Skocz do zawartości

Zdjęcie

Abonament rtv-zmiany od 2014r.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
82 odpowiedzi na ten temat

mmarek
  • Forumowicze
  • 2843 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 20:11

Pewnie masz na myśli ludzi z programów informacyjnych - tu pełna zgoda, z resztą podobnie jest w prasie. Jednak zostaje jeszcze 95% ramówki :)

Edytowany przez mmarek, 04 sierpień 2013 - 20:12.

Takie są moje zasady. Jak się Panu nie podobają, to mam też inne.

Beerbant

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków (SPAM)

• Forumowicze
  • 12521 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 20:14

Ramówkę mam w internecie i jak widzę film puszczany po raz dwudziesty to chce mi się (cenzura) :P

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....
Moja fotografia kulinarna :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja firmy SEO dowiesz się na seoinfo.edu.pl
Fuck Google ......Ask me .... Mogę odmówić SEO powołując się na klauzulę sumienia i brak chęci współpracy ze strony klienta ..

mmarek
  • Forumowicze
  • 2843 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 20:27

Jesteś nie konsekwentny - skoro nie oglądasz tv, to nie możesz znać programów tam puszczanych, więc i ramówka nic Ci powiedzieć nie może (no chyba, że jednak oglądasz :D)

Takie są moje zasady. Jak się Panu nie podobają, to mam też inne.

Tomahawk

SEO mYsz zamiast SEO czarodziej

• Forumowicze
  • 2067 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 20:40

No cóż pewnie takie coś wprowadzą. Ja faktycznie nie posiadam ani tv ani radia. Radio to w ogóle bez sensu jest.

Wy tutaj psioczycie a to nie tylko u nas takie porąbane przepisy. Żebyście wiedzieli jak mają na zachodzie. Też pełno opłat typu audiowizualna. To wszystko co u nas się dzieje to na kształt zachodu. To całe zadłużanie państwa, durne podatki od wszystkiego itd. Różnica między nami a zachodem jest taka że my mniej zarabiamy i nas to bardziej boli.

Dawno nie byłem w USA. Dawno to znaczy byłem przed kryzysem. Nie wiem ile się od tego czasu zmieniło ale wtedy nie było tam takie zepsucia jak w Europie. Jedynie służba zdrowia droga. Wszystko inne tanie. A elektronika i samochody to już w ogóle. Ponoć teraz w USA już powoli się tak robi jak na zachodzie Europy i ponoć też w Australii tak samo. Po prostu czasy się zmieniają i tyle. Za wszystko będzie trzeba płacić i nie ważne czy się ma czy nie.

Swoją drogą dziwne. Coraz więcej urzędników i coraz więcej trzeba płacić. Czymś to pachnie :)

Edytowany przez Tomahawk, 04 sierpień 2013 - 20:42.

Beerbant

• Forumowicze
  • 12521 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 23:03

skoro nie oglądasz tv, to nie możesz znać programów tam puszczanych

Programy mnie nie interesują, mowa była o filmach, w filmotece mam ponad 1800 filmów i naprawdę TV ze swoimi starociami puszczanymi po 10 x kalafiorem mi ......
Jeżeli jest cos godnego uwagi i leżącego w kręgu moich zainteresowań to albo idę do kina albo kupuję film na DVD bo na jego puszczenie w TVP czekałbym do usranej śmierci .

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....
Moja fotografia kulinarna :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja firmy SEO dowiesz się na seoinfo.edu.pl
Fuck Google ......Ask me .... Mogę odmówić SEO powołując się na klauzulę sumienia i brak chęci współpracy ze strony klienta ..

dywyn
  • Forumowicze
  • 975 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 23:24

Telewizja nie jest taka zła. Nie wszystko co w niej "leci" jest bezmózgie i głupie. Kanały telewizji publicznej w pewnym stopniu spełniają misję a w porównaniu do telewizji typowo komercyjnych jest są jedyne, które to jeszcze robią. Bez abonamentu istniałaby TVP Kultura (typowo misyjny)? Kanał informacyjny TVP Info chyba też nie jest najgorszy? Myślisz, że komercyjne kanały realizowałyby transmisję z Tour de Pologne? Taniej, łatwiej i lepiej w oglądalności wyjdzie powtórka z serialu paradokumentalnego o tym jak Jacek zrobił kupę a Mariola z tego powodu postanowiła zrobić romantyczną kolację.

Z tym podatkiem to już inna sprawa.
Dziwnie moderowany Katalog stron

dargre`
  • Forumowicze
  • 1549 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 00:04

Myślisz, że komercyjne kanały realizowałyby transmisję z Tour de Pologne?

Za tyle balonów na trasie to by pewnie robiły :D

Ja też niewiele TV oglądam, ale w każdym domostwie jakby nie było z reguły jest więcej osób, i wtedy jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, że nikt tv nie ogląda. U mnie akurat dzieci już wyszły z domu, ale nawet jak były, to tv nie oglądały, co najwyżej kilka razy jakieś transmisje na żywo. Ale żona, wiadomo, przeciez nie zabronię jej oglądać, choć i tak pilnuję, żeby się nie zaplątała w jakieś głupie seriale.
Tak czy inaczej, gdyby nie TV

- nie widziałbym lądowania na księżycu
- nie widziałbym wspaniałego zwycięstwa siatkarzy nad ruskimi w Montrealu
- nie widziałbym gestu Kozakiewicza w Moskwie
- nie widziałbym jak Wałęsa zaoferował Kwaśniwskiemu nogę zamiast ręki
- nie widziałbym nigdy Małysza
itd., itp.
Chyba mi nie powiesz Beer, że nic z tych rzeczy nie widziałeś. Nie uwierzę.

Można na TV narzekać i to mocno, ale jednak to znak naszych czasów.
Sorry, nie odpowiadam na PMy

Beerbant

• Forumowicze
  • 12521 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 00:38

Oczywiście, że dzięki TVP widziałem wiele fajnych rzeczy co nie zmienia faktu, że nie mam zamiaru płacić za coś z czego nie korzystam . Sugerujesz opłaty sentymentalne ? :D

wedrowiec
  • Moderatorzy
  • 1458 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 01:12

Myślisz, że komercyjne kanały realizowałyby transmisję z Tour de Pologne?

Tylko po co?
Dodany obrazek

dargre`
  • Forumowicze
  • 1549 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 02:53

Oczywiście, że dzięki TVP widziałem wiele fajnych rzeczy co nie zmienia faktu, że nie mam zamiaru płacić za coś z czego nie korzystam . Sugerujesz opłaty sentymentalne ? :D

A jak ci się synuś czy tam wnusio uprze, ze chce oglądać tv, to mu powiesz, że Pan i Władca nie pozwala?
Albo jak mu wytłumaczysz, że ty nie masz TV i nie zamierzasz mieć? To archaiczne podejście. Dzieciaki nie zrozumieją.

Ja mam sąsiada, on tak właśnie tresował swoje dzieci. Nie pozwolił na montowanie kablówki, żeby dzieci głupich programów nie oglądały. Na komputerze całe oprogramowanie po angielsku, włącznie z systemem, chociaż od 10 lat wszystko było już po polsku. Ale on nie zmieniał, bo dzieci mają się uczuć angielskiego.
W ten sposób dzieciaki były wyizolowane w szkole (na podwórko nie chodziły). Teraz to już dorosłe osobniki, niestety ze skrzywionym "kręgosłupem", bez kontaktu z rodzicami, czego można się było spodziewać.

A na marginesie, sądzisz, że spektakularnych wydarzeń na świcie to już nie będzie, że z góry zakładasz, że nie chcesz i nie będziesz nic oglądać? To trochę pachnie hipokryzją.

Na marginesie, ja pamiętam, jak wybuchł stan wojenny, to akurat TV nie włączyłem. Po południu pojechałem do dziewczyny i zgarnęli mnie zomowcy, bo ja nie wiedziałem, że nie można opuszczać granic miasta. Prawie całą dobę sobie odsiedziałem a matka od zmysłów odchodziła.

Edytowany przez dargre`, 05 sierpień 2013 - 02:55.

Herkules
  • Forumowicze
  • 3272 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 05:26

No dobra, tylko co ty chcesz temu dziecku włączyć w telewizji, czego nie masz w internecie czy na DVD?

Kiedyś to była ramówka od 7 rano do 10, domowe przedszkole, 5-10-15, teleranki a ja się jarałem jako dzieciak

skoro jeszcze wycofują o 19 dobranockę, gdzie przeleciałem wróbelka Elemelka, Reksia, czy nawet czeskiego krecika, a nawet Bolka i Lolka to co teraz dziecko ma oglądać w TV?

Uwierz, iż nie wiem jak inne dzieci (gdyż własnych nie posiadam, chyba), ale duża część woli to co oferuje internet (bajki w stylu Barbie i roszpunka których w TV nie puszczają, bo kiedyś był Walt and Disney) do tego co to znaczy, iż telewizja ma wychowywać takiego malucha? Jeśli my, nakreślimy takiemu brzdącowi, iż jest ona zbędna tak samo jak coś co przeminęło, damy mu książkę, z czasem zabawkowego laptopa, ograniczmy dostęp do TV (choć pewnie w przedszkolu to będzie), zapewnimy mu jeszcze nie wiem, jakieś zajęcia i zaadoptujemy jego czas wolny (nie koniecznie musisz to być ty, lecz zajęcia w stylu karate, taniec, szachy, sport, cokolwiek pozalekcyjne), nauczymy go zabawy na podwórku (klasy, podchody, piłka nozna, sowa na trzepaku), to uwierz, iż takie dziecko nie będzie miało czasu na telewizję (no bo co ma oglądać? między 19 a 19:30? reklamy i 15 minutową bajkę? )

Wszystko możesz mu przedstawić w inny sposób, po prostu dla nas telewizja stała się częścią naszego życia (medialny niewolnik) ja mam tylko ps2 pod ekran podłączony, nic więcej, a antenę z neostrady (co de facto zwalnia mnie z płacenia abonamentu) wykorzystałem jako element do zjeżdżania w zimie z wysokiej górki

Co nam daje tv, oprócz nieprawdziwych informacji, cholernych reklam, kolejnej setnej powtórki, czy byle czego wieczorem po 20:15?

Owszem, za granicą płaci się abonament ale nie porównujmy się do tego co tam mają do zaoferowania (od ekstraklasy, po żadne PayPay za mecze reprezentacji, transmitują wszystko co ważne w dziedzinie, sportu, nauki a filmy to na włoskim RAIuno i innych programach sama radość oglądania, a nie setna powtórka)

do tego gwiazdy biorące za jeden odcinek 50 tyś, czy p Tomasz L.szalony Kuba.W oraz pani Monika O. , teraz cofnij się w czasie i poczytaj kto w dzisiejszej telewizji tak się bał nocnej zmiany, kto podbiegał do prezydenta Bolka i prosił go o obalenie lustracji i pomysłu z nią związanego ? Właśnie dzieci tych wszystkich którzy już się nakradli, a co za tym idzie obawiali się iż się takie El Dorado skończy..

Powtarzam kolejny raz, opłata audiowizualna ale za co? Za telewizję, jak tak to się nie zgadzam gdyż powód jest jeden, nie podpisałem żadnej umowy ze spółką (a taką jest TV przy obecnym kształcie zatrudniania na tak wysokie pensję) i jeśli będzie trzeba, to uświadomię dzieciaka iż TV to złoooo!!!!! Brednia, coś co lansuje i niszczy mu mózg, zresztą jak ma oglądać bajki to tylko ze mną, aby nie nasycił się jakimiś bezsensownymi treściami.

dargre`
  • Forumowicze
  • 1549 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 06:05

Nie masz dzieci, to może lepiej nie komentuj. Ja wychowałem dwóch chłopaków, teraz już mają oni swoje rodziny. Teraz już mam wnuka. Więc o dzieciach coś już tam moge powiedzieć. A co do bajek, to jako tłumacz i lektor filmowy w swoim czasie zdobyłem aż nadto doświadczeń i wiedzy w temacie. Tłumaczyłem wiele Disney'a, w tym filmy pełnomatrażowe. Wprowadzałem do Polski Gumisie i Żółwie mutanty. Naprawdę nie trzeba mnie uczyć co i jak w bajkach piszczy. Co do książek to jako filolog z wykształcenia, tez chyba mam niezłe rozeznanie, zapewne znacznie szersze niż wększość rodziców czy szacownych użytkowników tego forum.

Co do TV, jak pisałem, nie jestem jej szczególnym fanem, ale zdaję sobie sprawę, że istnieje i jej istnienia nie da się zanegować. Więc gdybym miał wychowywać dzieci jeszcze raz, z pewnością bym im nie zakazywał oglądać TV, co najwyżej w jakiś subtelny sposób bym ingerował co oglądają i ile. Zakazy i odcinanie od czegoś co większość używa, o czym większość mówi przynosi dokładnie odwrotny skutek. Równie dobrze trzeba by było wszystkiego zakazać, bo wszystko może być szkodliwe.

Mnie akurat się udało. Mam fajnych synów, normalnych, bez nałogów, pracujących i radzących sobie w życiu, szanujemy się nawzajem. Niestety nie da się tego powiedzieć o wielu rodzinach, w których wprowadzano rozmaite zakazy i próby oderwania od tego co rzeczywistość nam niesie, w tym także TV. Jak pisałem, moje dzieci prawie w ogóle TV nie oglądały. Ale nie dlatego, że w domu TV nie było, lub tata czy mama tego zakazywali. Nie na tym wychowanie polega.
Jeśli już tak uparcie negujecie TV, to bądźcie konsekwentni i zanegujcie też komputer i internet. To nic innego jak podobne media, w których jeszcze więcej zła, kłamstwa, oszustwa i niebezpieczeństw. Jestem przekonany, ze nie TV a właśnie internet zawładnie umysłami ludzkimi, niestety w dużej mierze w sposób negatywny.

Edytowany przez dargre`, 05 sierpień 2013 - 06:11.

Herkules
  • Forumowicze
  • 3272 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 06:38

Sam byłem dzieckiem, posiadam dwie chrześnice (na wyciągnięcie ręki), więc w czym jest problem? Wydaje się w tym, iż rodzice szukają problemu tam gdzie go nie ma, ja miałem w domu jeden telewizor a nie 5 komputerów, tableta, i wiele innych niepotrzebnych rzeczy. Niech telewizja istnieje, ale niech z niej korzystają ci co chcą, i tyle o to mi chodziło, nie rozumiem w czym ma pomóc takowa opłata? Niech powiedzą, że jest to podatek kolejny za możliwość egzystencji w czasach kiedy nadajemy wam sygnał radiowy i telewizyjny. Nie skrytykowałem ciebie jako osoby, rodzica lecz odniosłem się do wypowiedzi, zajebiście że ci się udało, gratuluje tacy ludzie są wartościowymi osobami, które wiedzą co w trawie piszczy. Tylko, że w internecie mam możliwość docierania do prawdziwych informacji, w telewizji dostęp do nich jest ograniczony to dla mnie diametralna różnica, w TV nie mogę oglądać tego co chcę (no chyba, że dodatkowo za to zapłacę a nie TVP 1 i 2, TVN oraz Polsat). To nie wina internetu, a świadomości niestety kolejnym problemem jest to, iż staliśmy się jego niewolnikami (podałem przykład co ja dzieciom funduję). Ja również nie oglądałem TV, ale miałem również zakaz jako małolat (do 8 roku życia)oglądania filmów po 20stej (baa mnie wtedy w domu nie było, a jak byłem to spałem bo rano było przedszkole i szkoła.

Napisałeś mądrze, jednak nie porównujmy TV do internetu, tutaj mam wybór tam nie, czy ja wiem czy zakazy na dziecko wpływają niekorzystne? Dyscyplina i pewne zasady powinny panować w każdej rodzinie, choć wiadomo iż zakazany owoc smakuje najlepiej.

Nie dla abonamentu i tyle, koniec kropka nie podpisałem żadnej umowy (ani żaden z was) ze spółką (gdyż taką jest telewizja), zanim wyszła ta śmieszna technologia (cyfrowa) to miałem 1 program, drugi śnieżący i do wyboru albo TV4 albo Polsat tak było przez 10 lat.

SzlafRock

Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej

• Forumowicze
  • 5267 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 07:34

Nie wyobrażam sobie sprawnie działającej rodziny bez dostępu do tv. Owszem, dostęp dla dzieci należy nadzorować ale nie zabraniać.
Nie zgadzam się z opłatą za tv (państwowych kanałów i polsatu nie oglądam) ale jeśli znajdą mechanizm zmuszający mnie, wówczas będę płacił. Podobnie jak z ZUS.

Beerbant

• Forumowicze
  • 12521 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 10:12

to mu powiesz, że Pan i Władca nie pozwala?

Powiem, że u siebie może nawet podglądać sąsiadki przez teleskop Hubble'a jak będzie miał na to ochotę ;) (poza tym przy tej ilości filmów to na starcie wszyscy odpadają bo sami nie wiedzą co oglądać)

Jeśli już tak uparcie negujecie TV

Ja nie neguje TV jako takiej , neguje opłaty za jej oglądanie w przypadku kiedy ktoś jej nie ogląda . Tylko tyle.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Polecamy