Pozycjonuję stronę www.nazwa_domeny.pl.
Do tej pory zawsze w serpach pojawiał się na zielono adres z www.
Od kilku dni obserwuję, że tylko moja strona w serpach jest bez www. Niestety wiąże się to ze spadkiem pozycji... Jak to się dzieje? Przecież to dla Googla dwie zupełnie różne strony?
zrób przekierowanie 301 na WWW i wróci wszysko do normy
Pytanie tylko, skąd to się wzięło?
Abdullah
15.04.09 - 19:42
A w google Webmasters Tools masz ustawione, aby domena wyświetlała się z www?
W Google Tools wchodzisz w domenę, tam masz po lewej 'Narzędzia', wchodzisz i masz opcje: preferowana domena (opcja albo z WWW albo bez WWW). Tam możesz to ustawić. Ja przynajmniej z każdymnowym serwisem tak robięę na samym początku
pzdr
Johnny-Deep
15.04.09 - 20:00
i jeszcze:
KOD
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.nazwa_domeny.pl
RewriteRule (.*) http://nazwa_domeny.pl/$1 [R=301,L]
początek z lub bez WWW ma wpływ na pozycje?
Lukas_79
15.04.09 - 21:53
ma - bo dla G www.domena.pl i domena.pl to 2 rozne strony
Tzn. tak na prawdę nie ma pod warunkiem, że nie ma duplikata.
Zdarza się, że Guugiel (testowałem to na stronie na słabe hasło, mało linków - ok 100) wyświetlał zamiennie stronę z www i bez www na tych samych pozycjach czyli jakby "rozumiał", że jest to jedna strona i nie było kary za duplicate content. Po zrobieniu 301 już jest z www.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę
kliknij tutaj.