• Ogłoszenia

  • jimmi

   Problemy z logowaniem się   24.12.2016

   Jeżeli masz problem z zalogowaniem spróbuj zamiast dotychczasowego loginu użyć "nazwy wyświetlanej" (screen name) lub adresu email

Arkadiusz

Forumowicze
 • Zawartość

  3269
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

73 Excellent

O Arkadiusz

 • Tytuł
  Zbłąkany wędrowiec
 • Urodziny 15.02.1984

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. Na czym polega ochrona ddos? Ile Gbps wytrzyma serwer? Pytam, bo to raczej nowość jeśli chodzi o serwery B-H,
 2. Nie przesadzasz trochę? Jak ktoś np. na home.pl coś podobnego stworzy, to co, też wszystkie strony tam znajdujące się dostaną po du*ie? Kup sobie dedykowany adres IP, to będziesz miał czyste sumienie (i nic poza tym).
 3. Że też wam w ogóle nie wstyd przyznawać się, że się pokusiliście na tych kilkadziesiąt groszy Nigdy mnie nie przestaniecie zadziwiać
 4. Kupiłeś hosting od krzaka, który nie posiada wsparcia technicznego?
 5. Niczego poważnego bym tam nie wrzucał. OVH ma milion zalet, ale też ogrom wad. Serwery potrafią chodzić po 5 lat bez awarii, ale... jest tam dziwna mania zmieniania warunków w trakcie umowy (a jak nie pasuje to wypad) - począwszy od zmian cen (np. za IP z opłaty jednorazowej do miesięcznej) czy wyłączeniu w ogóle supportu (kimsufi), jak coś walnie w serwerze w piątek, to w najlepszym razie przyjdzie Ci rozmawiać z Francuzem znającym 5 słów po angielsku. Potrafią też za byle włamanie (np. do WP) zablokować serwer, a jedyna możliwość odblokowania go to całkowite przeinstalowanie go.
 6. Wystarczy wywalić sporną treść, która odnosi się do tej osoby i może naskoczyć. Mało to ludzi ma imię i nazwisko np. Robert Lewandowski?
 7. Jeśli domena jest nic niewarta, to ją oddaj. W przeciwnym wypadku idź do prawnika.
 8. Czasem lepiej mieć do dyspozycji cały serwer przez kilka/kilkanaście minut niż 2x1,5Ghz i 512MB RAM przez całą dobę Inna spawa, że nie da się z ekonomicznego punktu widzenia sprzedać takich dedykowanych zasobów za 5 zł / mc (po prostu dedykowane zasoby to nie to samo co limit o takiej wartości).
 9. Do tego zestawu dorzuć Biznes-Host (czyli też minthost i netdc).
 10. Pamiętaj, że Ty możesz mieć nawet 1GB limitu załącznika, a jeśli Twój odbiorca będzie miał 20MB, to większego nie wyślesz (i odwrotnie).
 11. Ograniczmy się może do pierwszego pytania, bo zaraz się zacznie zlot 'polecam xyz'. Na forum masz od groma ofert firm wraz z opiniami, więc do wyboru do koloru.
 12. Za 10 lat to nie wiadomo czy kraj będzie jeszcze istniał, a Ty byś chciał aby ktoś dał gwarancję, że firma będzie istnieć. PS. Chętnie Ci dożywotnio* zarejestruję domenę - pl-ka w cenie 5000 zł + VAT *Optymistycznie patrząc: dłużej jak 50 lat nie pociągnę
 13. Jeśli samemu się na czymś nie zna, to niestety panuje ZAWSZE zasada ograniczonego zaufania. W moim ostatnim aucie ASO wymieniało silnik (25k zł). Zrobiło to tak nieudolnie, że gdyby nie przypadek i inni mechanicy (nieautoryzowani), to doszłoby do uszkodzenia silnika i kto wie jakie jeszcze mogłoby mieć to konsekwencje. Myślisz, że ASO widziało swoje błędy i przyznało się do winy? Oczywiście, że nie - gdyby nie fakt, że naprawa kosztowała relatywnie mało, to pewnie szwendałbym się po sądach przez następne 15 lat...
 14. Ludzka naiwność, żeby nie powiedzieć głupota, nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Ja nic niewarte szablony dokumentów backupuję w 2 różnych miejscach, a tu wychodzi na to, że ludzie mający biznesy zarabiające XX tysięcy złotych /mc nie mieli ŻADNYCH kopii? No jakim trzeba być ignorantem, żeby choć raz na miesiąc nie kliknąć sobie zrzutu baz, a pliki mieć tylko na serwerze? Nikomu źle nie życzę (ani 2be, ani ich klientom), ale myślę, że każda ze stron wyjdzie mądrzejsza z tej sytuacji i więcej podobnych błędów nie popełni. PS. Patrząc na samolot rozbity nie tak dawno w alpach to sabotażu nigdy nie da się w 100% zapobiec - nawet jak w grę wchodzą gigantyczne pieniądze i ludzkie życie. Jedyne co można robić to minimalizować ryzyko, ale jako takiego nigdy nie da się go pozbyć.
 15. Nie ma problemu z napisaniem takiego pluginu, tylko jest jedno "ale" - jak zabezpieczyć, żeby user nie wpisał wszystkich IP na allow lub deny? Wtedy jeden user będzie wykluczał reguły drugiego Jedyne wyjście to robić to na poziomie samego FTP gdzie nazwy userów są unikalne.