Jump to content

About This Club

Klub, w którym znajdziesz tematy związane z LinkTak.pl

 1. What's new in this club
 2. Z podstrony formularza dodawania nowych stron: Podepnij do systemu nową domenę, a dostaniesz dożywotnio za stronę główną 2x więcej punktów!
 3. Czy jest obecnie jakaś promocja punktowa dla nowych stron pojawiających się w systemie lub nowych użytkowników?
 4. Naprawdę z majestic nie ma tak źle. Zrobiłem porównanie domen i z reguły majestic pokazuje mniej więcej 2x mniejszy TF niż DR z Ahrefs. Co więcej przykładowo linktak.pl ahrefs ocenia na DR=5, a Majetic na TF=7. Ja widzę, że to jest "po jednych pieniądzach". Opieranie się na ahrefs czy majestic daje takie same ryzyko - to wciąż dane zewnętrzne, bo na Googla liczyć tu nie można (ruch też nie jest wyznacznikiem, robiłem ostatnio testy i na świeżej domenie i w miesiąc bez zbędnego wysiłku mam +200 ruch - wystarczy nasycić stronę słowami kluczowymi i przyłożyć trochę linków z byle czego).
 5. Niestety, nie chcę być złym prorokiem ale opieranie się głównie na mj może pociągnąć system na dno. Z drugiej zaś strony doskonale rozumiem jaki bałagan znów by wywołały kluczowe zmiany i zdaję sobie sprawę że w jakiś sposób system przecież musi oceniać strony by móc bardziej nagradzać tych którzy zadali sobie większy trud w złapaniu lepszych domen. Dobrze jednak by też to przekładało się w większy efekt dla linkujących. Póki co cieszę się że jest chociaż biała lista i jakoś sobie za jej pomocą można poradzić po swojemu nie będąc zależnym od mj. Teraz jeszcze czekam na wprowadzenie zapowiedzianego drugiego kryterium (gdzie do wyboru miały być ref domains oraz dane o liczbie fraz w top10 z semstorm) - to też już znacznie ułatwi temat bo będzie niejako kryterium pilnowanym automatycznie.
 6. Jeśli chodzi o pokazywanie wartości domeny to dno i kilometr mułu Ostatnie 3-4 lata to dla majestica staczanie się coraz niżej i aktualnie nie ma żadnego startu do ahrefsa
 7. Zostajemy przy tym co jest, system musi być stabilny. Nie wykluczam w przyszłości dodania parametrów z ahrefsa jako informację dla linkujących. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że dziś majestic zostaje w tyle, przechodzimy na na ahrefsa, a za dwa lata to ahrefs zostaje w tyle. No i nie dramatyzujmy, z majesticiem nie ma aż tak źle.
 8. Zgadzam się z opinią powyżej, majestic na dzień dzisiejszy jest średnio wiarygodny, aktualizowany rzadko a w sumie to też bez znaczenia bo jego metryki od dawna nie są już wyznacznikiem jakiejkolwiek nawet orientacyjnej mocy. Masa przechwyconych spamów mimo wysokich TF na ogół nie bardzo chce kopać i sugerowanie się tylko danymi z mj generalnie potrafi zaskoczyć. I mimo że wszelkie wskaźniki frm zewnętrznych zawsze należy traktować dość zachowawczo to przyznaję, że ahrefs zrobił znaczny postęp i często wielkość ich DR przekłada się jako tako na potencjał jakiego można się z danej domeny spodziewać. Bardzo często ahrefs trafnie też rozpoznaje spamy choćby miały super treść i zostały ładnie przypudrowane - jak domena zajechana to DR potrafi nawet być w częściach dziesiętnych między 0 a 1. Dodam też, że zabawa w ręczną selekcję domen białą listą m. in. po ahrefs zamiast po systemowym ranku czyli mj daje bardzo fajne rezultaty. Byłoby o wiele łatwiej wszystkim gdyby nie trzeba było tego robić ręcznie a po prostu system na ahrefs opierał i sam pilnował tym samym na bieżąco kryteriów. Podejrzewam że kiedyś pewnie taka fundamentalna zmiana w systemie nastąpi choć nie bez fajerwerków.
 9. Z tego co wiem, to system zaczynał być tworzony z 2 lata temu. Wtedy Majestic rządził. Niestety przez te dwa lata sporo się zmieniło, i Ahrefs mocno poszedł do przodu zostawiając Majestica w tyle. Też do codziennej pracy wolę Ahrefsa, ale domyślam się że przepisanie systemu z Majestcia na Ahrefsa byłoby dużym problemem (+ spore perturbacje w wyliczaniu punktów itd. = ogromy chaos).
 10. $opcje = array ('ahrefs','majestic'); echo 'Wybór padł na ' . $opcje[mt_rand(0,1)]; Ale teraz to już bez znaczenia. A tak seryjnie to czasem lepiej ocenia ahrefs a czasem majestic bo nie ma idealnego rozwiązania a czegoś trzeba było sie czepić.
 11. Mam pytanie, jestem zadowolony z systemu i pracy właściciela, wszystko elegancko ale dlaczego padło na wybór Majestica jako "kalkulatora" jakości domen a nie na Ahfrefs? Przyjemniejsze API, tak?
 12. Dziękuję za informację. W zasadzie jeden artykuł zniknął i jeszcze chwilkę potrwa zanim problem z przywracaniem kredytów naprawię (1-2 godzinki). Problem z drugim artykułem polega na tym, że są wklejane formatowania z Worda i z nimi skrypt weryfikujący obecność artykułu ma problem. Dałem kilka filtrów przy wprowadzaniu artykułu z informacją o konieczności usuwania takiego formatowania.
 13. Jak w podpisie mojego posta, ten sam login.
 14. Jeśli można proszę o id usera tu albo na priv.
 15. Witam, miałem 5 opublikowanych artykułów, obecnie zostały 3. Kredyty pobrane za publikację tych usuniętych nie zostały zwrócone. - ?
 16. Dokładnie. I teraz ciekawe skąd taki teścik w Google
 17. To co wzrosło 10-18 lipca w większości spadło 2/3 sierpnia.
 18. @Anmato Dla wydawców -> zakładka Punkty: podstawa to 1/20 punktów (1/50 punktów dla stron przyjętych przed 1 maja 2018) jakie otrzymała strona główna za RANK (bez modyfikacji za linki wychodzące strony głównej i bez bonusu podwajania punktów za stronę głowną). Podstawa pomniejszana jest o 15% za każdy link wychodzący z danej podstrony.
 19. Co znaczy "Podstawa: 1/20" w sekcji dodawania stron?
 20. Wszystko jest opisane w zakładce dla wydawców. Wydawca który ma najwięcej punktów w systemie jedzie na długich tekstach 4k+ robionych pod zapotrzebowanie.
 21. Chcąc być samodzielnym wydedukowałem, że teksty max powinny mieć jakieś 1500-2000 znaków, co wynika z opcji orzy dodawaniu linka, jest tam opcja dot. tekstów. Mógłbyś napisać gdzieś w panelu czy coś, że 6 tys. znaków. Bonus punktowy za długośc tekstu jest liczony liniowo czy nie? Bo może nie opłaca się 6 tys. znaków a 4 czy 5 tys. znaków, o to pytam
 22. Optymalna długość to ta która najbardziej Ci się opłaca. Im dłuższe tym więcej punktów max 6000 znakow.
 23. Tamte wzrosty w Google sprzed paru tygodni miały miejsce także na stronach niedotykanych niczym więc to nie zasługa Linktaka ale też nie jego "wina". Trzymają Wam te nowe pozycje? U mnie spadły ok. tydzień temu, robię parę testów bo mam wrażenie, że uciekłem z anchorów EM w Linktatku w nieodpowiednim momencie. -- Pytanie, jaka długość tekstów jest optymalna pod kątem generowania punktów na podstrony w Linktaku?
 24.  
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy