• Ogłoszenia

• jimmi

Problemy z logowaniem się   24.12.2016

Jeżeli masz problem z zalogowaniem spróbuj zamiast dotychczasowego loginu użyć "nazwy wyświetlanej" (screen name) lub adresu email
cashmajster

Budowanie zaplecza

2339 postów w tym temacie

On 9.11.2016 at 9:20 AM, Paq said:

Zaplecze na blogspocie to żadne zaplecze.

Ja stosuje blogspota do linkowania zaplecza własne i mogę polecić ze to działa. Prosty przykład: blogspoty w sidebarach maja wpięte sekcje z innymi blogami które są moimi zapleczami. W chwili pojawienia się nowego artykuły na zapleczu automatycznie jest linkowany z blogspotow. Przy dobrej dywersyfikacji fajnie to działa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że lepsze efekty byłyby z zakupu 1 domeny, stworzenia czegoś na wzór rankingu-agregata blogów, naskrobania do blogerów, że takie coś się pojawiło i postawienie warunku link za link. Fajne logo i przypuszczam, że by żarło. Taki projekt już siłą bezwładności gdzieś tam robiłby zasięg. Ale pomysł z linkowaniem z sidebara też wydaje się spoko, chociaż wydaje mi się trochę krótkowzroczny, tj. w perspektywie długoterminowej te blogi będą nadal tylko zapleczem na Blogspocie.

Kiedyś, kiedy prowadziłem regionalny serwis informacyjny, wykorzystywaliśmy RSS do stawiania stron, które były sformatowane jako serwisy informacyjne, ale wszystkie treści jakie się pojawiały na stronie głównej były odnośnikami do serwisu matki (oczywiście zajawka + fota, więc taki serwis wyglądał jak strona główna WP.pl, bo był ułożony jak normalna strona główna). Fajnie to działało, bo przy 3-4 takich agregatach, nowe posty wchodziły jak masło - oczywiście warunkiem podstawowym było solidne podlinkowanie takiego agregatu.

Pomysł nie wziął się znikąd. Dużo takiego zaplecza, o którym piszę wyżej miała swego czasu grupa O2. Coś podobnego można zobaczyć jeszcze tutaj http://forum.hotmoney.pl/ - w prawym sidebarze masz RSS Feed zaciągany z kilku serwisów, z jakimi Hot Money kiedyś (teraz to trup) współpracował. O2 miało kiedyś naprawdę sporo takich serwisów - agregatów RSS swoich serwisów córek nastawianych i ładnie im to wchodziło w SERP'y.

paq-studio.png

Zleć artykuł SEO w: Redseocopy | Kup sobie śmieszną skarpetkę: smieszne-skarpetki.com.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 godzin temu, Marudny napisał:

Jak w takim razie ocenić który katalog jest wartościowy a który nie? Sprawdzam właśnie backlinki konkurencji i wiele z nich wygląda podejrzanie, i praktycznie każdy wymaga zapłaty 2-5 zł za wpis. Pytanie czy są to wartościowe wpisy.

Podbijam.

Jeszcze małe pytanko czy jest sens linkować zaplecze na stronie głównej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie sposób jednoznacznie ocenić, że katalog A ma potencjał w kontekście SEO. Najłatwiej wbić sobie na kilka katalogów, sprawdzić, które strony zostały ostatnio dodane do nich i wyłuskać te, jakie mają większościowy udział linków z katalogów w całym profilu domeny. Potem wpiąć sobie taką domenę do Senuto albo SEMStormu i monitorować widoczność. Jak ktoś jedzie na samym katalogowaniu i mu rośnie, to znaczy, że działa. Jak nie rośnie, to znaczy, że nie działa. Proste.

@Ryś na stronie głównej czego? Nie rozumiem pytania.

paq-studio.png

Zleć artykuł SEO w: Redseocopy | Kup sobie śmieszną skarpetkę: smieszne-skarpetki.com.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
38 minut temu, Paq napisał:

Nie sposób jednoznacznie ocenić, że katalog A ma potencjał w kontekście SEO. Najłatwiej wbić sobie na kilka katalogów, sprawdzić, które strony zostały ostatnio dodane do nich i wyłuskać te, jakie mają większościowy udział linków z katalogów w całym profilu domeny. Potem wpiąć sobie taką domenę do Senuto albo SEMStormu i monitorować widoczność. Jak ktoś jedzie na samym katalogowaniu i mu rośnie, to znaczy, że działa. Jak nie rośnie, to znaczy, że nie działa. Proste.

@Ryś na stronie głównej czego? Nie rozumiem pytania.

Chodziło mi o to czy warto linkować zaplecze utworzone przykładowo z darmowych blogów/stron na darmowych domenach na naszej stronie głównej (dla której jest zbudowane to zaplecze)? Czy warto budować tego typu sieć linków, czy lepiej ograniczyć się jedynie do linkowania strony głównej (i jej podstron) na zapleczu?

:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaplecze zawsze linkuje do strony docelowej, a nie odwrotnie - to chyba oczywiste. Nie linkuj A » B i B » A.

paq-studio.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

gzie mogę poczytać na ten temat - jak to zrobić . Nie bardzo mogę coś znaleźć w necie , może nie tak szukam 

blogspoty w sidebarach maja wpięte sekcje z innymi blogami które są moimi zapleczami  W chwili pojawienia się nowego artykuły na zapleczu automatycznie jest linkowany z blogspotow.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
On 18.01.2017 at 2:40 PM, bea12346 said:

gzie mogę poczytać na ten temat - jak to zrobić . Nie bardzo mogę coś znaleźć w necie , może nie tak szukam 

Musisz z wybrać "dodaj gadżet" i z listy wybrać "Lista blogów" tam zaznaczasz czy chcesz by wyświetlały się miniatury wpisów itp. Screen w załączniku 

linkiRSS.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
On 18.01.2017 at 2:23 PM, Ryś said:

Chodziło mi o to czy warto linkować zaplecze utworzone przykładowo z darmowych blogów/stron na darmowych domenach na naszej stronie głównej (dla której jest zbudowane to zaplecze)? .....

:)

Podstawa podstaw, zaplecze musi być podlinkowane aby dawało kopa, oczywiście linkowanie zaplecza z domeny głównej mija się z celem, z założenia domeny takie jak blogspot, czy wordpress.com właściwie indeksują się same, możesz  oczywiście stworzyć jakąś stronkę/forum które pomoże ci indeksować nowe stronki zapleczowe

czasy szybkiego pozycjonowania  się skończyły,  na topy wchodzi się powoli, szybko to są adwordsy 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaplecze linkuj czym tylko się da, czyli śmieciowymi linkami, a nie stronami które pozycjonujesz pod frazy. Za takie linkowanie z każdej strony do każdej szybko poleci filtr i skończy się zabawa z całym zapleczem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Borykam się z problemem siły zaplecza.

Mam taki schemat:

• Strona główna
    • 5 stron z przydatnymi artykułami (50-150 tekstów na każdej po 2000 - 10 000 znaków), stworzonymi dla użytkownika
      • 15 stron z tekstami średniej jakości (po 15-45 tekstów ok. 2000 znaków

Kilka istotnych faktów:

• Linkuję od dołu do góry, co jest oczywiste.
  • Frazy są mało konkurencyjne, wręcz słabo.
  • Niektóre strony "z przydatnymi artykułami" są w miarę wysoko w Google - pozycje od 20 do 40. Niektóre frazy w TOP.

Problem:

• Strona główna wisi na pozycjach 11-30.

Mam wrażenie, że zaplecze nie ma i/lub nie przekazuje siły stronie głównej.

Pytania:

• Co może być powodem słabej mocy zaplecza?
  • Jak wprowadzić stronę główną do TOPów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powodem słabej mocy zaplecza jest słaby profil linków zaplecza. Chyba oczywiste.

A to, że strony do TOP'ów nie możesz doprowadzić to już wróżenie z fusóów, bo masz linki, konkurencję, optymalizację, tempo rotowania wyników organicznych na interesujące Cię frazy i milion innych.

paq-studio.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z zapleczami to dziwna sprawa jest generalnie. Ja mam jedno zaplecze, którego praktycznie nie podlinkowuję. Wrzucam artykuł z mieszarki raz na 2-3 tygodnie i dodaję do indeksowania. Tyle... O dziwo takie zaplecze wybiło mi na wysokie pozycje, nawet w Ahrefs ma ranking na poziomie 7000000 i DA 43. Każdy artykuł google wciąga nosem po 10-20 godzinach. No i teraz profil linków jest praktycznie zerowy a strona konkuruje z porządnymi domenami, które mają swoje strony na FB twitterze itd... trochę mnie to zdziwiło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach