze sprzedawcą się tłumaczy.

   

  Pozdrawiam

  Pysio


   

   

  • Thanks 1
 3. Cześć,

   

  Byłem w podobnej sytuacji w swojej poprzedniej firmie. Odpowiadałem na 4 rynkach za całe SEO techniczne, content SEO, off- i on-site, budżety. Dodatkowo brałem udział również przy kampaniach w innych kanałach. Wyniki miałem rewelacyjne Top w swojej niszy. Umowa na stałe, zarobki ok ale cały czas SEO Specialist i brak większych "wyzwań". Mimo rozmów wyżej pójść się nie dało. W lutym tego roku zmieniłem firmę. Była to najlepsza decyzja zawodowa jaką ostatnio podjąłem. Cały czas polecam poprzednią bo dobrze się pracowało ale rozwój na pierwszym miejscu. Ryzyko zawsze istnieje grunt to dobrze sprawdzić firmę docelową. Jeżeli jesteś pewien swoich umiejętności sprawdź firmę docelową próbuj.

   

  P.S. Sprawdź PW

   

  Pozdrawiam

  Pysio

 4. 6 minut temu, SzlafRock napisał:

  Interpretacja zdroworozsądkowa. 

  No właśnie interpretacja, więc nie jest jasno powiedziane. Niestety zdrowy rozsądek nie jest domeną wielu polaków zarówno pieszych jak i kierowców. Będzie się działo niestety.

   

  Pozdrawiam

  Pysio

 5. 4 godziny temu, SzlafRock napisał:

  Przepis jasno stanowi, pieszy wchodzący na przejście a nie znajdujący się w okolicy.

  A co to znaczy wchodzący? Ten który ma nogę nad pasem jezdni, ten stojący 5, 10, 25 cm od jezdni? i wykonujący ruch w stronę pasów?

   

  Pozdrawiam

  Pysio

  • Like 1
 6. W dniu 6.05.2021 o 11:50, Korpo napisał:

  a żeby skopiować pliki to trzeba mieć jakąś specjalistyczną wiedzę ?

  Owszem bo kopia zapasowa w organizacji/firmie to co innego niż kopia zapasowa zdjęć z Egiptu. Musisz opracować zasady kopii zapasowej jak często, jakie pliki może część plików częściej. Czy robisz pełną kopie zapasową czy różnicową, a może przyrostową?

   

  Dodatkowo samo miejsce przechowywania danych też musi spełniać inne normy w zależności od firmy i rodzaju danych. Czy dane magazynujesz w chmurze czy w dyskach albo taśmach i trzymasz zamknięte w sejfie.

   

  Dlatego Mion nie jest osoba, która jest w stanie Ci pomóc nawet jeżeli posiada odpowiednią wiedzę o polityce kopii zapasowych to nie posiada danych o Twoich wymaganiach.

   

  Z drugiej strony skoro pytasz o kopie zapasową więc chyba nie masz tej "specjalistycznej wiedzy aby skopiować pliki". Odpowiadając na pytanie czy na takim pendrive można trzymać pliki? Tak można, czy można na nim przechowywać kopie zapasowe? Niekoniecznie.

   

  Pozdrawiam

  Pysio

  • Like 2
 7. 2 godziny temu, Nikonem napisał:

  drobną zdradę małżeńską

  całus w policzek?

   

  A co do problemu Finana. Wyprowadzka może nie do końca rozwiązać problemów jak będzie się wpieprzała w życie mimo wszystko. Konkretna rozmowa i ewentualne zerwanie kontaktów córki z mamusią. Utrzymywać kontakt bo wypada czy eskalacja problemów aż do rozpadu pożycia.

   

  Pozdrawiam

  Pysio

  • Like 1
 8. W dniu 25.04.2021 o 14:11, zgred napisał:

  np zmiana wyrazu z "zobacz" na "zarezerwuj" w nieruchomościach ma niebagatelne znaczenie.

  Z tym bum się zgodził gdyby badał działanie reklam i chciał wyciągać wnioski odnośnie, która reklama lepsza, natomiast tutaj chciałby badać zachowania klientów po zobaczeniu reklamy. Jak widać po postach bez głębokiej analizy raczej "płytsze oddziaływanie". Dlatego lepiej spojrzeć na ten temat szerzej a "płyciej" tzn reklamy FB, display oraz decyzje również poza onlinem.

   

  Pozdrawiam

  Pysio

 9. 17 godzin temu, Nikonem napisał:

  jakiś chyba gaz gaśniczy wyglądają w Serwerowniach.

  W naszej starej serwerowni gazem gaśniczym był Argon. W OVH gazem mogły być chronione serwerownie natomiast pożar mógł  rozprzestrzeniać się w pomieszczeniach technicznych gdzie jest gaszenie tylko tryskaczami.

   

  Pozdrawiam

  Pysio

  • Like 1
 10. Nie, po tym jak traktują klientów sądziłem, że to może być to zwłaszcza, że takie przypadki też już widziałem i nie mówię o linku w stopce, ale nie zauważyłem na stronie żadnych niecnych zagrań więc rzeczywiście chyba chcą być bardziej święci od papieża i grać takich specjalistwów. Gorzej jak im się skrypt omsknie i uciachają robota google.

  Z ich podejścia do klienta raczej zakładam, że chcą utrudnić analizę stron i błedów jakie tam zrobili np. źle poustawiane canonicale strona w sklepie www/rajstopy/ a canonical ustawiony na www/pl/rajstopy czy parę innych.

   

  No nic to pozycjonuje się to "tak samo" jak i inne.

   

  Pozdrawiam

  Pysio

 11. Ale wycięcie potencjalnego ruchu z Bing'a nie jest optymalizacją. Zresztą to chyba właściciel sklepu określa co dla niego jest zbędnym ruchem, (o ile nie przeciąży serwera) może chce botami podnieść ruch aby sprzedać sklep ;).

  Stawiałem na kombinujących administratorów bo kombinują na wszystkim. Za wdrożenie głupiego piksela fb każą sobie płacić jak za zborze. Ruchu na tym sklepie nie ma na tyle dużo aby zapychały serwer. Prawie wszystkie ich strony mają poblokowane roboty za wyjątkiem tej z największym ruchem :). Pierwszy raz spotkałem się z aż takim wycięciem na komercyjnych stronach.

   

  Pozdrawiam

  Pysio

  • Like 1
 12. Hej mam klienta,  któremu robię analizę co ciekawe różne narzędzia Screamfro, Macroscope część narzędzi online pokazuje mi 403.

   

  Strony nie ma również w indeksach np: Binga. Administratorzy serwera pewnie chcą ukrywać tę stronę przed robotami narzędzi typu Ahrefs i podobnym zastanawiam się tylko dlaczego urywają stronę docelową, a nie zaplecza. Przez blokowanie strony w indeksie Binga blokują część klientów. Z tego co wiem nie robią dla klienta żadnego pozycjonowania jedynie zarządzają jego stroną. Jedyne co przychodzi mi na myśl to to, że wykorzystują tę stronę do pozycjonowania innych. Z klientem będę rozmawiał w poniedziałek albo wtorek i może się dowiem czy ma świadomość takich działań administratorów/devów

   

  Pozdrawiam

  Pysio

 13. 2 minuty temu, Mion napisał:

  SAM zapis

  Ale w mailu, a nie w regulaminie. Takie maile nie są sformalizowane pod względem prawa mogą napisać "co chcą"

   

  Pozdrawiam

  Pysio

  30 minut temu, Mion napisał:

  Czy to - taki zapis informacja w e-maili nie jest klauzulą abuzywna. I to to mi tylko chodzi.

  Jeszcze raz napisze email (taki) to nie regulamin OWU, SWU itp. W nim nie może być klauzul abuzywnych z samej definicji. Tego typu mail to nie umowa.

   

  Pozdrawiam

  Pysio

  • Haha 1
 14. 35 minut temu, Mion napisał:

  Tu chudzi o legalność w ogóle takeigo zapisu .

  A co jest nielegalnego w sugestii? To tak jakby powiedzieli abyś myła ząbki albo zmieniał hasło co 3 miesiące bo taka jest dobra praktyka.

  Mail to nie regulamin, jeżeli jest w regulaminie to inna sprawa.

  @Finan tak, dopiero po odebraniu możesz sprawdzić paczkę i to od dobrej woli kuriera zależy czy zechce sprawdzić z Tobą przesyłkę. I to jest widzimisię kuriera. Dobrą praktyką jest sprawdzać przy odbiorze, raz żona nie sprawdziła i zlew za 600 PLN poszedł w kawałki.

   

  @Mion
  Jeżeli powie sp*******j to powinien wylecieć. Pożądny kurier powie:
  - Przepraszam, ale mam jeszcze 20 paczek, wystarczy Panu inna osoba za świadka nawet sąsiad i tak samo rozpatrzą. Do widzenia polecam się

   

  Pozdrawiam

  Pysio

   

  • Haha 1
 15. Ogólnie świadek się przydaje. Mi się zdarzyło sprawdzać zawartość przy kurierze zazwyczaj było to sprawdzenie stanu opakowania czy nie otwierane itp. Zawsze, nawet jak się kurier śpieszył poczekał i zobaczył przy mnie stan przesyłki. Nigdy nie był niemiły zdarzyło się raz nawet sam zaproponował jak zobaczył stan paczki (akurat wtedy było wszystko OK). Podejrzewam, że sklep tutaj bardziej chce sobie robić zaplecze na reklamacje, "...bo nie sprawdził Pan przy kurierze. Odrzucona" i osoby mniej asertywne by to przyjęły.

   

  Pozdrawiam

  Pysio

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy