Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/24/2018 in all areas

 1. 7 points
  Spokojnych i rodzinnych świąt Wysokich pozycji na pierwszej stronie wyników
 2. 4 points
  Także przyłączam się do życzeń. Wszystkiego dobrego Wesołych i Spokojnych Świąt!
 3. 4 points
  Zdrowych, Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
 4. 4 points
  Wszystkiego dobrego dla Was i Waszych rodzin!
 5. 4 points
  TOP'ów po powrocie ze świąt
 6. 4 points
  Wszystkim PiOwcom, zdrowych i spokojnych Świąt, a w Nowym Roku wysokich pozycji i wypłacalnych klientów.
 7. 3 points
  Oby były bardziej dopasowane niż te z podpowiedzi Wysłane z tel za pomocą Tapatalk
 8. 3 points
  Wesołych i rodzinnych świąt wszystkim:) Trochę odpoczynku od komputera, a więcej czasu w gronie rodzinnym;)
 9. 2 points
  Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę dużo zdrowia, radości i sukcesów zawodowych wszystkim uczestnikom tego forum i ich rodzinom. Odpoczynku, aby przygotować się na "kolejne zmiany w algorytmie" w nowym 2019 roku.
 10. 1 point
  Robię od jakichś 2-3 miesięcy testy, na ile, na niezbyt dobrze zoptymalizowanej pod względem wydajności stronie o średnim profilu linków (69 domen linkujących df), da się mocną optymalizacją contentu (duży nacisk na frazy zależne i benchmarki z top10 / top50, a także zapytania konwersacyjne) budować widoczność i pozycje. Pierwszy eksperyment dotyczył frazy "pozycjonowanie śląsk" i pokrewnych. Zakończony bdb rezultatem, tj, wbiciem się na praktycznie wszystkie lokalne frazy na top1 (screen): W komentarzach pojawiły się uwagi, że to mimo wszystko siła linków zadziałała. Trudno tu wyizolować czynnik linków lub czynnik optymalizacji contentu. W związku z tym postanowiłem pójść po grubsze frazy, czyli "pozycjonowanie stron", "pozycjonowanie", "pozycjonowanie stron www" itp. No i udało mi się do pułapu top20 wbić korzystając z podobnej strategii optymalizacji (z wykorzystaniem Senuto / SurferSEO / Answerthepublic / Ahrefs keywords explorer). Zresztą dokładnie to opisałem we wpisie https://www.szymonslowik.pl/pozycjonowanie-stron/ (pod linkiem także odniesienie do wcześniejszego testu na "pozycjonowanie Śląsk"). Zacząłem dokładać trochę linków (11 domen linkujących df na chwilę obecną) i obserwuję wzrosty. Nie łudzę się, że na takie frazy, na które biją się wszystkie większe i mniejsze agencje (W topach Bauer, Whitepress, Tense, czy Eactive) uda się bez linków Nie tym razem. Problem jest jednak inny. Zaczęły mi przeskakiwać strony (widać to na poniższym screenie i też jest opisane w samym artykule). Okazało się, że na 16. pozycji na pozycjonowanie siedzi wpis uprzednio optymalizowany pod wyniki lokalne, zamiast tego, który sobie zaplanowałem. No i teraz, co można zrobić... 1) Artykuły są podlinkowane wewnętrznie z właściwymi anchorami 2) Zdezoptymalizowałem trochę wpis "śląski" zmieniając trochę tytuł 3) Bardzo mocno zastanawiam się nad radykalnym krokiem w postaci: - dołożenia całego contentu z /pozycjonowanie-slask do wpisu /pozycjonowanie-stron - ustawienia canonical (mogę poświęcić frazy lokalne - nie robię na tym biznesu) z /pozycjonowanie-slask na /pozycjonowanie-stron Skoro strony przeskakują w rankingu na najważniejsze frazy (i są stosunkowo wysoko, więc dopasowanie jest imho całkiem niezłe), to myślę, że Google powinien takiego canonicala uznać. Jak sądzicie? Mam za sobą dużo działań z canonicalami w e-commerce, lecz zupełnie inaczej to wygląda przy URL-ach generowanych w nawigacji fasetowej (czy po prostu stosowaniu linków kanonicznych przy różnych wariantach URL), a inaczej przy contencie. Zawsze zastanawia mnie, gdzie jest granica, kiedy Google uzna, że to są zbliżone dokumenty. Jakieś sugestie? Ciekaw jestem Waszych opinii. Canonicala i tak wstawię za parę dni i podzielę się rezultatami. Jakieś prognozy?
 11. 1 point
  Nie mam szybkiego łącza, ale teraz dopiero, w wigilijny wieczór jest obłożenie i konkretnie muli, więc uwaga jak najbardziej słuszna Byłbym zapomniał: wszystkim tutaj na PiO życzę Wesołych Świąt!
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00