Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kod PKD dla pośredniej sprzedaży

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

maksik
  • Forumowicze
  • 35 postów

Napisany 25 maj 2012 - 15:52

Witam,
przerabiam temat założenia firmy, która w głównej mierze będzie działała w internecie, na ryczałcie ewidencjonowanym oraz bez VAT-u. Mam problem za wybrać kod PKD do tej sytuacji:

Mam podpisaną z firmą umowę zlecenie w ramach PP, gdzie otrzymuje prowizję za sprzedaż ich produktów. Na swoich stronach piszę różne porady i kieruje potencjalnych klientów na ich stronę sprzedażową. Prowizję otrzymuje dopiero po dokonaniu zakupu. Oni wysyłają towar i wystawiają rachunek dla klienta.

Chcę otworzyć firmę ale przy ryczałcie ewidencjonowanym, nie możliwa jest sprzedaż reklamy i chce jakoś inaczej zaliczyć w PKD współpracę między firmami. Macie jakieś propozycje jak to ugryź i zostać na ryczałcie ? :D

mcmagik

Idiot Intruder

• Forumowicze
  • 2623 postów

Napisany 25 maj 2012 - 22:28

64.99.Z - pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych
51.18.Z - działalność agentów specjalizujących się w sprzedaży określonego towaru lub określonej grupy towarów, gdzie indziej niesklasyfikowana
51.19.Z - działalność agentów zajmujących się sprzedażą towarów różnego rodzaju

były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

maksik
  • Forumowicze
  • 35 postów

Napisany 25 maj 2012 - 23:02

51.18.Z - działalność agentów specjalizujących się w sprzedaży określonego towaru lub określonej grupy towarów, gdzie indziej niesklasyfikowana
51.19.Z - działalność agentów zajmujących się sprzedażą towarów różnego rodzaju

Dzięki za odpowiedz ale niestety nie wiele mnie to ratuje, ponieważ pozycja 51.18.Z i 51.19.Z pochodzą z PKD 2004 i wymieniają się w PKD 2007 na 51.18.Z -> 46.18.Z oraz 51.19.Z -> 46.19.Z, oba są wykluczone z ryczałtu według ustawy.

Natomiast przy 64.99.Z w objaśnieniu do PKD możemy przeczytać:

64.99.Z Pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych
Podklasa ta obejmuje:
− pozostałe pośrednictwo finansowe związane głównie z dystrybucją środków finansowych, w inny sposób niż udzielanie pożyczek:
• faktoring,
• wystawianie swapów, dokonywanie opcji oraz zawieranie transakcji zabezpieczających,
− działalność inwestycyjną na własny rachunek dokonywaną poprzez lokatę kapitału za pośrednictwem przedsiębiorstw wysokiego ryzyka, klubów inwestycyjnych itp.
Podklasa ta nie obejmuje:
− leasingu finansowego, sklasyfikowanego w 64.91.Z,
− obrotu papierami wartościowymi na zlecenie, sklasyfikowanego w 66.12.Z,
− sprzedaży, dzierżawy i wynajmu nieruchomości, sklasyfikowanych w odpowiednich podklasach działu 68,
− inkasowania należności z tytułu roszczeń, bez przejęcia długów, sklasyfikowanego w 82.91.Z,
− przyznawania dotacji przez organizacje członkowskie, sklasyfikowanego w 94.99.Z.

Źródło: GUS

Jak miałbym napisać na rachunku nazwę towaru?

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Polecamy