Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Domyślam się, że nie chodzi o "powtarzalność" a duplikację treści. Możesz sprawdzić na siteliner.com Duplikacja dotyczy zawartości tekstowej witryny i nie ma sztywnych reguł procentowych, to jest zależne od wielu czynników.
  3. "frazy globalne" (polecam znaczenie słowa globalny) mogą być jedynie frazami brandów o zasięgu ogólnoświatowym lub takich produktów. Ale to też nie do końca jest tak oczywiste bo mamy geolokalizację wyników wyszukiwań. Niektóre frazy lokalne są dosyć mocno obsadzone (jak już wcześniej wspomniał @Grey Ronin przez duże witryny typu OLX itp). Aby sprawdzić konkurencyjność frazy należy przeanalizować witryny topowe oraz częstotliwość i intensywność wyświetlania reklam AdWords i merchandów, analiza całości daje jako taki podgląd konkurencyjności.
  4. Yesterday
  5. Wszystkie frazy uważane za lokalne są łatwe do wypozycjonowania. Problem zaczyna się z frazami glbalnymi gdzie jest duża konkurencja, duże nakłady finansowe na pozycjonowanie i marketing. Zazwyczaj jeśli w topie są duże firmy z dużą kasą można sądzić, że będzie trudno, ale nie zawsze jest tak. Musisz sprawdzić kto zajmuje się pozycjonowaniem konkurencji i jak to robi. To są tylko ludzie, którzy robią masę błędów bo najsłabszym ogniwem jest przeważnie człowiek. Wszystko prowadzi do jednego, aby ocenić konkurencyjność fraz musisz posiadać wiedzę. Żadne narzędzie ci w tym nie pomoże.
  6. Witam. Jak w temacie. Czy istnieje jakiś program lub witryna która może mi sprawdzić czy mam powtarzalna treść na podstronach? Podstron mam 4500 i Nie jestem w stanie wszystkiego sprawdzić. Nie chodzi mi o spam który by był powtarzalny na obcych stronach tylko o własną treść. Jeżeli można też zadać drugie pytanie forumowiczom... Czy doszedł ktoś już do rezultatu co właściwie dla Google to powtarzalność? Czy zmiana w zdaniu 2/3 wyrazow wystarczy aby w google nie traktowali tego jako spam?
  7. s_matysik

Domena na zeplecze?

Dlatego nie warto się sugerować tego typu mitami, tylko samemu sprawdzać co działa, a co nie. Dla linkowania wewnętrznego oraz dla łapania dodatkowego longtaila. Tak, stosując odpowiednie anchory do takich linków wewnętrznych. Należy jednak nadać odpowiedni link juice podstronom, które mają go przekazywać na docelowe url.
  8. Proponowałbym wdrożenie usprawnień do modułu Bazy Adresów; w tej chwili, aby przenieść miejscówki pomiędzy bazami trzeba przenosić każdą pojedynczo co jest mega niewygodne... fajnym rozwiazaniem byłaby możliwość a) przenoszenie adresów z raportu sukcesów pomiędzy bazami albo b) odpowiednia opcja w menu na liście adresów danej bazy..
  9. toja

Domena na zeplecze?

@s_matysik - ja testuję i uczę się ale czasem brakuje jednak wiary, że się uda. Ta nauka nie jest łatwa ponieważ jak sam wiesz jest wiele mitów o SEO, o tym co działa i nie działa. Jest też wiele ludzi, którzy specjalnie pchają NOWICJUSZY w maliny. Z tego co widzę, po twoich wypowiedziach to masz sporą praktykę w seo. Tak wiec jeśli mogę to zadam Ci pytanie. 1. Po co tworzy się bloga u siebie na stronie? Jak przypuszczam do linkowania wewnętrznego. Mając np stronę o geodecie i pozycjonując frazę "geodeta Cieszyn" piszę wpisy na blogu w katalogu strony. 2. Czy z takich wpisów na blogu mam linkować podstronę (kategorię ) która wyskakuje w serpach na frazę " geodeta Cieszyn" ? W ten sposób wzmacniam pozycjonowaną podstonę mojej strony zoptymalizowaną pod frazę wspomnianą wyżej. Dobrze myślę ?
  10. s_matysik

Domena na zeplecze?

Tak jak wyżej, tego DA to nawet nie ma w Ahrefs. A czy z któryś z tych wskaźników jest faktycznie taki miarodajny? Miarodajne to są testy w Google, gdzie łatwo sprawdzić jakie linki kopią, a jakich domen. Oczywiście stworzenie mocnego zaplecza to nie jest taka oczywista sprawa, dlatego trzeba testować, a nie opierać się na jakiś wskaźnikach. Jedyna słuszna droga w SEO, ciągłe testy i ciągłe "uczenie się" algo.
  11. postaw 10 stron pod i linkuj każdą domenę w inny sposób, a prawdopodobnie dowiesz się jak należy budować profil linków pod tego typu frazy
  12. Trzeba tak jak wspomniano przeanalizować top 10 a do tego dochodzi co masz w top - jak top 8 to Allegro/ceneo/olx itp to masz że tak powiem TRUDNO Nie jest to jakaś regułą ale raczej nie pozycjonuje się jedno dwu wyrazowych fraz w liczbie pojedynczej - prawidłowo powinno być aparaty ekg, biurka. Zawsze tu przydaje się research ale np w przypadku biurek musisz odróżnić klientów którzy chcą kupić konkretne biurko a takich którzy tylko szukają sklepu z biurkami i nie mają sprecyzowanego wyboru. Żartujesz - gotowca nikt ci nie poda za free - szczególnie że takiego nie ma bo linkowanie to nie apteka. Poszukaj w necie - znajdziesz pewnie z kilka rożnych porad które mogą się nawet wzajemnie wykluczać.
  13. jak budowałbyś profil linków na frazę okna Cieszyn ?
  14. Nie ma wpływu. Ahrefs pokazuje dobrze pozycje obrazków
  15. @toja Aby ocenić trudność frazy trzeba przeanalizować konkurencję w top10. Przede wszystkim linki (a tego automatycznie analizować się nie da, żadne parametry tf, cf etc. nie mają pokrycia z google), ilość contentu oraz wiek domen. Każdą taką ocenę trzeba robić 'ręcznie'. Inna sprawa, to że na frazach lokalnych i ogólnych jest inny algorytm (np. trzeba inaczej budować profil linków).
  16. Ocena trudności frazy to zazwyczaj kwestia doświadczenia, często się też okazuje, że fraza jest cięższa/łatwiejsza niż się początkowo wydawało. Warto zerknąć na to kto jest konkurencją w top3, top10, jakiego typu strony się tam znajdują. Czy jest to fraza, pod którą serwisy faktycznie się optymalizują czy kilka mocniejszych/słabszych domen wbiło na nią siłą rozpędu, bo fraza nie jest dla nich istotna, ale akurat jest na podstronie.
  17. Czy możecie mi podpowiedzieć skąd mam wiedzieć czy dana fraza jest trudna czy łatwa do pozycjonowania? Czy jest jakieś narzędzie, którym to sprawdzacie? Czy trudno jest pozycjonować frazę np: 1. okna Cieszyn 2. aparat ekg 3. biurko 4. geodeta Katowice ?
  18. Czas realizacji generalnie się nie wydłuża, tylko inny copy ma mniej czasu na realizację zlecenia. Informacja o odebraniu zlecenia raczej świadczy, że copy ma zbyt dużo zleceń, albo chwilowo się wyłączył. Choć nie jestem tego pewna. Jak odrzucam zlecenie to muszę podać powód, ale nie wiem, czy trafia on do TB czy do zlecającego.
  19. cotymowisz

Suchar :)

Jaką trawę najbardziej lubi kot? Koniczynę ;)
  20. Wiesz że te programy to relikty przeszłości ? Już do dawna nie mają racji bytu. Więcej szkody niż pożytku. Jak chcesz kopa to wymieniasz talerz na SSD i po sprawie. Nie wiem co to "analiza ram", bo jedyne co możesz tutaj zrobić to szukać ew. błędów, ale takie rzeczy tylko przy problemach się robi. I to z bootcd / usb, z poziomu systemu nic nie zdziałasz. Musi to być niezła bzdura. Chyba że chodzi Ci o zajętość itp., ale takie rzeczy to menadżer zadań potrafi. Takie cuda to m. in. System Mechanic umie. Coś takiego szukasz ? Jaki masz ogólnie windows ? Co się dzieje konkretnie ?
  21. Tylko pytanie po co? Nie lepiej ten czas przeznaczyć na zdobycie nowych mocnych linków?
  22. Ja to ostatnio u siebie przerabiałem. Spadki pozycji, i mnóstwo dziwnych linków, które nawet nie działały. Najlepiej poświęcić 1-2 godzinki i ręcznie wszystkie przejrzeć.
  23. Jak słyszcze czyszczenie dysku, to mi na myśl przychodzi program, który kasuje dane i uniemożliwia ich późniejsze odzyskanie, ale topie chyba nie o to chodzi?
  24. Od 25 zł dodanie artykułu Tematyka Gry/internet oraz Medycyna/Zdrowie/Uroda 1 link dofollow a artykule Artykuł będzie tak długo jak będzie istniała strona Istnieje możliwość dodania linku do istniejących artykułów - cena do ustalenia w zależności od serwisu. Wysokie parametry UR/DR Różnorodność ip Strony są ciągle podlinkowywane Kontakt: Pw lub raichu.raichu@o2.pl
  25. Deva Group: Spadki / wzrosty SEO – PAŹDZIERNIK 2019 W tym miesiącu publikujemy kolejne podsumowanie zmian w wynikach wyszukiwania, które nastąpiły w październiku 2019. Jest one kontynuacją cyklu publikacji, w których co miesiąc analizujemy wzrosty oraz... Poleca: Polska Planeta SEO View the full article
  26. Dzień dobry, Przedstawiamy ofertę pozyskania większej ilości linków z unikatowych domen. Dlaczego warto? 1. Trzy rodzaje linków w dobrej cenie. 2. Domeny lub subdomeny się nie powtarzają. 3. Możliwe rozłożenie w czasie (czytaj poniżej) 4. Można wykorzystać na podlinkowanie kilku stron. W pakiecie jest około 390 linków: - 95-100 Polskich linków z profili (dofollow) : OPIS TUTAJ - 130-140 Linków z profili TRUST (dofollow) : OPIS TUTAJ - 150-160 Linków z ogłoszeń (mix dofollow i nofollow) : OPIS TUTAJ - 10 tekstów synonimicznych - do wykorzystania przy realizacji powyższych linków Cena: 400 PLN netto Jeśli chcesz dodatkowo zwiększyć unikalność treści w linkach ----- Każde dodatkowe 10 tekstów to koszt 50 PLN netto (lub wysłać Nam własne teksty) - Wystawiamy Faktury VAT. - Na życzenie klienta Zlecenie możemy rozłożyć w czasie = co kilka dni będzie wykonywany kolejny TYP linków (czyli Profile -> Ogłoszenia -> Profile TRUST) - Do wykonania zlecenia potrzebujemy: Adresy URL i słowa kluczowe - Można wykorzystać pakiet na kilka domen - Wysyłam raport po zakończeniu zalecenia. Dane kontaktowe: vallorian@gmail.com Dane Firmy:
  27. Novem.pl: Facebook wprowadził nową funkcję Multiple Text Optimization (MTO) Multiple Text Optimization to najnowsza funkcja od Facebooka. Pozwala ona reklamodawcom dodać w jednej reklamie aż kilka tekstów, nagłówków i opisów. Teraz każdy zainteresowany MTO może dodać maksyma... Poleca: Polska Planeta SEO View the full article
  1. Load more activity
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy