Skocz do zawartości

Zdjęcie

mBank - zablokowane potwierdzanie operacji za pomocą haseł sms

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

pbupbu
  • Forumowicze
  • 344 postów

Napisany 08 luty 2012 - 13:13

Mam mały kłopot otóż jakiś czas temu po pijaku zablokowałem sobie możliwość potwierdzania jakichkolwiek operacji drogą sms-ową także nie moge aktywować nowej karty do bankomatu czy też robić przelewy, na dodatek mam nowy numer telefonu oraz nowy dowód osobisty.

Jak teraz wybrnąć z tej sytuacji, czy ktoś z Was miał już podobny problem?

Sebastian-SEO
  • Forumowicze
  • 338 postów

Napisany 08 luty 2012 - 13:14

A czemu nie dzwonisz do BOKu mBnaku tylko pytasz na forum ? ;)

vspak

(︶︹︺)

• Banned
  • 1357 postów

Napisany 08 luty 2012 - 13:17

Nową kartę możesz sobie chyba aktywować w bankomacie, poprzez wyciągnięcie gotówki, lub sama się aktywuje gdy zapłacisz za coś w sklepie. W dalszych sprawach tylko telefon do obsługi klienta.

pbupbu
  • Forumowicze
  • 344 postów

Napisany 08 luty 2012 - 13:33

nie dzwonie bo niemam po co przeciez nie ustalilem sobie zadnego telekodu (sam do konca nie czaje oco w tym chodzi)

Nową kartę możesz sobie chyba aktywować w bankomacie, poprzez wyciągnięcie gotówki, lub sama się aktywuje gdy zapłacisz za coś w sklepie. W dalszych sprawach tylko telefon do obsługi klienta.

nie moge poniewaz najpierw musze ustanowic sobie kod PIN dla karty (do czego wlasnie potrzebna mi jest możliwość potwierdzenia operacji za pomoca sms)

MKucinski
  • Forumowicze
  • 885 postów

Napisany 08 luty 2012 - 13:35

Bierz wszystkie papiery, umowy z nimi i idź do punktu wyjaśnić sytuację, na forum Ci nikt nie odblokuje dostepu do konta przeciez

.

vspak

(︶︹︺)

• Banned
  • 1357 postów

Napisany 08 luty 2012 - 13:36

nie dzwonie bo niemam po co przeciez nie ustalilem sobie zadnego telekodu (sam do konca nie czaje oco w tym chodzi)

nie moge poniewaz najpierw musze ustanowic sobie kod PIN dla karty (do czego wlasnie potrzebna mi jest możliwość potwierdzenia operacji za pomoca sms)

z tego co wiem to pin powinieneś przy nowej karcie mieć taki sam jak poprzedni...

radoslaus
  • Forumowicze
  • 795 postów

Napisany 08 luty 2012 - 13:38

Dzwonisz na ich infolinię i tam dowiesz się co i jak. Proste jak dla mnie.

Z punktami obsługi to może być ciężko, mbank to chyba tylko w miastach wojewódzkich je ma...

zakręcony

Google Sroogle

• Forumowicze
  • 6868 postów

Napisany 08 luty 2012 - 13:41

Najpierw mCzat albo mLinia, a nastepnie prawdopodobnie wizyta w jakimś mKiosku.

BTW Przy zmianie dowodu, danych firmowych itp itd, natychmiast informuje się najważniejsze punkty (US, banki itp), bo można obudzić się z reką w nocniku.

Edytowany przez zakręcony, 08 luty 2012 - 13:42.

- Reklama -

Miejsce do wynajęcia. Zainteresowany? Zgłoś się na PW z propozycją :)

pbupbu
  • Forumowicze
  • 344 postów

Napisany 08 luty 2012 - 13:53

BTW Przy zmianie dowodu, danych firmowych itp itd, natychmiast informuje się najważniejsze punkty (US, banki itp), bo można obudzić się z reką w nocniku.

nawet mnie nie strasz, zreszta probuje dostac sie na mChat i moze bede wiedzial cos wiecej

radoslaus
  • Forumowicze
  • 795 postów

Napisany 08 luty 2012 - 14:04

@pbupbu

Wydaje mi się, że w mbanku musisz wszystko potwierdzać swoim hasłem (mam na myśli to, ze nawet jak do nich zadzwonisz w sprawie swojego konta to i tak musisz podać hasło żeby cokolwiek się dowiedzieć)... Jeśli go nie pamiętasz to musisz dzwonić na ogólną informację i dowiedzieć się jak je odzyskać/zmienić. ;)

Edytowany przez radoslaus, 08 luty 2012 - 14:08.

pbupbu
  • Forumowicze
  • 344 postów

Napisany 08 luty 2012 - 14:30

@pbupbu

Wydaje mi się, że w mbanku musisz wszystko potwierdzać swoim hasłem (mam na myśli to, ze nawet jak do nich zadzwonisz w sprawie swojego konta to i tak musisz podać hasło żeby cokolwiek się dowiedzieć)... Jeśli go nie pamiętasz to musisz dzwonić na ogólną informację i dowiedzieć się jak je odzyskać/zmienić. ;)

tzn wiesz haslo pamietam i swoj identyfikator, problem w tym ze nieustaliem sobie wczesniej telekodu wiec tylko wizyta osobista pozostaje

a tak na marginesie niewiecie czy w tzw. mKiosku bede mogl zalatwic ta sprawe? (oczywiscie biorac ze soba wszelkie dokumenty)

intermax
  • Forumowicze
  • 404 postów

Napisany 08 luty 2012 - 14:31

Dzwonisz do bok podajesz hasło telefoniczne i zmieniasz wszystko co chcesz.Ja tak kiedyś wszystkie dane zmieniłem łacznie z numerem telefonu .

horcyk
  • Forumowicze
  • 195 postów

Napisany 08 luty 2012 - 14:35

@intermax
pisał, że nie pamięta(nie ustawił) telekodu

@pbupbu
Zadzwoń na infolinię. Mówisz jak wygląda sprawa, ktoś z obsługi poprosi Cię o imię, nazwisko i numer Pesel. Podajesz te dane - sprawdzają i następnie na adres korespondencyjny wysyłają tak jakby nowe papiery do aktywacji konta - wtedy na nowo możesz wszystko poustawiać.

Przynajmniej tak to wyglądało jakieś 2 lata wstecz w podobnej sytuacji.

Edytowany przez horcyk, 08 luty 2012 - 14:37.

O tym jak ważne jest SEO pozycjonowanie stron internetowych.

sindirus

Seo copywriter

• Forumowicze
  • 1730 postów

Napisany 08 luty 2012 - 15:51

Dzwonisz do bok podajesz hasło telefoniczne i zmieniasz wszystko co chcesz.Ja tak kiedyś wszystkie dane zmieniłem łacznie z numerem telefonu .

Hasło do konta (którym logujesz się przez Internet) a telekod (potrzebny do weryfikacji na infolinii) to dwie różne rzeczy. Niektóre operacje na infolinii można załatwić podając jedynie własne hasło (czy tam wpisując numer klienta i kilka wybranych cyfr), ale przy większych sprawach konieczne jest podanie telekodu.

Seo copywriting - sprawdź, czego nie wiesz o seo copywritingu. Konto współdzielone.
Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

1,3zł za precla z Allegro?

pbupbu
  • Forumowicze
  • 344 postów

Napisany 08 luty 2012 - 16:02

no tak ale nowe papiery do ponownej aktywacji konta to chyba bez telekodu, mam nadzieje, tzn bede wiedzial niebawem:)

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Polecamy