Skocz do zawartości

Szkolenia SEO

Zdjęcie

Gekosale - przyjazny wyszukiwarkom?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
18 odpowiedzi na ten temat

Best Body
  • Forumowicze
  • 57 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 12:16

Witajcie,
chciałbym otworzyć nowy sklep internetowy (ilość produktów do 1000) zainteresował mnie Gekosale, główne uwagi kierowane przez użytkowników dotyczyły wolno ładującego się sklepu przy pierwszym jego otwarciu. Gdzieś także doszukałem się iż autor skryptu na początku w ogólnie nie brał pod uwagę SEO przy projektowaniu sklepu.

Możecie się wypowiedzieć nt przyjazności tego skryptu dla wyszukiwarek (szczególnie G) oraz jak wygląda szybkość indeksacji stron, ogólnie czy sklep jest' SEO Friendly'
Z darmowych zastanawiam się miezy nim, a OpenCartem który jednak na poczatku jest 'golutki' a wsparcie ma bardzo słabe.

Będę także wdzięczny gdyby ktoś miał jakąś propozycje płatnego sklepu (cena to kwestia drugorzędna, ale nie mam czasu na proces długiego tworzenia autorskiej produkcji) który byłby godny polecenia, bez rażących wad?

suplementy kraków
Dodany obrazek
Odżywki i suplementy diety elitarnych firm jak Scitec Nutrition.

Lesiu

stary dziad z PiO

• Forumowicze
  • 2631 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 12:35

Obecnie SEO leży, ale z tego co mi wiadomo to w tym temacie szykowane są solidne zmiany, przynajmniej takie informacje zostały podane na oficjalnej stronie. Co do szybkości pierwszego załadowania sklepu to masz rację, problem istniał, ale na demo.gekosale.pl jest już wersja zoptymalizowana.

Jeżeli chodzi o inne darmowe to ludzie chwalą sobie PrestaShop, choć wspomniany przez Ciebie OpenCart też jest fajny, choć dobrze napisałeś, że golutki.

Co do płatnych to interesuje Cię jedynie opcja zakupu czy model SaaS również? Pozytywne opinie zbiera cStore.

Best Body
  • Forumowicze
  • 57 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 13:40

Obecnie SEO leży, ale z tego co mi wiadomo to w tym temacie szykowane są solidne zmiany, przynajmniej takie informacje zostały podane na oficjalnej stronie. Co do szybkości pierwszego załadowania sklepu to masz rację, problem istniał, ale na demo.gekosale.pl jest już wersja zoptymalizowana.

Jeżeli chodzi o inne darmowe to ludzie chwalą sobie PrestaShop, choć wspomniany przez Ciebie OpenCart też jest fajny, choć dobrze napisałeś, że golutki.

Co do płatnych to interesuje Cię jedynie opcja zakupu czy model SaaS również? Pozytywne opinie zbiera cStore.

Problem w tym że nowa wersja wchodzi pojutrze, ale czy tam mają być te zmiany w SEO?
Możesz przybliżyć co konkretnie leży po dtronie SEO dotychczas? chodzi o meta tagi, nieprzyjazny kod czy cos innego? Wiadomo ze to podstawa jesli chodzi o sklepy.

Poczytam o cStore, dzieki za namiary i odpowiedz oraz bede wdzieczny za kolejne informacje

suplementy kraków
Dodany obrazek
Odżywki i suplementy diety elitarnych firm jak Scitec Nutrition.

Lesiu

stary dziad z PiO

• Forumowicze
  • 2631 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 14:07

Z tego co mi wiadomo to w wersji 1.2 nie będzie zmian w zakresie SEO.

Ludi
  • Forumowicze
  • 538 postów

Napisany 30 październik 2011 - 11:19

Z racji tego, że pragnę niebawem stworzyć sklep, chciałbym zapytać jak na dzień dzisiejszy ma się sytuacja seo dla tego sklepu?

Z tego co zauważyłem (ale specjalistą nie jestem), skrypt coraz bardziej staje się Seo Friendly - możliwość ustawienia słów, opisów oraz adesu URL dla produktów.

Stoję aktualnie przed wyborem skryptu dla sklepu, czy dla ilości ok 1000-1500 produktów ten skrypt będzie odpowiedni?

Jakieś doświadczenia z nim posiadacie? W temacie wyboru skryptu sklepu niestety jestem zielony.

Wdrożenia ISO 30% taniej niż u konkurencji. Program Partnerski dla firm [klik]. Prowadzisz restaurację, lokal, hotel? Dołącz do projektu Kawa dla Fundacji - narzędzie marketingowe, nowyi klienci dzięki działaniom społecznym.

Lesiu

stary dziad z PiO

• Forumowicze
  • 2631 postów

Napisany 30 październik 2011 - 23:31

Ludi, nie wiem czego oczekujesz od oprogramowania sklepu internetowego, ale prawdą jest, iż GekoSale jest coraz bardziej seo friendly. Zmiany następują w miarę powoli, ale mają miejsce, na całe szczęście.

Przy podanej przez Ciebie ilości produktów sklep powinien działać szybciej niż na popularnym sofcie PrestaShop, ale ręki sobie za to nie dam uciąć.

Niebawem ma się pojawić rozbudowana nawigacja warstwowa znana z popularnych systemów e-commerce w Polsce (ale nie tylko) powiązana po części z SEO, tak więc w tym temacie coś tam się dzieje.

adam.piotrowski
  • Nowi Forumowicze
  • 9 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 16:52

Stoję aktualnie przed wyborem skryptu dla sklepu, czy dla ilości ok 1000-1500 produktów ten skrypt będzie odpowiedni?

Do 2000 produktów Geko będzie działać bardzo dobrze nawet na słabszych serwerach wirtualnych. Tak więc z wydajnością problemów mieć nie będziesz. Jeżeli chcesz zobaczyć (na razie nie są opublikowane oficjalnie) wyniki testów porównawczych z Magento i Presta napisz mi PW.

nrm

Ostatni heretyk na katolickiej ziemi

• Moderatorzy
  • 5919 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 17:01

u nas jest trochę "gekosalowców" :puknijsie: i jak na razie, odpukać, działa to dosyć przyzwoicie, już większe problemy są z beznadziejnymi dodatkami do WP.

Moxo
  • Forumowicze
  • 90 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 18:17

u nas jest trochę "gekosalowców" ;) i jak na razie, odpukać, działa to dosyć przyzwoicie, już większe problemy są z beznadziejnymi dodatkami do WP.

to juz lata swietlne mijają i konca nie widac ;)
Kupie zaplecze pod SWL'e, a najchetniej całe konta. Propozycje na PM.

nrm

Ostatni heretyk na katolickiej ziemi

• Moderatorzy
  • 5919 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 18:38

to juz lata swietlne mijają i konca nie widac ;)

końca czego?!?

Remiss

ella

• Forumowicze
  • 1120 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 13:03

Czy w Geko jest podawany kolejny nr zamówienia tak że można monitorować stan sprzedaży? W demo nie dostrzegłem, zaś nie wiem czy czy nie jest po transakcji wysyłany na maila

Krokiet
  • Forumowicze
  • 102 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 07:44

Tak, każde zamówienie ma swój numer, i leci numerycznie, chyba ze anaulujesz i usuniesz z systemu dane zamowienie wtedy numeracja się powtórzy.

Edytowany przez Krokiet, 01 kwiecień 2012 - 07:44.

Duże zmiany...

kikas

>>Captain Obvious<<

• Forumowicze
  • 1562 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 11:16

u nas jest trochę "gekosalowców" :) i jak na razie, odpukać, działa to dosyć przyzwoicie

Bo Gekosale to przyzwoity skrypt ;)

Od stosunkowo niedawna bawię się sklepami internetowymi i moje zainteresowanie skupiło się na Gekosale, oraz Prestashop, z tym że PS z wielu względów plasuje się poniżej GS :)

Do autora tematu: polecam napisać na forum Gekosale, myślę że tam, w niedługim czasie otrzymasz konkretną odpowiedź, która rozwieje twe wątpliwości

Edytowany przez kikas, 02 kwiecień 2012 - 11:17.

Krokiet
  • Forumowicze
  • 102 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 12:20

oj.. no bez przesady. Ja też się bawie w geko bo jest polski, ale wiele funkcji nie działa, wielu rzeczy brakuje, a jak potrzbuje pomocy szczerze powiem na forum rzadko znajdą się osoby które odpowiedzą.. jakieś takie doświadczenia mam z GS.
Duże zmiany...

kikas

>>Captain Obvious<<

• Forumowicze
  • 1562 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 16:20

Wszystko jest kwestią potrzeb i upodobań, a co do pomocy na forum, mam całkiem odwrotne doświadczenia.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Polecamy