Skocz do zawartości

Zdjęcie
* - - - - 1 głosów

Analiza konkurencji.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

powerisback
  • Nowi Forumowicze
  • 3 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 21:21

Jak przeprowadzić analizę konkurencji ? Na co zwracać uwagę i co ująć w tej analizie? Linki zwrotne, wiek domeny?

Od razu napiszę że nie interesują mnie jakieś płatne audyty, programy użytkowników :) Bo na forum aż roi się od postów reklamowych...

Beerbant

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków (SPAM)

• Forumowicze
  • 12523 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 21:39

Od razu napiszę że nie interesują mnie jakieś płatne audyty, programy użytkowników

Od razu napiszę, że za wiedzę i doświadczenie, programy trzeba płacić . Na krzywego co najwyżej kawy się można napić ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....
Moja fotografia kulinarna :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja firmy SEO dowiesz się na seoinfo.edu.pl
Fuck Google ......Ask me .... Mogę odmówić SEO powołując się na klauzulę sumienia i brak chęci współpracy ze strony klienta ..

Nikonem

seo-nie-kompatybilny

• Forumowicze
  • 3942 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 22:31

...nie interesują mnie jakieś płatne audyty...

Do PiO dostęp jest bezpłatny. Wszystko przed Tobą ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

ravau
  • Forumowicze
  • 1119 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 23:00

Książkę o Seo przeczytaj jakąś..

Dodaj stronę do darmowych katalogów,
Zjawiska Paranormalne - nie wszyscy poszukiwacze to idioci!

Nikonem

seo-nie-kompatybilny

• Forumowicze
  • 3942 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 23:04

Za książke trzeba zapłacić a:

nie interesują mnie jakieś płatne

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

powerisback
  • Nowi Forumowicze
  • 3 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 23:53

Może źle się wyraziłem, co wynika z faktu, iż po moim pierwszym poście dostałem kilka wiadomości z "ofertami".

Generalnie widzę wielkie poruszenie bo ktoś poprosił o pomoc... ba za darmo. Może panowie wystawcie mi rachunek za wasz spam w temacie. Jeśli nie chcesz pomóc to po prostu zignoruj temat.

Myślałem że forum, dział dla początkujący to dobre miejsce aby choć trochę poznać zarys pozycjonowania, no ale cóż....

Dzięki za wasze wypociny, elo.

sasza
  • Forumowicze
  • 357 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 08:33

Ja zawsze w pierwszej kolejności biorę pod uwagę: frazy na jakie się pozycjonuje konkurencja, w jaki sposób to robi (własne zaplecze, katalogi, misz-masz) no i ilość backlinków bo masz wtedy ogólny pogląd ile sam musisz zdobyć (chociaż nie jest to żadnym wyznacznikiem, bo możesz mieć mniej a być wyżej ;) ).

rdw
  • Forumowicze
  • 243 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 08:35

Może źle się wyraziłem, co wynika z faktu, iż po moim pierwszym poście

Odwróciłeś ciąg przyczynowo skutkowy. Jeśli już to otrzymałeś oferty, ponieważ źle się wyraziłeś, a nie wyraziłeś się źle, bo dostałeś oferty. To raz.

Ale może mimo wszystko Ci pomogę: http://bit.ly/1cMDOSJ (byłoby prościej, gdybyś nie zaczął tego wątku, ale dasz sobie radę?)

Edytowany przez rdw, 17 sierpień 2013 - 08:40.

zgred

Największy Zgred na forum

• Moderatorzy
  • 10646 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 09:15

Ale to ma być jaka ANALIZA SEO:
- z linkami ?
- on site ?
- rozkład fraz ?
- zmienne środowiskowe i SWOT też ?
- 5 sił Portera też ?

Jeśli wszystko razem do kupy to zapraszam na Studia Podyplomowe w zakresie zarządzania - drobne 3 semestry za drobne 15-20 tys zł, plus potem jakieś 3 lata zbierania wiedzy w SEO - razem wyjdzie odpowiednia cena za taką analize (czyli najmarniej będzie to 4-5k PLN od jednej analizy)...

Wiem, Zgred jestem ... ale tak postawione pytanie powoduje, że nikt nie pomoże właśnie z powodu ceny i zakresu wiedzy jaki do tego jest potrzebny.
Dobry katalog stron to zgred.pl i nie jest wcale taki zły :) Zapraszam też na Blog Zgreda

Pozycjonowanie mode OFF. SEO mode ON. OpenPrint.pl

ravau
  • Forumowicze
  • 1119 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 09:28

Pytanie jest bardzo ogólne i dotyczy szerokiego zakresu wiedzy, ot co. Co więcej dużo z tej wiedzy jest na podforum dla początkujących. Nie ma powodu żeby ktoś od nowa wszystko tłumaczył jednej osobie, a za tydzień przyjdzie następna i zada to samo pytanie.

Beerbant

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków (SPAM)

• Forumowicze
  • 12523 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 11:44

Świat zmierza ku upadkowi, już teraz wiekszość ma problemy z samodzielnym zdobyciem potrzebnych informacji . Obawiam się, że dojdzie do tego, że następne pokolenia nie bedą potrafiły sobie tyłka podetrzeć bez pomocy ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....
Moja fotografia kulinarna :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja firmy SEO dowiesz się na seoinfo.edu.pl
Fuck Google ......Ask me .... Mogę odmówić SEO powołując się na klauzulę sumienia i brak chęci współpracy ze strony klienta ..

zgred

Największy Zgred na forum

• Moderatorzy
  • 10646 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 11:53

podetrzeć bez pomocy ...

My Zgredy im pomozemy !!!

Za odpowiednim wynagrodzeniem :D
Dobry katalog stron to zgred.pl i nie jest wcale taki zły :) Zapraszam też na Blog Zgreda

Pozycjonowanie mode OFF. SEO mode ON. OpenPrint.pl

ravau
  • Forumowicze
  • 1119 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 15:35

Rządzący światem potrzebują takich ludzi.. a u mnie stoi jeszcze papierowa encyklopedia, hm

rdw
  • Forumowicze
  • 243 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 21:04

podetrzeć bez pomocy ...

My Zgredy im pomozemy !!!

Za odpowiednim wynagrodzeniem :D

Właśnie sęk w tym, że oni chcieliby za darmo...

#15 Protector164

Protector164
  • Banned
  • 0 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 08:57

Jak przeprowadzić analizę konkurencji ? Na co zwracać uwagę i co ująć w tej analizie?

Zobacz na jakie frazy pozycjonuje się twoja konkurencja. Mozesz je sprawdzic zagladajac do źródła strony(lpm>Pokaż źródło strony) w sekcji keywords lu poprostu lpm>Pokaż informacje o stronie.
Na początek wystarczy
zakładałem multikonta

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Polecamy