Skocz do zawartości

Szkolenia SEO

Zdjęcie

Nowe PKD 2007 - co zamiast 7440Z REKLAMA ?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

Mic85b
  • Forumowicze
  • 89 postów

Napisany 26 maj 2009 - 15:01

Witam,

pewnie nie wszyscy ale moze niektorzy (jak ja) otrzymali pismo z urzedu statystycznego celem aktualizacji swoich wpisow.

Do tej pory na nasze cele mialoem 7440Z (REKLAMA), jednak w tym momencie istnieje potrzeba przjescia na PKD 2007, a tutaj pojawia sie problem, gdyz od tej pory ta kategoria obejmuje samo POSREDNICTWO praktycznie.

73.12.C Pośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w mediach elektronicznych (Internet)
73.12.D Pośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w pozostałych mediach
73.12.A Pośrednictwo w sprzedaży czasu i miejsca na cele reklamowe w radio i telewizji
73.12.B Pośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w mediach drukowanych
73.11.Z Działalność agencji reklamowych

Czy ktos przerabial ten problem? Co dac zeby zgadzalo sie pod nasza branze? 63.12.Z tez sie nie nadaje gdyz portal internetowy definiowany jest jako strona dostarczajaca aktualnych wiadomosci.

Wyszukiwanie PKD 2007 oraz 2004 oczywiscie na stronach US http://www.stat.gov....com.gus.Search/

Edytowany przez Mic85b, 26 maj 2009 - 15:04.

zgred

Największy Zgred na forum

• Moderatorzy
  • 10712 postów

Napisany 26 maj 2009 - 15:09

tam jest tego wiecej - jest jakas reklama w internecie - poszukaj dokładnie akurat wczoraj to przerabiałem wstępnie co i jak.

poza tym z GUSu powinienes dostac list o zaznaczeniu zmian (ja dostałem).

Dobry katalog stron to zgred.pl i nie jest wcale taki zły :) Zapraszam też na Blog Zgreda

Pozycjonowanie mode OFF. SEO mode ON. www.wielo.pl

Mic85b
  • Forumowicze
  • 89 postów

Napisany 26 maj 2009 - 15:24

tam jest tego wiecej - jest jakas reklama w internecie - poszukaj dokładnie akurat wczoraj to przerabiałem wstępnie co i jak.

poza tym z GUSu powinienes dostac list o zaznaczeniu zmian (ja dostałem).

Hmmm... list z GUS dostalem i jest wymienione w PKD 2007 to co wyzej w QUOTE dalem. I reklama w internecie jest ale jako posrednictwo tylko :(

Edytowany przez Mic85b, 26 maj 2009 - 15:25.

gostek_
  • Emerytowany Moderator
  • 2330 postów

Napisany 26 maj 2009 - 15:36

63.12.Z
# działanie witryn internetowych, które wykorzystują wyszukiwarki, aby generować i utrzymywać obszerne bazy danych internetowych adresów i treści w formacie łatwym do wyszukania,
# działanie pozostałych witryn internetowych, które działają jak portale internetowe, tj.: strony mediów dostarczających aktualne informacje.

73.11.Z:

# kompleksowe projektowanie i realizowanie kampanii reklamowych poprzez:
# projektowanie, planowanie i umieszczanie reklam w mediach drukowanych, radiu, telewizji, Internecie oraz innych mediach,
# projektowanie, planowanie i umieszczanie reklam zewnętrznych, w formie billbordów, paneli, gablot, balonów i sterowców reklamowych, wystawach okiennych, reklam na samochodach i autobusach itp.,
# dystrybucję i doręczanie prospektów i próbek reklamowych,
# tworzenie stoisk oraz innych konstrukcji i miejsc wystawowych,
# prowadzenie kampanii reklamowych i pozostałe usługi reklamowe mające na celu przyciągnięcie lub zatrzymanie klientów, np. poprzez:
# promocję wyrobów,
# marketing bezpośredni,
# doręczanie i zamieszczanie prospektów i próbek reklamowych oraz bezpośrednią reklamę korespondencyjną,
# doradztwo marketingowe.
Prywatne precelki udostepnie - PW
Darmowy katalog budowlany
Kilkuletni: Darmowy katalog stron
katalog stron spacja.info - dedykowane ip

-=SnU=-

Winiarz

• Forumowicze
  • 694 postów

Napisany 26 maj 2009 - 17:26

(PKD 2004) 7440Z Reklama --> (PKD 2007) 7311Z Działalność agencji reklamowych
Dodany obrazekDodany obrazek

Dominik23
  • Forumowicze
  • 1884 postów

Napisany 26 maj 2009 - 19:41

Nawet tego listu nie czytałem, od razu oddałem do księgowości. Hmm teraz żałuje.

konrix
  • Forumowicze
  • 402 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 11:07

63.12.Z
# działanie witryn internetowych, które wykorzystują wyszukiwarki, aby generować i utrzymywać obszerne bazy danych internetowych adresów i treści w formacie łatwym do wyszukania,
# działanie pozostałych witryn internetowych, które działają jak portale internetowe, tj.: strony mediów dostarczających aktualne informacje.

73.11.Z:

# kompleksowe projektowanie i realizowanie kampanii reklamowych poprzez:
# projektowanie, planowanie i umieszczanie reklam w mediach drukowanych, radiu, telewizji, Internecie oraz innych mediach,
# projektowanie, planowanie i umieszczanie reklam zewnętrznych, w formie billbordów, paneli, gablot, balonów i sterowców reklamowych, wystawach okiennych, reklam na samochodach i autobusach itp.,
# dystrybucję i doręczanie prospektów i próbek reklamowych,
# tworzenie stoisk oraz innych konstrukcji i miejsc wystawowych,
# prowadzenie kampanii reklamowych i pozostałe usługi reklamowe mające na celu przyciągnięcie lub zatrzymanie klientów, np. poprzez:
# promocję wyrobów,
# marketing bezpośredni,
# doręczanie i zamieszczanie prospektów i próbek reklamowych oraz bezpośrednią reklamę korespondencyjną,
# doradztwo marketingowe.

jeśli chce zajmować się pozycjonowaniem to muszę zarejestrować te dwa numery?

gostek_
  • Emerytowany Moderator
  • 2330 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 11:35

Tak, ale nie ograniczaj sie tylko do tych 2. Wybierz sobie rowniez pkd pokrewne, a nawet niezwiazane z Twoja branza jak handel, wszelkiego rodzaju uslugi itp. Moze Ci sie to w przyszlosci przydac, a dopisanie ich po zalozeniu juz DG, to koszt ok 50zl na pkd.
Prywatne precelki udostepnie - PW
Darmowy katalog budowlany
Kilkuletni: Darmowy katalog stron
katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Yanek
  • Forumowicze
  • 53 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 07:33

Tak, ale nie ograniczaj sie tylko do tych 2. Wybierz sobie rowniez pkd pokrewne, a nawet niezwiazane z Twoja branza jak handel, wszelkiego rodzaju uslugi itp. Moze Ci sie to w przyszlosci przydac, a dopisanie ich po zalozeniu juz DG, to koszt ok 50zl na pkd.

Z tego co mi wiadomo płaci się koło 50 zł, ale za samą aktualizację - bez względu na to ile nowych PKD wpisze się w działalność. Przynajmniej tak było jeszcze w zeszłym roku.

Yanek
  • Forumowicze
  • 53 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 11:14

Pozwalam sobie na mały update, bo właśnie dzisiaj byłem aktualizować PKD i spotkała mnie miła niespodzianka - za zmianę wpisu nie pobrano żadnej opłaty. Zmiana obejmowała dodanie dwóch nowych kodów i przy okazji zmianę wszystkich z PKD 2004 na 2007.

Xann

Obi Wan Xanobi

• Forumowicze
  • 13439 postów

Napisany 08 wrzesień 2009 - 12:54

Jeżeli ktoś będzie sprzedawa PKT w systemach to ten:

73.12.C - Pośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w mediach elektronicznych
Pozycjonowanie i optymalizacja oraz tworzenie sklepów - Xann Internet Solutions

xann_sem_580x107.jpg

bkartol
  • Forumowicze
  • 651 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 11:31

Z tego co mi wiadomo płaci się koło 50 zł, ale za samą aktualizację - bez względu na to ile nowych PKD wpisze się w działalność. Przynajmniej tak było jeszcze w zeszłym roku.

Byłem ostatnio aktualizować i nic nie płaciłem..

babinet
  • Forumowicze
  • 260 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 11:59

Od 31 marca tego roku, czyli od momentu wprowadzenia "jednego okienka" zmieniły się również przepisy dot. opłat za wpis do ewidencji oraz za zmianę tego wpisu. Wpisy (nowe oraz zmiany we wpisie) nie podlegają żadnej opłacie :-)
:-)

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Polecamy