Jump to content

swits.pl

Oficjalne
 • Content Count

  724
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by swits.pl

 1. Mamy klientów, u których jedno wywołanie strony zużywa ponad 500MB na sam proces php. Ciężko powiedzieć czy 40MB to mało czy dużo. W każdym razie może tyle wynosić.
 2. Może i nie może. Wszystko zależy od konfiguracji usług. Logi ewidentnie mówiły o braku pamięci.
 3. Te wyższe ceny to pewnie za wznowienie domeny, która wygasła. https://www.nazwa.pl/cennik/cennik-domen/ A konkretniej: Widoczne na dole cennika.
 4. Dodam tylko, że w przypadku zwykłego hostingu współdzielonego, posiadamy dedykowany cache dla WooComerce. Możesz poczytać o nim: https://blog.litespeedtech.com/2017/05/24/wpw-using-lscache-with-woocommerce/
 5. Odezwij się na PW, może uda się mi pomóc
 6. @Nikonem a zobacz tutaj: whatsmydns.net Z listy wybierz NS i zobacz, jak wygląda propagacja. Czy któreś dnsy już załapały zmianę?
 7. Praktycznie współczesne skrypty dostają "kopa" na php 7.0 i wyższych. Obciążenie jest po stronie serwera niższe, bo jak zauważył Darek, skrypt krócej wykonuje się po stronie serwera. A odnośnie słów Maxa - dlatego polecam zawsze resellera pod wszystko, co ma mieć więcej niż jedną domenę, zwłaszcza jeśli trafia się WP lub joomla i separowanie tego od siebie.
 8. Dobrze, że tu napisałeś, bo syn bawił się telefonem i musiał odczytać powiadomienie z tapatalk. Zaraz odpisuje :-)
 9. Zgadza się - przeważnie próby dotyczą kopania XMR czyli Monero. A wtyczki o których piszecie umożliwiają kopanie coinów w przeglądarce użytkownika odwiedzającego stronę.
 10. https://pl.wikipedia.org/wiki/Chattr zwłaszcza podpunkt: i - uniemożliwia wykonywanie operacji na pliku (edycja, zmiana nazwy, kasowanie, tworzenie dowiązań) wszystkim użytkownikom systemu - także superużytkownikowi (root). Opcja ta może być ustawiana lub zdejmowana przez roota. Możesz poprosić admina o wykonanie takiej operacji. Dzięki temu nie ma możliwości edycji już istniejących plików.
 11. Może na serwerze masz awstats? Tam są takie dane. W logach http też
 12. Spytaj obecnego dostawcę, czy może przeskanować wszystkie Twoje katalogi public_html maldetem i poproś o raport. Od biedy możesz też ustawić flagę immutable na wszystkie pliki w public_html i zdejmować ją na czas aktualizacji WP i pluginów.
 13. Moim zdaniem oddzielna baza na każdą stronę to lepsze rozwiązanie.
 14. Szukaj pod nazwą automatycznego składowania zasobów. Któraś firma ma coś takiego co nazywa się EWH elastyczny web hosting.
 15. Po mac adresie możesz próbować.
 16. Dzisiaj OVH ma znowu problemy, tym razem z siecią: http://travaux.ovh.net/?do=details&id=28864&PHPSESSID=91fa21526772b0dac7ae55a8afcdc193
 17. Pewnie będzie inny, ale nadal może identyfikować się jako taki z wirtualnej maszyny. Możesz to weryfikować i blokować taki ruch.
 18. Warto jednak kliknąć na "Pełna specyfikacja" na stronie https://www.nazwa.pl/vps/#ProductTable I zwrócić uwagę na limity IO, zapisanych danych itp.
 19. Jeśli dane IP jest podpinane do tego samego (wirtualnego)interface'u, to możesz sprawdzać jeszcze MAC adres, np. tak: nmap -p 81 --script http-methods 193.106.238.81 Zwróć uwagę na: MAC Address: 00:0C:29:D3:C1:0B (VMware) Testując kilka adresów IP możesz trafić na kilka z tym samym adresem MAC. Masz wtedy pewność, że to różne adresy IP podpinane do tego samego inteface'u maszyny wirtualnej. Port, który podasz, nie musi być otwarty.
 20. Możesz też zerknąć na ofertę biznesową: http://swits.pl/wydajny-hosting.html Niestety ale domena jest nieco droższa, bo odnowienie kosztuje u nas 62zł brutto.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy