• Ogłoszenia

• jimmi

Problemy z logowaniem się   24.12.2016

Jeżeli masz problem z zalogowaniem spróbuj zamiast dotychczasowego loginu użyć "nazwy wyświetlanej" (screen name) lub adresu email
xariax

Serwer, opłacalność

10 postów w tym temacie

Witam,

Jest to mój pierwszy post na forum a pisze go ze zwykłej ciekawości co o tym sądzicie, przyjme każdą krytyke jak i "ciepłe" słowo :P

Wiem, było wiele takich tematów, przeczytałem też ich znaczną ilość ale każdy był pisany przed usługą którą udostępniło teraz Orange w wybranych lokalizacjach(Fiber to the home). Tak się składa że mam jakiś stary sprzęt(Pentium IV 3,6ghz bodajże 4gb ramu i jakas tam karta graf) i jestem w zasięgu tejże usługi. Chodzi teraz o opłacalność takiej inwestycji, co o tym sądzicie. Łącze 600Mb/s down i 60mb/s up moge mieć jako pracownik w cenie 50zł brutto, myśle że powinno być ono wystarczające nawet i dla serwera 80 slotowego? Chodzi mi głównie o Counter strike'a dlatego że mam kontatk z pewną osobą która kiedyś prowadziła dużą sieć ale ze względu na straty została zmuszona zakończyć działalność. Po krótkiej rozmowie z nią stwierdzilismy że mogło by być dobrą opcja reaktywować taką sieć jeśli łącze i sprzęt by dało rade, nakład finansowy na reklame jak i host był by wtedy na pewno znacznie mniejszy :)

Co sądzicie przede wszystkim o takim łączu pod serwer - po to w końcu ten temat stworzyłem. Do jakiej waszym zdaniem ilości slotów łącze by było odpowiednie? Myślę że pingi by były znikome, w końcu światłowód:P  Sprzęt w tych czasach myśle że do takiej gry nie będzie stanowił problemu(wrazie czego złozy się coś lepszego).

Pozdrawiam i doceniam z góry każdą odpowiedź :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale tutaj mało kto gra w gry... Jak byś się pytał o serwer pod konkretny soft to pewnie dostałbyś odpowiedź. Idź może na jakieś forum tej gry, może tam są jakieś tematy techniczne i może ktoś będzie miał o tym pojęcie.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Spojrzałem na awatar i w oczach ujrzałem potylicę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łącze 600Mb/s down i 60mb/s up moge mieć jako pracownik

Dowiedz się czy ktoś będzie jeszcze podpięty pod to łącze bo jeśli tak to możesz mieć wysokie pingi w grze.

w cenie 50zł brutto,

Wszystko zależy od tego czy zarabiasz czy jesteś na utrzymaniu rodziców, 50 pln brutto za te parametry które podałeś bierze się w ciemno.

myśle że powinno być ono wystarczające nawet i dla serwera 80 slotowego? Chodzi mi głównie o Counter strike'a

Czyli chcesz sprzedawać sloty :) Oblicz sobie przy jakiej minimalnej liczbie slotów wyjdziesz na zero.

Co sądzicie przede wszystkim o takim łączu pod serwer

Jak już wspomniał Blake są lepsze miejsca gdzie możesz o to zapytać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sieć światłowodowa jest podpieta pod budynek nowe osiedle które ma być oddane do użytku pod koniec listopada. Szacują że koło 30-40 osób będzie podpięte pod sieć przy czym każda z nich w teorii ma osiągać takie prędkości. Dziękuje Panowie za nakreślenie sprawy, piszę w takim razie na innym forum. ;) jeśli jednak znajdzie się osoba która ma jakieś pojęcie tutaj niech wie że będę zaglądał ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

IMHO koszt prądu, który zje ten P4 pracując 24 na dobę powoduje (+ masz jakieś awaryjne zasilanie? weź pod uwagę, że jak coś padnie, to zaraz będziesz miał masę telefonów z płaczem, że nie można pograć ;) ), że będzie to raczej mało opłacalny biznes.

Nie wiem, czy nie lepiej wyszedłbyś biorąc coś z oferty pukawka.pl. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
(Pentium IV 3,6ghz bodajże 4gb ramu i jakas tam karta graf)

Łącze 600Mb/s down i 60mb/s up moge mieć jako pracownik w cenie 50zł brutto

Za 50 brutto dostaniesz serwer z rurka 100mbps i lepsza konfiguracja. Nie opłaca sie - lepiej te 50zł wydać na budzetowego dedyka w taniej serwerowni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łącze 60Mbit up to mimo wszystko bardzo duże łącze i udzwignie duuuze obciazenie ale... takie łącza detaliczne potrafią mieć nałożone ograniczenia/priorytety na ruch. Chodzi o to, że abonentem domyslnym jest tu klient, który korzysta z netu, a więc głownie przegląda strony, ściąga pliki, czasami puszcza większego maila, uploaduje cos na FTP. Serwer postawiony na takim łączu moze działać świetnie ale moze wpadać w czkawki co w przypadku komercyjnej uslugi bedzie zniechecajace dla klientow. Do komercyjnego serwera CS bardziej wybralbym jakis tani serwer np. z oferty Sprinta.

b9-mini.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

IMHO era "domowych serwerów" już dawno minęła ...

A biorąc pod uwagę:

- zasilanie w tym koszty i niezawodność;

- stabilność łącza które jako "domowe" może się nie sprawdzać przy innym typie ruchu lub nawet wykorzystanie do innego celu może być niezgodne z umową ;

- awaryjność sprzętu i szybki czas reakcji na przywrócenie usługi, co w praktyce wychodziło by na to, że musisz mieć zapasowy serwerek lub wszystkie podzespoły i być 24 h/dobę na miejscu;

jest to rozwiązanie całkowicie nienadające się do zastosowań profesjonalnych lub półprofesjonalnych :olaboga:

redbanner.png

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów ww oraz oprogramowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawda jest taka, że jeżeli się tym nie zajmujesz w dużej skali (firma hostingowa, tworzenie dedykowanego zaplecza) to nie ma sensu.

Dodam, że własny serwer to jest fajna sprawa jak się uczysz programować, sprawdzasz konfigurację, itp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawda jest taka, że jeżeli się tym nie zajmujesz w dużej skali (firma hostingowa, tworzenie dedykowanego zaplecza) to nie ma sensu.

Dodam, że własny serwer to jest fajna sprawa jak się uczysz programować, sprawdzasz konfigurację, itp

W przypadku co najwyżej pół-profesjoalnego zastosowania OP (gry), uruchomienie hobbystycznie własnego serwera może być dobrą zabawą, a jednocześnie wiele się można nauczyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach